Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çağlayancerit Araç Kiralama Rent A Car | Gezgin724

 

Çağlayancerit Araç Kiralama

Sadece Kahramanmaraş ilinin değil aynı zamanda Akdeniz bölgesinde yer alan ilçeler arasında en eski yerleşim yerlerinden biri bulunan Çağlayancerit ilçesi Kahramanmaraş ilçeler arasında yer almaktadır. Tarihi ve doğal güzellikler kapsamında oldukça geniş alternatifleri olan bu bölgeye yapacağınız gezi sırasında Gezgin 724 Çağlayancerit araç kiralama avantajlarını incelemenizi tavsiye ederiz. 

Kapsamlı ve uzun bir tarihi geçmişe sahip olan Çağlayancerit ilçesi; tarihiyle doğru orantılı olarak geniş bir kültür hazinesine sahip olmaktadır. Bu da bu ilçeye yapacağınız seyahat sırasında gezerek görebileceğiniz alternatiflerin artmasına zemin hazırlamaktadır. Kahramanmaraş ilçesiyle arasında Gezgin 724 Çağlayancerit oto kiralama ile bir saat civarında mesafe bulunan bu ilçemizi gezerken bir araca sahip olmanız şart.

Akdeniz bölgemizde yer alan Kahramanmaraş ilimiz; kapsamında on bir ilçeyi barındırmaktadır. Buna bağlı olarak bu bölgede gezilecek yerler konu olduğunda nünüze geniş bir yelpaze açılıvermektedir. Yalnızca tarihi ile değil, kültürel yapısı ve doğasıyla da ön plana çıkan Çağlayancerit ilçesi; diğer Kahramanmaraş illeriyle karşılaştırıldığında turistlik yer konusunda biraz zayıf bir performans sergilemektedir.

Çağlayancerit Gezilecek Yerler

Kahramanmaraş ilinin Akdeniz bölgesinde kalan bir ilçesi olan Çağlayancerit ilçesi; bağlı bulunduğu il kapsamındaki ilçeler arasında; doğal su kaynakları baz alındığında en zengin merkezlere sahip olan ilçesi olmaktadır. 

 Yolunuz Gezgin 724 Kahramanmaraş Çağlayancerit araç kiralama vasıtasıyla bu ilçemize düştüğünde; bu içenin sınırları arasında çok sayıda mesire yerleri, kendine has güzelliği bulunan su kaynaklarını ziyaret edebilirsiniz. Keyif alarak gezebileceğiniz alanlarımızı şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Keziban Hatun Camisi 
  • Çağlayancerit Şelale Göz Lokantası 
  • Çağlayancerit Kültür ve Ceviz Festivali 
  • Değirmen
  • Doğal Su Kaynakları 
  • Değirmen Gözü Mesire Alanları 
  • Aksu Gözü Mesire Yeri 
  • Küçükcerit Gözü Piknik ve Mesire Alanı 

Keziban Hatun Camisi 

Çağlayancerit merkezde yer ala Pınarbaşı mevkiinde bulunan Keziban Hatun Camisi; aynı zamanda ilçe sınırları iççinde inşa edilen ilk cami olma niteliğinde bulunmaktadır. Caminin tam olarak hangi tarihte inşa edildiği bilinmemede; Kezban hatunda ismi verilen oldukça zengin bir kadın tarafından yaptırtıldığı söylentileri dolaşmaktadır. Oldukça heybetli bir görünüme sahip olan Keziban Hatun Camisi; Çağlayancerit gezilecek yerler arasında ulunan önemli bir tarihli eserimizdir. 

Çağlayancerit Şelale Göz Lokantası 

Kahramanmaraş iline bağlı Çağlayancerit ilçesine vardığınızda; temiz bol oksijenli havasının da etkisiyle acıktığınızı fark edeceksiniz. Aya üstü atıştırmada bulunmak yerine otantik bir ortamda, doğanın kucağında bulunan, Çağlayan Şelale Göz lokantasına giderek yöresel yemeklerinin tadına bakmanızı öneririz. 
çağlayan cerit araba kiralama
Çağlayancerit Kültür ve Ceviz Festivali 

Ülkemiz kapsamında yer alan ceviz ihtiyacının bir kısmını karşılamakta olan Çağlayancerit ilçesi; sadece ülkemize değil yurt dışına da büyük oranlarda ceviz ihracatında bulunmaktadır. Gezgin 724 Çağlayancerit rent a car bu ilçede yapılan Ceviz ve Kültür Festivaline yapacağınız yolculuk sırasında size eşlik edecektir. 

İnsan sağlığı konusunda pek çok faydaları bulunan cevizin hem yurdumuz hem de dünya çapında gerektiği gibi tanıtılmasını sağlamak amacıyla her sene düzenli olarak aksatılmadan yapılan Çağlayancerit Kültür ve Ceviz Festivali; gelen misafirleri için eğlenceli aktiviteler de düzenleyen bir kavram içermektedir. 

Çağlayancerit Kültür ve Ceviz Festivali esnasında hem bu yöre için büyük önem arz eden ceviz hem de ilçe tanıtımı yapılmaktadır.  Çağlayancerit Kültür ve Ceviz Festivali sırasında düzenlenen pek çok sanatçının katıldığı konserler bu etkinliğe ayrı bir renk katarken organizasyon sırasında yapılan yarışma ve yöresel faaliyetler coşku ve heyecan uyandırmaktadır. 

Değirmen 

Çağlayancerit ucuz araç kiralama sizlere tatiliniz sırasında konfor ve rahatı da getirecek bir Gezgin 724 hizmetidir. Farklı il ya da farklı ilçelerin doğal, tarihi ve yöresel güzelliklerini tanımak için altınızda ayağınızı yerden kesecek bir aracın olması, günümüzde önemli bir zorunluluk oluşturmaktadır. 

Çağlayancerit bölgesine yapacağınız gezi sırada; bu ilçe sınırları içinde yer alan ü değirmen kesinlikle ilginizi çekecektir. Elektrikle çalışmakta olan bu değirmenlerden biri Karadağ mahallesinde yer alırken diğer ikisi de Yeşil Oba mahallesinde bulunmaktadır.

 
çağlayancerit araç kiralama
Doğal Su Kaynakları

Gezgin 724 dört tarafı da ağlarla çevrilmiş olan, zengin doğal su kaynaklarına sahip bulunan Kahramanmaraş2a bağlı bulunan Çağlayancerit ilesini; Çağlayancerit araç kiralama konforuyla gezmeniz konusunda oldukça büyük alternatifler sunmaktadır. 

Sarp kayaları, yüksek dağları, derin vadileriyle cennetten bir köşe olan Çağlayancerit ilçesi aynı zamanda oldukça zengin su yataklarına da sahip olmaktadır. Konu doğal su kaynakları olduğunda bu ilçemizin yurdumuzda bulunan en ayrıcalıklı bölesi olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz.

Eskiden; geleneksel şekilde değerlendirilen Çağlayancerit doğal su kaynakları; günümüzde projelendirilen göletler yardımıyla daha verimli bir hale getirilmiştir.  

Değirmen Gözü Mesire Alanları 

Malatya ucuz araç kiralama hizmetiyle Gezgin 724 dikkatleri üzerine toplamaktadır. Yolunuz bu ilçemize düştüğünde; bu ilçeye özgü kültürel ve doğal güzellikleri tanımaya çalışırken mutlaka Çağlayancerit kapsamında bulunan Mesire yerlerine de uğrayarak burada mola verin. 

Çağlayancerit ilçesi kapsamında buluna doğal su yataklarının çevresinde bulunan mesire alanlarının kesinlikle sizi etkileyeceği bir gerçek. Öyle ki bu mesire yerleri ve kapsamındaki piknik alanları ilçe turizmini hareketlendirerek canlandıran etkenler arasına girmiştir.

İlçe merkezine Gezgin 724 Çağlayancerit araba kiralama sayesinde oldukça yakın konumda olan Değirmen Gözü Mesire alanları; yerli olduğu kadar yabancı turistlerin de ilgisini çeken bölgelerden biridir. Bu mesire alanının etrafında inşa edilen Bulgar evleri; gelen misafirlerin konaklaması için uygun bir yapıda tasarlanmıştır. 

Aksu Gözü Mesire Yeri 

Çağlayancerit Aksu Mahallesi kapsamında yer alan Aksu Gözü Mesire Yeri; oldukça güçlü bir doğal su kaynağına da sahip olmaktadır. Çağlayancerit gezilecek yerler arasında önemli bir potansiyele sahip olan Aksu Gözü; doğaseverlerin, sessiz sakin bir tatil arayışında bulunanların, fotoğraf çekmeye merakı olanların tercih edeceği bir alan üzerinde yer almaktadır.

Aksu Gözü Mesire yeri; Kamalak, ardıç e meşe ağaçları içinde; Çağlayancerit ilçesine gelenlere eşi benzeri bulunmaya bir manzara sunmaktadır. 
çağlayancerit oto kiralama
Küçükcerit Gözü Piknik ve Mesire Alanı 

Adını almış olduğu Küçükcerit Mahallesinde yer alan Küçükcerit Gözü Piknik ve Mesire Alanı; yeşille mavinin uyum içinde buluştuğu, görenleri büyüleyerek kendinden geçiren özel bir alandır. Amatör ya da profesyonel balıkçılığa merakı olanların da oldukça keyifli vakit geçirme şansına sahip olduğu Küçükcerit Gözü Piknik ve Mesire Alanı; Gezgin 724 araçlarıyla gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.