Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karabük Araç Kiralama - Karabük Rent A Car | Gezgin 7/24

Karabük Oto Kiralama 

Karabük oto kiralama ihtiyacınızı karşılamak için, uygun fiyata araç kiralama hizmeti veren bir rent a car arıyorsanız, gezgin 7/24 üzerinden Karabük ucuz oto kiralama hizmeti veren rent a car firmalarına, kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Karabük araç kiralama fiyatları bakımından büyük avantajlar sunan firmalar, web sitemiz üzerinde listelenmektedir. Bu sayede tek tek Karabük araç kiralama firmalarını aramak ya da ziyaret etmek zorunda kalmadan, birkaç dakika içerisinde Karabük ucuz oto kiralama firmalarını görebilir, istediğiniz aracı gezgin 7/24 üzerinden rahatlıkla kiralayabilirsiniz. 

Karabük Hakkında Bilgiler

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan illerimizden birisi olan Karabük"ün nüfusu, 242370 kişidir. Şehrin tarihindeki önemli özelliklerinden biri, 1937 yılına kadar Safranbolu"ya bağlı bir köy olmasıydı. Ancak gelişen süreçte yerleşim alanlarının artması ve adeta kısa sürede nüfus patlaması yaşanması ile birlikte burası, gelişmiş ve il statüsüne geçmiştir. 

Eskipazar, Eflani, Ovacık, Yenice ve Safranbolu, Karabük"ün ilçeleri arasındadır.

Sanayi bakımından özellikle demir çelik fabrikası ile ilerleme kaydeden Karabük"te, bu fabrika dışında aşırı bir gelişmişlik gösteren bir sanayileşme altyapısı bulunmamaktadır.

Karabük Gezilecek Yerler 

Köprülü Mehmet Paşa Camii 

  1. Yüzyılda Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılan tarihi camii, Osmanlı mimarisinin detaylarını fazlasıyla yansıtan yapılardan birisidir. Safranbolu ilçesinde bulunan tarihi caminin özellikle iç süslemeleri, ziyaretçileri kendisine hayran bırakmaktadır. Caminin yüksekliği de, eski tarihi yapılara göre ortalamanın üzerinde olup, caminin havlu kısmında yine ziyaretçilerin ilgi odağında olan mermer üzerinde yapılmış bir güneş saati bulunmaktadır. 

Bu saat sabah 06.40 ile akşam 17.20 saatleri arasında zamanı gösterebilmektedir. Tüm özellikleri ile Karabük gezilecek yerler listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz tarihi camii, ayrıca miğfer kubbesi ile daha cezbedici görünmektedir. Safranbolu"daki tarihi mekanları gezmek için, Karabük oto kiralama hizmeti alabilir ve bu sayede tüm tarihi mekanları daha hızlı gezebilirsiniz.
karabük kurumsal oto kiralama

Safranbolu Evleri 

Unesco dünya kültür mirası listesinde bulunan Safranbolu evleri, sadece Türkiye"de değil aynı zamanda dünya genelinde ünlü yapılar arasındadır. Safranbolu"nun en bilindik simgeleri olarak kabul edilen Safranbolu evleri, Karabük"e gittiğinizde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz alanlardır. Özellikle Safranbolu sokaklarında gezerken zaten görebileceğiniz yöresel mimarinin eseri bu evlerin, müze olarak sergilenen kısımlarında içerisini de gezip görebilirsiniz. Bu evler esasen 18 ve 19. Yüzyılda, bölgede Osmanlı kent yaşamı mimarisi yansıtmaktadır. Evlerin inşaatı sırasında yumurta akı kullanıldığına dair bir rivayet olup, bu sayede evlerin şiddetli depremlere karşı da dayanıklı oldukları söylenmektedir. 

Tarihi Safranbolu evlerinin en önemli özelliği, haremlik ve selamlık şekilde tasarlanmış olmaları ve aynı zamanda, birbirlerinin manzaralarını kapatmamasıdır. 

Yenice Ormanları 

Şehrin başlıca doğal güzelliklerinden birisi olan Yenice ormanları, günün stresini atabileceğiniz ve kaliteli temiz havasını doyasıya soluyabileceğiniz, önemli doğal güzelliklerinden biridir.

Eğriova Göleti 

Batı Karadeniz bölümünün en yüksek tepelerinden birisi üzerinde bulunan Eğriova Göleti, yaklaşık olarak 1 kilometre uzunluğunda ve 7 metre derinliğindedir. İçerisinde farklı türlerde balıkların yetiştiği gölet, bu nedenle balıkçılık için de önemli alanlardan biridir. Kamp için de son derece uygun bir yapıya sahip olan Eğriova Göleti çevresi, yenice ormanlarına da oldukça yakın olup, Karabük araç kiralama hizmeti aldıktan sonra, bu bölgeleri daha rahat ziyaret edebilirsiniz.
karabük oto kiralama

Mencilis Mağarası 

Karabük"te gezilecek yerler arasında muhteşem doğal güzelliklerden birisi olan Mencilis mağarası, Safranbolu’ya bağlı bir köyde yer almaktadır. 6,5 kilometre uzunluğa sahip olan Mencilis mağarası içerisinde, 400 metreye kadar yürünebilmektedir. Mağaranın oluşumunun on binlerce yıl öncesine dayandığı tahmin edilmekte olup, içerisinde dikit ve sarkıtlar bulunan mağara ziyaretçilerin de hayranlık uyandıracak güzellikte bir yerdir. Mağaranın bulunduğu köye rahat ulaşım sağlamak için, Karabük oto kiralama hizmeti almanız daha sağlıklı olacaktır.

Tokatlı Kanyonu 

Safranbolu ilçesinde bulunan eşsiz bir güzelliğe sahip bu kanyon, Karabük"te bulunan başlıca gezilesi yerler arasındadır.

Hadrianapolis Antik Kenti 

Eskişehir ilçesinde bulunan antik kent, milattan önce 1. Yüzyılda kurulmuştur. Tarihi Roma dönemine kadar uzandığı bilinen antik kent, milattan sonraki 8. Yüzyıla kadar da bölgede önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. 

Antik kentte birçok arkeolojik kazı yapılmış olup, bu kazılar sonucunda şehrin tarihine ışık tutacak birçok bulgulara rastlanmıştır. Antik kentte ortaya çıkarılan tarihi eserler, Safranbolu Kent Tarihi Müzesi"nde sergilenmektedir. 

İlçe merkezinden yaklaşık olarak 3 kilometre mesafede bulunan antik kenti ve çevresindeki tarihi yapıları ziyaret etmek için, Karabük oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. En uygun fiyata hizmet veren Karabük ucuz oto kiralama firmalarına ulaşmak için, gezgin 7/24 üzerindeki arama panelini kullanabilirsiniz.

İncekaya Su Kemeri 

Karabük gezilecek yerler listesinin tarihi yapıları arasındaki su kemeri, yapım yılı bilinmemesine rağmen 16. Yüzyılda tadilat gördüğü tahmin edilmektedir. 6 gözlü olan su kemeri, 60 metre yüksekliğe ve 116 metre uzunluğa sahiptir. 2,5 metre genişliğinde olan tarihi su kemeri, Karabük gezi listenizde yer verebileceğiniz güzellikte yapılardan biridir. 
karabük rent a car
Karabük"te gezilecek yerler özellikle Safranbolu ilçesinde daha yoğun bulunsa da, şehrin farklı bölgelerinde de birçok tarihi ve doğal özellik bulunmaktadır. Bu nedenle bu alanları daha hızlı ve konforlu bir şekilde ziyaret etmek için en ideal ulaşım, Karabük araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçlarla olacaktır. Böylelikle tüm ziyaretlerinizi, daha ekonomik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.