Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karaman Araç Kiralama - Karaman Oto Kiralama

Karaman Oto Kiralama

Seçkin Karaman oto kiralama firmalarından uygun fiyatlarla hizmet almak için, gezgin 7/24 arama panelini kullanabilirsiniz. Şehirde kaliteli hizmet sunan Karaman araç kiralama firmaları arasında yapacağınız kıyaslama neticesinde, sizin için en uygun olan aracı çok daha kolay ve kısa bir sürede bulabilirsiniz.

Karaman Ucuz Araç Kiralama 

Karaman ucuz araç kiralama hizmeti almak, zannettiğinizden çok daha kolaydır. Gezgin 7/24"ün sunduğu filtreleme seçeneği sayesinde, Karaman ucuz oto kiralama firmalarının sunduğu Karaman kiralık araç fiyatları karşılaştırması yaparak, en uygun fiyata hizmet veren rent a car firmalarını görebilirsiniz. Birkaç dakika içerisinde yapacağınız basit bir arama sonrasında, Karaman ucuz oto kiralama firmalarından, web sitemiz üzerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Karaman Hakkında Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi"nde yer alan ve yerleşik tarihi milattan önce 8000 yılına kadar dayanan Karaman"ın nüfusu, 156.000"dir.

Konya, Mersin ve Antalya gibi iller ile sınırı olan Karaman, Bizanslıların hakimiyet sürdüğü dönemlerde önemli yerleşim alanlarından biriydi. 

Anadolu Selçuklularının hakimiyeti ile birlikte Selçuklu mimarisinin önemli eserlerinin yer aldığı şehir, Karamanoğulları Beyliği’nin de burada hüküm sürmesi nedeniyle, Karaman ismini almıştır. Bu ismi almasının bir diğer nedeni de, şehrin Karamanoğulları Beyliği’nin başkenti olmasıdır. 

Tarih boyunca pek çok farklı medeniyetin hüküm sürdüğü topraklarda, bu nedenle birçok medeniyete ait tarihi yapıyı sıklıkla görebilirsiniz. 

Ekonomisinin önemli bir kısmı tarım ve hayvancılığa dayalı olan Karaman"da, özellikle arıcılık gelişmiş düzeydedir. Topraklarının %30luk bir kısmı ormanlarla kaplı olan İç Anadolu Bölgesi"nin bu şirin şehri, sanayi bakımından geri kalmış olsa da, Karaman sanayisi son yıllarda önemli gelişmeler göstermiştir.

Karaman"ın Gezilecek Yerler

Manazan Mağaraları 

Bölgedeki ilk yerleşim yerlerinden biri olan mağaralar, şehrin 40 kilometre uzağında bulunan Taşkale kasabasında yer almaktadır. 

Farklı yapıları ile dikkat çeken mağaralar, bölgede geçmiş dönemlerde kullanılan önemli yerleşim alanları arasındadır. 5 katlı mağaralar, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerdir. Şehir merkezinden uzak olması nedeniyle, mağaraları özel aracınızla ya da Karaman oto kiralama hizmeti alarak daha kolay bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.
karaman havalimanı arac kiralama

Hürrem Dayı Evi 

Karaman şehir merkezinde bulunan tarihi ev, 300 yıllık geçmişiyle şehrin tarihinde önemli yere sahip yapılardan biridir. Kalem işi ahşap süslemeleri ile göz kamaştıran bir güzelliğe sahip olan tarihi ev, kent merkezinde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktaları arasındadır.

İncesu Mağarası 

Zengin bir kültürün mirasçısı olan Karaman"da bulunan İncesu mağarası, yatay yapıda oluşmuş ve damlataş açısından Türkiye"nin zengin mağaraları arasındadır. Bölgede yoğun yağış olduğu dönemlerde mağaranın zemininde, küçük bir akarsuyun oluşması da mağaraya ayrı bir güzellik katmaktadır.

Mennan Kalesi 

Özellikle yabancı turistlerin Karaman gezilecek yerler listelerinde sıklıkla yer verdiği tarihi kale, Karaman"ın önemli tarihi zenginlikleri arasındadır. Kimler tarafından ne zaman yaptırıldı bilinmese de, mimarisi inceleyen uzmanlar, tarihi kalenin milattan sonraki ilk yüzyıllara ait olabileceğini tahmin etmektedir. Karaman il merkezine uzak olan kaleyi, Karaman araç kiralama hizmeti alarak rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Taşkale tahıl ambarları 

Taşkale kasabasında bulunan tahıl ambarları, bölgedeki yumuşak kayaların insan eli ile oyulması sonucunda oluşmuştur. Toplam 251 adet tahıl ambarı bulunan bölgede ambarların bir kısmının derinlikleri, 10 metreye kadar ulaşabilmektedir. Geçmiş dönemlerde bakliyat ve hububat saklamak için kullanıldığı bilinen tahıl ambarları, yükseklik olarak da 40 metreyi bulmaktadır.

Meraspolis mağarası 

Dünyanın en büyük yeraltı suyunun bulunduğu Meraspolis mağarası, Ermenek ilçesinde yer almaktadır. Gezi meraklılarının uğrak yerlerinden biri olan mağara, farklı kat ve bölmelerden oluşmaktadır. Mağara içerisinde bulunan dikit ve sarkıtlar, mağaranın doğal güzellik sevenler için daha cezbedici hale gelmesini sağlamaktadır. 

Ermenek vadisi 

Mersin ile Karaman sınırında bulunan Ermenek vadisi, Karaman"ın Ermenek ilçesinde yer almaktadır. Eşsiz bir seyir keyfi sunan vadi, oldukça zengin bitki türüne sahiptir. Hatta vadide bulunan bitkilerden 16 tanesinin, dünya genelinde sadece Ermenek vadisi içinde yetiştiği bilinmektedir.
karaman havalimanı oto kiralama

Ermenek çayı 

Ermenek ilçesinin muhteşem doğal güzelliklerinden birisi olan çayı, Karaman ziyaretlerinizde mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Ana kaynağı Ardıçkaya köyünde bulunan bir kaya içerisinden çıkan su ile oluşan Ermenek çayı, mersin Silifke’ye kadar uzanmaktadır. Buradan diğer akarsularla birleşerek, Akdeniz’e dökülmektedir. 

Hatuniye Medresesi 

1382 gibi çok eski bir tarihte yapılan medrese, Murat Hüdavendigar’ın kızı olan Nefise Sultan tarafından yaptırılan Osmanlı eserleri arasındadır. İçerisinde revak ve küçük hücre odalarının bulunduğu medrese, Karaman gezilecek yerler listesinde önemli bir yer tutmaktadır.

Karaman Kalesi 

  1. Yüzyılın sonlarına doğru yapıldığı bilinen Karaman Kalesi, şehrin turizmine önemli katkılar sunan tarihi yapılardan biridir. Toplamda 3 surdan oluşan kalenin surları, iç içe geçmiştir. Özellikle orta ve iç kale orijinal yapısını koruyarak günümüze kadar gelmiş olsa da, dış kale kısmında önemli tadilatlar yapılmıştır. Selçuklular ve Osmanlılar kalede geniş çaplı tadilatlar yapmış olup, bu nedenle Osmanlı ve Selçuklu izlerine kalede rastlamak mümkündür.

Ermenek Kalesi 

Dik bir kayalığın uç kısmına yapılmış küçük bir kale olan Ermenek Kalesi, gerek içerisinden çevrenin seyri ve gerekse çevreden kalenin görüntüsü, muhteşem bir seyir sunmaktadır. Bölgenin savunulmasında kullanılan kale, tarihinde hapishane olarak da kullanılmıştır.

Çeşmeli kilise

Şehrin en eski kiliselerinden biri olan Çeşmeli kilise, Bizans döneminde yaptırılmış olsa da kesin yapım yılı bilinmemektedir. Cumhuriyetin ilan edilmesinin ardından cezaevi olarak kullanılan kilise, 1980 yılından sonra restore edilerek kilise olarak ziyarete açılmıştır.

Aktekke camii

Şehir merkezinde bulunan en eski camilerinden birisi olan tarihi yapı, 14. Yüzyılda yaptırılmıştır. Banisi Alaaddin Bey olan tarihi camii içerisinde, türbeler bulunmaktadır. Toplamda 21 mezarın bulunduğu camii, süslemeleri ve mimarisiyle Osmanlı"nın önemli eserleri arasındadır.

Karaman müzesi 

Şehirdeki ilk müze 1961 yılında açılmış olsa da, müzenin sergilendiği binalar sürekli farklı olmuştur. Bölgede bulunan tarihi eserlerin sayısının artması ile birlikte Karaman müzesi için daha geniş binalara ihtiyaç duyulması sebebiyle, müze farklı bölgelerde hizmet vermiştir. Günümüzde Hatuniye Medresesi arkasında faaliyet gösteren Karaman müzesi, içerisinde binlerce eserin sergilendiği bir alandır.
karaman oto kiralama
Karaman gezilecek yerler listesinde yer alması gereken alanlar sadece bunlarla sınırlı olmayıp, şehrin farklı bölgelerinde özellikle Bizans, Selçuklu ve Osmanlı eserleri yoğunluktadır. Şehrin farklı bölgelerinde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri hızlı ve rahat bir şekilde ziyaret etmek için, kendi aracınızı ya da Karaman oto kiralama hizmeti ile edineceğiniz özel aracı kullanmanız daha yararlı olacaktır.