Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pazarcık Araç Kiralama - Pazarcık Rent A Car | Gezgin 7/24

 

Pazarcık Araç Kiralama

Kahramanmaraş ilçeleri arasında geri planda durmasına rağmen oldukça önemli olan bir Kahramanmaraş ilçesi olan Pazarcık; Gezgin 724 Pazarcık araç kiralama ile keşfetmenize hazır. 

Altında bir tarihi eser madeni bulunan Pazarcık ilçesi; maalesef günümüze kadar arkeolojik açıdan gerekli olan ilgi ve alaka gösterilmediği için gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen bir tarihi maden üzerinde bulunan, saklı cennetlerle dolu bir ilçemizdir. 

Toprağın derinlerinde bulunan su sarnıçları, yüzün üzerindeki mağaraları, yüzlerce tarihi mezar hak ettiği ilgiyi maalesef günümüze kadar almayı başaramamış bir ilçemizdir. Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesi kapsamında yer alan pek çok tarihi eserin üzerlerinde günümüzde hayvan barınakları yer almaktadır. Gezgin 724 Pazarcık oto kiralama il merkeziyle arasında kırk ya da kırk beş dakikalık bir mesafe bulunan Pazarcık ilçesini keşfederken size refakat edecektir. 

Milattan önce 3500 ile 4000’li yıllara kadar uzanan bir tarih yolculuğu yapan Pazarcık ilçesi; tarih sürecindeki ilk yerleşim yerini Kırık Mağara olarak bilinen bölgede oluşturmuştur. Osmanlı İmparatorluğu zamanda bu bölgeden geçen tren yolu Pazarcık’ın taşınmasına neden olmuştur. Zaman içinde Hititler ve Asurlular arasında bir sınır görevi gören ilçede bulunan tarihi sınır taşı; Kahramanmaraş Müzesinde koruma altına alınmıştır. 1877 senesinde kaza merkezi olan Pazarcık, 1977 senesinde Belediyeye sahip olmuş, 1941 senesinde Gaziantep ilinden ayrılarak Kahramanmaraş iline bağlı olan ilçeler arasında yerini almıştır. 
pazarcık araba kiralama
Pazarcık Gezilecek Yerler

Akdeniz Bölgesinde bulunan Pazarcık ilçesi; Aksu çayının güney kesiminde bulunmaktadır. Gezgin 724; Kahramanmaraş Pazarcık araç kiralama yaparak bu ilçeye geldiğinizde ilk olarak yapmanızı önerdiğimiz; aracınızı park ederek bu yöreye has olan malkıta köftesi ve ayran ile kendinize mükemmel bir yöresel ziyafet çekmeniz. Bu bölgeye has ayrı bir yöresel tat ise makkasel adı verilen bir çeşit nohut yemeğidir. Karnınızı bu muhteşem lezzetlerle doyurup bir süre de dinlendikten sonra sıra Pazarcık gezilecek yerler konusunda unutulmayacak bir keşif yapmakta. 

Kahramanmaraş iline bağlı buluna ilçemiz yemyeşil ormanlık alanlara sahip olmasıyla ön plana çıkan gizli bir cennetimizdir. Pazarcık ilçesine gittiğinizde gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Köroğlu Kalesi 
  • Kırk Mağaralar
  • Bulut Deliği Mağarası
  • Kartalkaya Barajı 
  • DOmuztepe Höyük Canlandırma ve Kazı Sergi Salonu

Köroğlu Kalesi 

Sallıuşağı Köyü civarında yer alan Köroğlu kalesine Gezgin 724 Kahramanmaraş Pazarcık araç kiralama refakatiyle gidebilme şansına sahipsiniz. Hangi tarihte inşa edildiği bilinmeyen Köroğlu Kalesinin kim tarafından da yaptırtıldığı bir muammadır. Bunun yanında elde edilen buluntular göz önüne alındığında Köroğlu Kalesinin Abbasiler ya da Roma İmparatorluğu dönemlerinde inşa edildiği kanısı uyandırmaktadır. Buna bağlı olarak Köroğlu kalesinin bin seneyi aşan bir geçmişe sahip olduğu söylenebilir. 
pazarcık araç kiralama
Günümüzde bakımsızlıktan ve yeterli ilgiyi görememesinden oldukça harap bir durumda bulunan Köroğlu Kalesine gitmek için altınızda bir araba olması kesin olarak gerekli. Aranız olsa bile bu tarihi ziyaret etmek için bir süre yürüyerek yola devam etmeniz gerekmekte.

Define avcıları sayesinde delik deşik durumda olan Köroğlu Kalesine yorucu yoluna rağmen gitmenizi önermekteyiz. Çünkü bu kalenin üzerinden Aksu çayını bulunduğu harika bir vadiyi kapsamakta olan olağan üstü bir manzara bulunmaktadır. 

Kırk Mağaralar

Gezgin 724 Pazarcık rent a car; yukarı Pazarcık kısmında bulunan Kırk mağaralar bölgesine yapacağınız yolculukta size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bir zamanlar yerleşim yeri olarak kullanılan Kırk Mağara; milattan önce üç bin beş yüzlü senelere kadara giden bir geçmişe sahip olmakta. 

Tarihte çok eski süreçte büyük yaşanmışlıklar bulunan bu mağaralara yapacağınız yolculuk sırasında etkilenerek geçmişte kısa bir yolculuk yapanız mümkün. Harika fotoğraf kareleri yakalama şansına sahip olacağınız Kırk Mağaralar; Pazarcık ilçesinde bulunan gezilecek yerler arasında önemli bir sıraya sahip olmaktadır.

Bulut Deliği Mağarası

Kahramanmaraş iline bağlı bulunan Pazarcık ilçesinde yer alan Bulutdeliği mağarası; bu bölgeye yapacağınız ziyarette oldukça ilginizi çekeceğini düşündüğümüz güzellikler arasında yer almaktadır. Yerli yabancı turistlerin oldukça ilgisini çeken mağara; kapsamında yer alan dıkitleri ve sarkıtlarıyla büyüleyici niteliktedir. 

Hesaplı bir tatil bütçesi oluşturmak için arabasız yola çıktıysanız; Gezgin 724 Pazarcık ucuz araç kiralama fiyat seçenekleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Sizi şaşırtacak fiyat aralıklarında bulunan Gezgin 724 himayesindeki araçlar; ekonomik ve keyifli yolculuk avantajını gündeme getirmektedir. 

Pazarcık ilçesine kiralamış olduğunuz aracınızla vardığınızda; güneybatıya doğru yönelerek bu bölgede yer alan Bulut Deliği Mağarasını ziyaret edebilirsiniz. Yüz on dört metrelik bir genişliğe sahip olan Bulut Deliği Mağarası; halk arasında fosil mağara olarak da nitelendirilmektedir. Pazarcık ilçesine doğa ve kültür gezisi yapanların mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olan Bulut Deliği Mağarası; adrenalin ve heyecanınızı hat safhaya çıkaracak bir kapsama sahip olmaktadır. 
pazarcık oto kiralama
Kartalkaya Barajı 

Gezgin 724 Pazarcık kiralık araç zevkini en iyi şekilde yaşayabileceğiniz bölümlerden biri de Kartalkaya Barajı olmaktadır. 1971 senesinde kullanıma açılmış bulunan baraj; Aksu çayının üstünde bulunmaktadır. Bu baraj Kahramanmaraş ili sınırları içinde olmasına rağmen; Gaziantep ili ve kapsamında yer alan ilçelerin su ihtiyacına çözüm olmaktadır. 

Etrafında yer alan mesire ve piknik alanları Kartalkaya Barajına ayrı bir önem kazandırmaktadır. Pazarcık ilçesi, kahramanmaraş araç kiralama sayesinde; Kartalkaya Barajı seyahatiniz daha verimli ve dinlendirici bir hale gelecektir. 

Domuztepe Höyük Canlandırma ve Kazı Sergi Salonu 

Teşhir salonu niteliğinde bulunan Domuztepe Höyük Canlandırma ve Kazı Sergi Salonu Pazarcık ilçesi Emirler köyü kapsamında bulunmaktadır. Gezgin 724 Pazarcık araba kiralama; Domuztepe Höyük Canlandırma ve Kazı Sergi Salonuna yapacağınız kültür ve tarih ziyaretinizde de size güçlü araçlarıyla refakat edecektir. 

Domuztepe Höyük Canlandırma ve Kazı Sergi Salonu; Domuztepe Höyük kapsamında yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında; milattan önce yedi bin yıllarına kadar uzanan; tarihi değere sahip olan buluntuların sergilenmesi amacıyla planlanarak gösterime açılmış eserlerin bulunduğu bir teşhir salonudur.