Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Digor Araç Kiralama - Digor Rent A Car | Gezgin 7/24

Digor Gezilecek Yerler

Tarihi açıdan önemli yapı ve alanların bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesi, tarih ve kültür turizmi bakımından gelişmiş bölgeler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Doğu bölgelerinde de hem doğal hem de tarih açısından önemli yerler bulunmaktadır. Kars iline bağlı ilçeler arasında yer alan Digor ilçesinde de tarihi açıdan önemli yerler bulunmaktadır. Digor gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Gezilecek yerler için çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. İlçenin tarihi hakkında çeşitli bilgiler bulunmaktadır. 

Daha önceki dönemlerde belde olarak varlığını sürdüren Digor, ilçe unvanını ise 1953 senesinde kazanmıştır. Rus savaşı dönemlerinde işgal edilen bölgeler arasında yer alan Digor ilçesi, çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Digor ilçesinde farklı kültürlere ait yapılar ve tarihi kalıntılar bulunmaktadır. İlçeye gelen turistlerin gezip görebileceği farklı alanlar ve Digor’a ait kültürel yerler bulunmaktadır. İlçe merkezini ve çevresindeki alanları gezip görmek isteyen kişiler için Digor araç kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.

digor-araba-kiralama.png

Digor Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Digor ilçesi, Kars iline bağlı ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin Kars il merkezine olan uzaklığının yaklaşık olarak 30 kilometre civarında olduğu bilgisi mevcuttur. Digor ilçesinin güney bölümünde Kağızman ilçesi yer almaktadır. Kuzeyinde ise Kars il merkezi olan ilçenin doğusunda Ermenistan il sınırı bulunmaktadır. Bölge için önemli bir alan olan Erzurum ve Kars platosu yakınlarında bulunan ilçe, coğrafi olarak önemli bir yerde bulunmaktadır.

Digor ilçesine bağlı olan 2 tane belde bulunmaktadır. Ayrıca ilçe merkezine bağlı olan 37 adet köy de bulunmaktadır. İlçe merkezinin nüfusu yaklaşık olarak 3 bin civarındadır. Köy nüfuslarının eklenmesi ile ilçenin toplam nüfusunun daha fazla olduğu bilinmektedir. İlçenin bulunduğu alan yükseltisi yüksek bir alan olarak dikkat çekmektedir. İlçeye ulaşım sağlanmasını sağlayan çeşitli yollar bulunmaktadır. Digor araba kiralama hizmetleri ile özel araç kiralanması mümkündür.

Digor Geçim Kaynakları

Digor ilçesi, yüksek bir alanda bulunmaktadır.  Plato üzerinde yer aldığı için tarım sektöründe gelişmiş ilçeler arasında yer almaktadır. Su kaynaklarının da bulunması sebebiyle tarım faaliyetleri yoğun olarak yapılmaktadır. Kış aylarında çok soğuk bir dönem yaşandığı için nüfus seyrek olmaktadır. Yaz aylarında turistlerin geldiği ilçede kış aylarında ise yerli halk bulunmaktadır. Turistlerden de gelir eden ilçede çeşitli ekonomik faaliyetler yürütülmektedir. Digor oto kiralama faaliyetleri de bu faaliyetler arasında yer almaktadır.

digor-araç-kiralama.png

Digor Beş Kilise Nerededir?

Digor ilçesi kiliseleri ile ünlüdür. İlçe sınırları içerisinde çeşitli kilise yapıları bulunmaktadır. Kiliselerin ilçe merkezine olan uzaklıkları farklılık göstermektedir. Mimarisi ve tarihi özellikleri önemli olan kiliseler, vadinin içinde bulunmaktadır. Bölgede bulunan kililer arasında Meryem Ana, Aziz Krikor ve Aziz Stefanos isimli kiliseler bulunmaktadır.  Kiliselerin Ermeni dönemlerinde yapıldığı hakkında bilgiler mevcuttur. Zaman içinde tahrip olan yapılardan günümüze çeşitli kalıntılar kalmıştır.

 

Digor Tekor Kilisesi

5.yüzyıl döneminde yapıldığı tahmin edilen kilisenin tarih açıdan önemi büyüktür. Uzun yıllar sağlam olarak varlığını sürdüren kilise, geçmiş yıllarda bölgede yer alan depremler sonucunda tahrip olmuştur. Kiliseye ait kalıntılara rastlamak mümkündür. Bölgede yer alan tarihi kiliseleri gezmek isteyen kişiler, Digor kiralık araç hizmetleri ile özel araç kiralayabilmektedir.

Digor Müren Kilisesi

Digor ilçesine bağlı olan köyler arasında bulunan Karabağ köyünde tarihi yapılar bulunmaktadır. Müren Kilisesi de bu yapılar arasında yer almaktadır. Ermeni kilisesi özelliğini taşıyan kilisenin inşa ediliş tarihinin ise 7.yüzyıl dönemi olduğu bilinmektedir. Korunan tarihi yapılar arasına alınan Müren Kilisesi, varlığını günümüze kadar korumuştur. Kars iline ve Digor ilçesine giden kişiler, kars araç kiralama ile araç kiralayarak bölgeyi gezebilmektedir.

digor-oto-kiralama.png

Digor Dede Korkut Kültürü

Digor ilçesinin edebiyat ve kültür açısından da önemli olduğu bilinmektedir. Edebiyatımızın köklü figürleri arasında yer alan Dede Korkut, Digor ilçesinde yaşamıştır. Bu nedenle çeşitli kültürlerin dilden dile aktarılması ile Digor ilçesi önemli hale gelmiştir. İlçeyi ziyaret eden kişiler, yerli halk ile sohbet ederek bu konularda bilgi alabilmektedir. İlçenin tarihi ve kültürel özelliklerinin yanı sıra doğal özellikleri konusunda da önemli ilçeler arasında yer aldığı söylenebilmektedir. Digor ilçesinin gezilebilecek çeşitli doğal alanları bulunmaktadır. Bu alanlarda vakit geçirmek ve piknik yapmak mümkündür. Digor ve çevresini gezmek isteyen kişiler, Digor rent a car ile araç kiralayarak rahat bir şekilde gezme imkanına sahip olabilmektedir.

Digor Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kars ilinin önemli ilçeler arasında yer alan Digor ilçesi gezi turu düzenlenebilecek bölgeler arasında yer almaktadır. Digor’a gezi düzenleyecek olan kişilerin özellikle tarihi yapıları gezmesi faydalı olacaktır. Kiliseleri ve kültürel kalıntıları incelemek mümkündür. İlçede konaklama ve barınma faaliyetleri de bulunmaktadır. Farklı kalitelerde otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. Otellerde konaklayıp ilçeyi özel araçlar ile gezmek isteyen kişiler Kars Digor araç kiralama hizmetlerine başvurabilir.

Ulaşım açısından da gelişmiş faaliyetlerin bulunduğu ilçeye toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kars il merkezinden Digor otobüs seferleri düzenlenmektedir. İlçe içi ulaşım sağlamak için Digor kurumsal araç kiralama hizmetlerinde de başvurulabilir. Araç kiralamak isteyen kişiler, internet sitesinden bilgi alabilmektedir. Hem internet sitesi hem de telefon üzerinden iletişim sağlanabilir.