Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İzmir Araç Kiralama - İzmir Rent A Car  | Gezgin 7/24

İzmir Oto Kiralama

4 milyon 224 bini aşan İzmir nüfusu ile ülkemizin Ege bölgesinde yer alan şehirlerinden olup, 81 il içerisinde nüfus bakımından 3. Büyük şehir olma özelliğini taşımaktadır. Temiz sahillerinin yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken İzmir’e ziyaret amacı ne olursa gelenlerin önemli bir kısmı, işlerini daha kısa sürede ve konforlu bir şekilde tamamlamak için İzmir oto kiralama hizmeti alarak araç sorununu ortadan kaldırmaktadır.

İzmir’e uçak ile gelen kişilerin tercihini İzmir araç kiralama hizmetinden yana yapması nedeniyle, havalimanında araç kiralama hizmeti sunun birçok İzmir rent a car firması bulunmaktadır. İzmir’e iş ziyareti ya da turistlik gezi için geldiniz ise, web sitemiz üzerinde bulunan ve en uygun avantajları sunan ucuz İzmir araç kiralama firmalarından, aradığınız özelliklere ait araçlardan birisini hemen kiralayarak İzmir’de ki işlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. 
izmir arac kiralama

İzmir Gezilecek Yerler

Tarihi dokusu, antik kentleri ve tertemiz sahilleriyle muhteşem bir tatil kenti olan İzmir’de gezilecek yerler, oldukça fazladır. Bu yerlerin doğal olarak birbirine çok yakın olmaması nedeniyle daha fazla yer gezmek ve daha kolay ulaşım sağlamak için, kendi özel aracınızı kullanabilir ya da İzmir rent a car firmaları üzerinden araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İsa Bey Camii

Saint Jean Kilisesi ve Artemis Tapınağı arasında yer alan İsa Bey Camii, 1375 yılında inşa edilmiş olup, Aydınoğlu İsa Bey tarafından yaptırılmıştır. 19. Yüzyılda kervansaray olarak da kullanılan cami, günümüze kadar birkaç kez tadilat görmüş olsa da, önemli ölçüde orijinal dokusunu korumaktadır.

Hadrian Tapınağı

İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan tapınak, Efes Antik kentinin bir parçası konumundadır. İmparator Hadrian’a sunulmak üzere yapılan tapınak üzerinde, mitolojik birçok öğe yer almaktadır. 

Selçuk Kalesi

Yine Selçuk ilçesinde bulunan tarihi dokulardan birisi olan Selçuk Kalesi, 15 kule ile inşa edilmiştir. Kalenin sur duvarları Bizans, Osmanlı ve Aydınoğulları’na ait izler taşımaktadır. Taş döşemeli dar sokakların çevresine ayrı bir zenginlik kattığı kale içerisinde, farklı boyutlarda birçok sarnıçta bulunmaktadır.
izmir havalimanı arac kiralama

Efes Meryem Ana Kilisesi

Hristiyan dünyası için oldukça önemli bir yer alan Efes Meryem Ana Kilisesi, tarihi dokusu ve Hristiyanlar için manevi değeri ile dikkat çekmektedir. İzmir gezi turu yapan firmaların listelerin vazgeçilmezleri arasında bulunan kilise, Selçuk ilçesine 7 kilometre uzaklıktadır. Bu nedenle, özel aracınız bulunmuyorsa İzmir oto kiralama hizmeti almanız, ziyaretlerinizi daha kolay hale getirecektir.

Efes Antik Kenti

İzmir gezilecek yerler listesinde başta yabancı turistler olmak üzere yerli turistlerinde oldukça rağbet ettiği Efes Antik Kenti, aslında dünyanın en önemli antik kentleri arasındadır. Yunanlıların burayı geçirmesi ve Ephesus adını verdikleri bir şehir inşa etmesi sonucunda ortaya çıkan Efes’in tarihi, Milattan önceki yıllara kadar uzanmaktadır.

İzmir Agora

Oldukça zengin tarihi kalıntılara sahip olan İzmir Agora, şehrin Namazgah semtinde yer almaktadır. İzmir şehir turizminin önemli değerleri arasında bulunan Agora, İzmir merkeze yakın olması nedeniyle ulaşım sıkıntısı pek görülmemektedir. Ancak farklı yerler ziyaret etmek istiyor ve özellikle zamanınız çok kısıtlıysa, özel aracınızla şehre gelmeniz, ya da İzmir araç kiralama hizmeti almanız gerekmektedir.

İzmir Saat Kulesi

Şehrin en sembol yapılarından birisi olan saat kulesi, Konak Meydanında bulunmaktadır. II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. Yılı anısına yaptırılan saat kulesi, 1901 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. 25 metre yüksekliğe sahip saat kulesi, dört kattan oluşmakta ve sekizgen bir planlama ile yapılmıştır.

Konak Yalı Camii

Merkez ilçelerden Konak’ta bulunan Konak Yalı Camii, şehirde hükümet konağı önünde yer almaktadır. Tıpkı saat kulesi gibi, şehrin simge yapıları arasındadır. 18. Yüzyılda yapılan camii, şehirde bulunan Osmanlı mimarisinin en güzel örnekleri arasında yer almakta olup Firuze çinilerle süslenmiştir.

Foça Karakum Plajı

Karakum plajı, mavi bayrak ödüllü plajlarından birisidir. Fener Yarımadası sınırlarında bulunan plaja gitmek için, ucuz İzmir rent a car firmalarından araç kiralayabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarıyla da ulaşım sağlansa da, yoğun kalabalık nedeniyle ideal ulaşım olarak özel araç kullanımı daha fazla rahatlık sunmaktadır.
izmir havalimanı oto kiralama

Alaçatı Yel Değirmenleri

Çeşme Alaçatı’da bulunan ve turistlerin oldukça ilgisini çeken Alaçatı Yel değirmenleri, İzmir’de gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. 150 yıllık bir tarihi bulunan yel değirmenleri, adeta Alaçatı ile özdeşleşmiş durumdadır. 

İzmir Kuş Cenneti

İzmir Çiğli ilçesi sınırlarında bulunan kuş cenneti, toplamda 8 bin hektarlık bir alanı kapsamaktadır.İzmir Oto Kiralama İzmir gezi turu düzenleyen firmaların listelerinde bulunan kuş cennetinde, toplamda 220 farklı kuş çeşidi bulunmaktadır.

Pergamon

İzmir’de bulunan antik kentlerden birisi olan Pergamon, şehrin Bergama ilçesinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşım yapılıyor olsa da, kısıtlı imkanlara sahiptir. Antik kenti ziyaret etmek için, kendi aracınız yoksa web sitemizde bulunan İzmir oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yaparak uygun bir araç kiralayabilirsiniz. Milattan öncesine dayanan tarihi ile yerli ve yabancı turistler tarafından, fazlasıyla ilgi gören yerlerden birisidir.

İzmir’in Neyi Meşhur? İzmir Mutfağı Nasıldır?

Oldukça geniş bir damak zevkine sahip olan İzmir mutfağı, başta balık yemekleri olmak üzere farklı lezzetleri içermektedir.
İzmir oto kiralama
Boyoz: Hamur işleri arasındaki boyoz, İzmir kahvaltı soflarını süsleyen poğaça tarzı bir kahvaltılıktır.

Kumru: İzmir’e özel sandviç çeşidi olan kumru, salam, kaşar peyniri, sucuk, tulum peyniri, domates, ketçap ve mayonez gibi gıdalarla yapılmaktadır.

Lokma: İzmir’in yöresel tatlıları arasındadır. 

İzmir Köftesi: İzmir’in en meşhur damak tatlarından birisi olan İzmir Köftesi, şehre gelenler tarafından mutlaka tadılması gerekenler arasındadır.

Sura: Kuzu kaburgasından yapılan, oldukça lezzetli bir et yemeğidir.