Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kars Araç Kiralama - Kars Oto Kiralama

Kars Oto Kiralama 

Kars oto kiralama ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlarla ve nitelikli bir şekilde karşılamak için, gezgin 7/24 üzerinden Kars araç kiralama firmaları arasında kıyaslama yaparak giderebilirsiniz. Kars’ta hizmet veren rent a car firmaları arasında yapacağınız kıyaslama neticesinde, ihtiyacınız olan araçları en uygun ve kolay bir şekilde kiralamanız mümkündür.

Kars ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 web sitemizin ziyaretçilerine sunduğu en önemli özelliklerden birisi, zengin filtreleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde birkaç dakikanızı alacak bir sürede, kiralamak istediğiniz araçla ilgili filtreleme yaptıktan sonra, tercih ettiğiniz araç için Kars oto kiralama firmalarının sunduğu fiyatları görebilirsiniz. Bu sayede en uygun fiyatı veren Kars rent a car firmasından aracı web sitemiz üzerinden, güvenilir bir şekilde kiralayabilirsiniz. Kars ucuz oto kiralama firmalarına ulaşmak, bahsedildiği kadar kolay olduğu gibi, internet üzerinden işlem yapılması nedeniyle ayrıca rahatlık sunmaktadır.

Kars havalimanı araç kiralama 

Havayolu taşımacılığı ile şehre geldikten sonra istediğiniz yere daha rahat ve serbestçe ulaşım sağlamak için, Kars havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmalardan faydalanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde bulunan Kars araç kiralama firmaları, aynı zamanda büyük bir çoğunluğu Kars havalimanı oto kiralama hizmeti veren firmalardır. Kars Harakani Havalimanı"na geldikten sonra, kiraladığınız araç havalimanında sizi bekliyor olmakta ve tarafınıza teslim edilmektedir.
kars havalimanı arac kiralama

Kars hakkında bilgiler 

Başta kaşar olmak üzere peynir türleri ile ünlü olan şehirlerimizin başında gelen Kars"ın nüfusu, 110 bini aşmıştır. Kozmopolit bir yapıda bulunan şehir, birçok savaşa tanıklık yapmış ve cumhuriyetin kuruluşundan önce yaşanmış savaşlarda şehir halkının gayret ve çabaları sebebiyle, gazi madalyası almıştır. 

Özellikle hayvancılık bakımından gelişmiş olan kadim kent Kars, Ermenistan ile sınır illerimiz arasındadır. Şehrin en önemli özelliklerinden birisi, şehir merkezinin Türkiye"nin en yüksek şehir merkezi olmasıdır. Bu nedenle Kars kış aylarında dondurucu soğukların yaşandığı, soğuk havasıyla bilinir. Tarih boyunca burada farklı medeniyetlerin hüküm sürmesi, şehrin tarihi ve kültürel dokusunu yüksek tutan en önemli nedenler arasındadır.

Kars gezilecek yerler

Aşağıda vermiş olduğumuz tarihi ve doğal güzellikler, şehirde gezmenizi tavsiye ettiğimiz öne çıkan en önemli alanlardan sadece bazılarıdır.

40 yıl boyunca şehirde Rusların yaşamış olması da, Ruslara ait tarihi yapılarında şehirde bulunmasına sebeptir.

Ani harabeleri 

Şehir merkezinden 48 kilometre uzak mesafede bulunan Ani harabeleri, yüzyıllar boyunca farklı uygarlıkların yerleşik alan olarak kullandığı bölgelerden birisidir. Binbir kilise şehri olarak da bilinen ani harabelerinde, birçok kilise yer almaktadır. Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi"nde bulunan harabeler, farklı medeniyetlerin kültürel yapısını yansıtan yapılarıyla, yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen noktaları arasındadır. 

Şehir merkezinden uzak olması nedeniyle, özel aracınızla ya da Kars oto kiralama hizmeti alarak, harabeleri daha hızlı ziyaret edebilirsiniz. 
kars havalimanı oto kiralama

Katerina köşkü 

1896 yılında yapılan köşk, Sarıkamış ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Çivi kullanılmadan yapılan köşk, muhteşem bir mimariye sahiptir. Şehirdeki Rus eserleri arasında bulunan köşkü, Kars araç kiralama hizmeti alarak ziyaret edebilirsiniz.

Sarıkamış kayak merkezi 

Şehir merkezinden 50 kilometre uzakta yer alan Sarıkamış kayak merkezi, modern kayak tesisleri ile Türkiye"nin kış turizmine önemli katkılarda bulunmaktadır. 

Kış aylarında yoğun ziyaretçi sayısına sahip olan kayak merkezinde, 750 kişilik teleski bulunmaktadır. Özellikle şehri kış aylarında ziyaret edecekseniz, karın zevkini sınırsızca çıkarmak için kayak merkezine mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz.

Havariler kilisesi 

Mimari bakımından Selçuklu kümbetlerini andırın havariler kilisesi, 12 havarinin anısına yaptırılmıştır. 937 yılında yaptırıldığı bilinen kilisenin, bilgi alınabilecek herhangi bir kitabesi yoktur. Kilisenin kubbesinin altında bulunan havari figürleri, kilise içerisinde dikkat çeken detaylar arasındadır. Şehir merkezinde yer alan kilise, 1064 yılında camiye çevrilmiştir.

Topçuoğlu hamamı 

1742 yılında yaptırılan hamam, Kars şehir merkezinde bulunmaktadır. Kesme taş işçiliğinin dikkate değer örnekleri arasında yer alan hamamda bulunan muhteşem süslemeler, ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Zivin Kalesi

Sarıkamış merkeze yakın bir konumda bulunan kale, tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmeyen yapılar arasındadır. Kesin yapım yılı bilinmese de Urartular dönemine ait olduğu tahmin edilen kale, günümüzde bir kısmı harap olmuş bir kısmı ise ayakta kalmış şekilde ziyaretçilerine kucak açmaktadır.
kars oto kiralama

Kars Kalesi 

Sultan melik izzettin tarafından 1153 yılında yatırıldığına dair kitabesinde bilgiler bulunan Kars Kalesi, şehrin savunmasında önemli görevler üstlenmiştir. Bu dönemde şehrin yoğun saldırılar altında kalması nedeniyle önemli bir kısmı yıkılan kale, tekrardan yapılmıştır. 1877 ile 1878 yılları arasında gerçekleşen Osmanlı Rus Harbi’nde yine Rusların büyük tahribata uğrattığı kale, Osmanlı döneminde yeniden onarılmıştır.

Ekomüze Zavot peynir müzesi

Zavot köyü sınırlarında yer alan peynir müzesi, ülkemizin tek ve ilk peynir temalı müzesidir. 

Dünyaca ünlü peynirleri ile öne çıkan Kars"a yakışır bir şekilde, peynir kültürünün yaşatılması ve geliştirilmesi adına kurulan peynir müzesi, eski bir mandıranın restore edilerek müzeye çevrilmesi ile hizmet vermektedir. Köyde bulunan peynir müzesini ve çevresindeki diğer tarihi alanları ziyaret etmek için, Kars oto kiralama hizmeti alarak daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bu sayılanlar dışında, şehirde Rus kültürünü ve inançlarını yansıtan farklı yapılarda bulunmaktadır. Birçok tarihi ve doğal yapı bulunan şehirdeki gezilecek yerlere hızlı, rahat ve daha ekonomik ulaşım sağlamak için, Kars ucuz araç kiralama hizmetlerinden, gezgin724 üzerinden yararlanabilirsiniz.