Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Arpaçay Araç Kiralama - Arpaçay Rent A Car | Gezgin 7/24

Arpaçay Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesi, çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan bir bölge olduğu için gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Bölgede tarihi ve doğal açıdan önemli yerlere sahip olan iller bulunmaktadır. Kars ili bu iller arasında öne çıkmaktadır. Arpaçay ilçesi, Kars ilinin gezip görülmesi gereken ilçeleri arasında yer almaktadır. Arpaçay gezilecek yerler için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Eski zamanlardan beri yerleşim merkezi olarak kullanılan ilçenin geçmişi çok eski tarihlere dayanmaktadır.  Bu nedenle değişik devletlere ait tarihi kalıntılara rastlanması mümkün olmaktadır.

İlçeyi hakimiyeti altına almak isteyen devletler arasında çeşitli savaşlar yaşanmıştır. Uzun yıllar Osmanlı devletinin sınırları içerisinde bulunan ilçeye Ermenistan ve Gürcistan devletleri de hakim olmuştur. Kurtuluş Savaşında ülkemiz sınırlarına katılan ilçe tarih ve kültür açısından oldukça önemlidir.  İlçe tarih ve kültür özelliklerinin yanında doğal güzellikler bakımından da oldukça zengindir. İlçe sınırları içerisinde önemli göller bulunmaktadır. Manzara açısından güzel olan bu alanları gezip görmek için turistler bölgeye gelmektedir. İlçe içindeki doğal alanları gezmek isteyenler için Arpaçay araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

arpaçay-araç-kiralama.png

Arpaçay Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kars iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Arpaçay, Kars ilçe merkezine yaklaşık olarak 40 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin doğu bölgesinde Akyaka ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Susuz ilçesi bulunan Arpaçay’ın güney konumunda ise Kars merkez sınırları bulunmaktadır. İlçenin Ermenistan ile ortak sınırları da bulunmaktadır. İlçenin çeşitli merkezler ile ulaşım merkezi konumunda bulunması sebebiyle de önemi büyüktür.

Arpaçay ilçesine bağlı olan 47 tane köy bulunmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak isteyen kişilerin çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Kars ile Arpaçay arasında hizmet veren belediye otobüsleri bulunmaktadır. Ayrıca dolmuş ve minibüsler aracılığı ile de ulaşım sağlanabilmektedir. İlçenin merkez bölgesine olan uzaklığının yaklaşık olarak 30 dakika civarı olduğu bilinmektedir. Ulaşım için Arpaçay araba kiralama seçenekleri de mevcuttur.

Arpaçay Geçim Kaynakları

İlçenin ekonomik yapısı farklı sektörlere dayanmaktadır. Ana gelir kaynakları tarım ve hayvancılık üzerindedir. İlçede süt ve mandıra işleri ile uğraşan kişiler de bulunmaktadır. Hayvancılık konusunda gelişmiş olan ilçede mera ve besi hayvancılığı yapılmaktadır. Tarih üretimleri ise bölgede bulunan su kaynakları nedeniyle gelişmiştir. Tahıl üretimi ve ticareti yüksek oranda yapılmaktadır. Ayrıca bölge için önemli bir özelliğe sahip olan halıcılık da yapılmaktadır. Geleneksel yöntemler ile yapılan halıcık faaliyetleri ile uğraşan yerli halk bulunmaktadır. İlçe merkezinde çeşitli hizmetler de verilmektedir. Bunlar arasında Arpaçay oto kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

arpaçay-oto-kiralama.png

Arpaçay Kuş Cenneti Kuyucuk Gölü

Kars ilinin Arpaçay ilçesinin sınırları içerisinde bulunan Kuş Cenneti, hem bölge hem de Türkiye için oldukça önemlidir. Gölün bulunduğu alanın büyüklüğü yaklaşık olarak 245 hektar civarındadır. Yüksekliğinin ise yaklaşık 1630 metre civarında olan gölde çeşitli kuş türleri bulunmaktadır. Nadir görülen kuş türlerinin de bulunduğu göl, çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır.

Devlet desteği ile de güzelleştirilen bölge, hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktaları arasında yer almaktadır. Tatil, gezi ve dinlenme amacı ile gelinebilecek göl çevresinde çeşitli sosyal alanlar da bulunmaktadır. Cennet Gölüne gelinerek hem yüzlerce kuş türünün görülmesi hem de güzel vakit geçirilebilmesi mümkündür. Bu bölgeye ulaşım sağlamak isteyen kişiler merkezde bulunan Arpaçay kiralık araç faaliyetlerinden yararlanabilir.

Arpaçay Çıldır Gölü

Arpaçay ilçe sınırlarında bulunan Çıldır Gölü, bölgenin önemli su kaynakları arasında yer almaktadır. Gölün çeşitli ilçeler ile ortak sınır oluşturduğu söylenebilir. İlçeye gezi amacıyla giden kişiler tarafından gezip görülen yerler arasında bulunmaktadır. Göl çevresinde sosyal aktiviteler ve piknik yapılabilmektedir. Gölün çevresindeki alanları gezmek isteyen kişiler, kars oto kiralama ile özel araç kiralayabilmektedir.

Arpaçay Halısı Özellikleri

İlçenin tarih ve kültür açısından önemli ürünlerinden olan Arpaçay Halısının kendine özgü bir dokuma özelliği bulunmaktadır. Sağlam malzemeler ile dokunan halının ticaret sektöründe de önemi büyüktür. İlçenin kültürel imgeleri arasında bulunan halıları, görmek için pazarlar ziyaret edilmektedir. İlçeyi ziyaret edenler ilçeye özgü halılardan satın almaktadır. İlçe çevresinde iş amaçlı bulunan kişilere Arpaçay kurumsal araç kiralama hizmetleri de verilmektedir.

arpaçay-rent-a-car.png

Arpaçay Kazı Nerede Bulunur?

Arpaçay ilçesinde yetiştirilen hayvan türlerinden olan Arpaçay Kazı, güzel tadı ile dikkat çekmektedir. Kış aylarına kadar yetiştirilip bu aylarda kesilen kazlar, bölgenin kültürel özellikleri arasında yer almaktadır. İlçeyi ziyaret edenler kaz etinin tadına bakmaktadır. Bölge çevresinde bulunan lokantalarda kaz etinin tadına bakılabilmektedir. Lokantalara ulaşım sağlamak için Arpaçay rent a car ile araç kiralamak mümkündür.

Arpaçay Gezi Turu Nasıl Yapılır?

Arpaçay, Kars ilinin hem doğal hem de tarihi bakımdan önemli olan ilçeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle bu bölge çevresini gezmek isteyen kişilerin, gezi turlarına eklemesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. İlçe içinde konaklama ve ulaşım faaliyetleri kaliteli bir şekilde verilmektedir. İlçeye gelen kişilerin konaklayabileceği oteller bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan göller ve tarihi alanların gezilmesi faydalı olacaktır. Kolay ve rahat bir şekilde gezmek isteyen kişiler Kars Arpaçay araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.