Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kahramanmaraş Araç Kiralama - Maraş Rent A Car | Gezgin 7/24

Kahramanmaraş Oto Kiralama

Kahramanmaraş oto kiralama ihtiyaçlarınızı, hiçbir zahmet çekmeden internet üzerinden, gezgin 7/24 ile karşılayabilirsiniz. Kahramanmaraş araç kiralama hizmeti veren firmalar ile sizleri buluşturan gezgin 7/24, hazırlamış olduğu karşılaştırma modülü ile Kahramanmaraş oto kiralama firmaları arasında, fiyat ve araç kıyaslaması yapmanıza imkan tanımaktadır. Bu kıyaslama sayesinde Kahramanmaraş ucuz araç kiralama işlemlerinizi yapabileceğiniz rent a car firmalarına, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinde görmüş olduğunuz uygun fiyatlar, Kahramanmaraş araç kiralama firmaları tarafından, sadece gezgin 7/24 ziyaretçilerine özel olarak verilmektedir. Araba kiralamak için uygun fiyat avantajlarından yararlanacağınız gibi, Kahramanmaraş oto kiralama firmalarından kendi inisiyatiflerine göre bazı dönemlerde düzenlemiş olduğu kampanyalardan da, en hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Kahramanmaraş Havalimanı Araç Kiralama 

1996 yılında yapılan ve 5 uçak kapasitesine sahip Kahramanmaraş havalimanı, şehrin havayolu ulaşım ihtiyacını rahatlıkla karşılamaktadır. Kahramanmaraş’a uçakla gelecekseniz, Kahramanmaraş havalimanı araç kiralama firmalarından araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kahramanmaraş havalimanı oto kiralama firmalarına, yine gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilir ve web siteniz üzerinden Kahramanmaraş havalimanı araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Firmalar arası kıyaslama yaparak da en uygun fiyatlarla hizmet veren Kahramanmaraş havalimanı oto kiralama firmasını, dakikalar içinde bulabilirsiniz.
kahramanmaraş havalimanı araç kiralama

Kahramanmaraş Hakkında Bilgiler 

Dünyaca ünlü dondurması ve kırmızı biberi ile ön plana çıkan Kahramanmaraş"ın nüfusu, 1 milyon 124 bin kişidir. Kurtuluş Savaşı’nda düşman birliklerine karşı göstermiş olduğu üstün cesaret ve kahramanlık örnekleri nedeni ile, istiklal madalyası 1925 yılında Kahramanmaraş"a verilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin işgalden kurtuluşunda önemli bir yere sahip olan kadim şehir, yerleşik hayatı boyunca birçok medeniyet tarafından, yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. 

Şehir her ne kadar İç Anadolu bölgesi illeri arasında bilinse de, Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Ancak bölgede İç Anadolu Bölgesi’ne en yakın illerden biri olması nedeniyle, İç Anadolu Bölgesi ile özdeşleşmiştir.

Elbistan, Göksun, Ekinözü, Çağlayancerit, Andırın, Afşin, Pazarcık, Türkoğlu, Nurhak, merkez ilçe dışındaki ilçeleridir. Türkiye"nin 16. Büyük şehri olan Kahramanmaraş, birçok kaynak suya sahip olup su kaynakları bakımından son derece zengindir. Ceyhan nehri, Elbistan ilçesinde bulunan Kaynarcalar alanından doğmaktadır. Aksu nehri de, yine tarım alanlarının sulamasında kullanılan önemli su kaynakları arasındadır. Bu su kaynakları dışında Fırnız suyu, Körsulu çayı, Göksun çayı, Hurman suyu, Nergele çayı gibi pek çok su kaynağı bulunmaktadır.

Ekonomik yapısı tarım ve hayvancılık üzerine kurulu şehrin, küçük el sanatları ürünleri de geçim kaynağının ufak bir kısmını oluşturmaktadır. Sanayileşmesi ise, son yıllarda gelişmeye başlamıştır. 

Kahramanmaraş Gezilecek Yerler 

Kahramanmaraş gezilecek yerler açısından zengin şehirlerimizden birisi olup, tarihi ve kültürel dokusunun yanında doğal güzellikleri de oldukça fazladır. Aşağıda Kahramanmaraş gezi rehberi listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz, bazı tarihi, kültürel ve doğal güzellikler bulunmaktadır.

Taşköprü 

Kahramanmaraş merkezden 11 kilometre uzak mesafede yer alan Taşköprü, Dulkadiroğulları Beyliği döneminde yaptırılmıştır. Bölgede bulunan birçok tarihi köprü baraj gölü altında kalmış olsa da, Taşköprü sular altında kalmayan ve bugüne kadar doğal dokusunu koruyabilen başlıca yapılardan biridir. 158 metre uzunluğundaki köprü, 18 metre yüksekliğinde olup 6 kemer gözü bulunmaktadır.

Geleneksel Kahramanmaraş Konakları

Kahramanmaraş"ın genel mimarisi ile yapılan Kahramanmaraş konakları, şehirde gezilmesi gereken ayrı bir güzelliğe sahiptir. Şehir merkezinde sıklıkla görebileceğiniz konaklar, muhteşem süslemeleri ve mimari yapıları ile görenleri kendisine hayran bırakacak cinstendir. Şehirdeki sivil mimarinin en güzel örneklerinden olan bu konaklar, gezi fotoğraflarınızda arşivlerinizi süsleyecek nitelikte olup, müze haline getirilmiş olanların içerisini de gezip görebilirsiniz.
kahramanmaras havalimanı oto kiralama

Kahramanmaraş Kalesi 

Şehir merkezinde yer almakla birlikte, çevresinin ışıklandırılması ile gece muhteşem bir görüntü sunan Kahramanmaraş Kalesi, şehirde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz tarihi yapılardan biridir. Milattan önce 9. Yüzyıla dayanan tarihi ile Kahramanmaraş"ın geçmişine şahitlik eden bu kale, farklı medeniyetlerin eline geçmiş ve bu dönemlerde eklemeler fazlasıyla yapılmıştır. Bu nedenle kale bünyesinde, burada hakimiyet kuran medeniyetlerin izlerine rastlamak mümkündür. 

Normalde kalenin giriş kısmında tarihi bir aslan heykeli bulunmakta olup, bu heykel daha sonra müzeye kaldırılarak müzede sergilenmeye başlanmıştır.

Elbistan Ulu Camii 

Elbistan ilçesinin merkezinde bulunan camii, Selçuklular zamanında 1240 yılında yaptırılmıştır. Selçuklu mimarisinin muhteşem detaylarını yansıtan tarihi camii, günümüzde hala Müslümanlar için ibadet amacıyla kullanılmaktadır. Osmanlı döneminde kapsamlı bir tamirattan geçen caminin önemli bir kısmı, Osmanlı mimarisinin izlerini taşımaktadır. 

Elbistan"da bulunan bu camiyi ve diğer tarihi alanları görüp gezmek için, Kahramanmaraş araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Döngel Mağaraları 

Döngel köyü sınırları içinde bulunan mağaralar, farklı bir özelliğe sahiptir. Mağaralar bir kayalıkların üzerinde yan yana sıralanmak yerine, üst üste sıralanmıştır. Bu özelliği ile oldukça dikkat çeken döngel mağaraları, milattan önceki yıllarda oluştuğu ya da insan eliyle yapıldığı tahmin edilen yerlerden biridir. Ayrıca mağaraların bulunduğu alanda irili ufaklı gölet ve şelalelerde, bölgenin güzelliğine katkı sağlamaktadır. 
kahramanmaras oto kiralama
Döngel mağaralarını ziyaret etmek için şehir merkezinden 50 kilometre uzakta olmaları nedeniyle, Kahramanmaraş araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kahramanmaraş ucuz oto kiralama firmalarına ulaşmak için, gezgin 7/24 sitemiz üzerindeki arama panelini kullanabilirsiniz.

Yukarıda sayılanlar dışında gerek şehir merkezinde ve gerek şehir merkezinden uzak yerlerde, birçok doğal ve tarihi yapı yer almaktadır. Kısa sürede şehrin önemli merkezlerini konforlu ve hızlı bir şekilde gezip görebilmek için, Kahramanmaraş araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.