Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Selim Araç Kiralama - Selim Rent A Car | Gezgin 7/24

Selim İlçesi Gezilecek Yerler

Selim ilçesi birçok medeniyetlerin yaşadığı bir yerdir. Burada Hunlar, Urartular, Persler, Bizanslılar, Akkoyunlular, Karakoyunlular uzun yıllar yaşadıktan sonra Osmanlı himayesine girmiştir. 1071’de Selçuklular himayesinde olan ilçemizde daha sonraları Ruslar, Ermeniler ve Gürcülerin de yaşadığı bilinmektedir. Kanuni Sultan Süleyman zamanında bölge Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1823’deki Erzurum Anlaşmasından sonra Çarlık Rusyası ile mücadele başlatılmış olup, Ermeni saldırılarıyla bu bölgedeki her yer yağmalanmıştır. İlçe Ermeni işgalinden 30 Eylül 1920 yılında kurtulmuştur. 1957 yılına kadar Sarıkamış ilçesinin bir nahiyesi konumda iken daha sonra ilçe olmuştur.

Selim ilçesi tarihi yönden zengin bir yerdir. Ayrıca Doğu Anadolu Bölgesi’nin en yüksek yaylalarında bulunması sebebiyle çok güzel bir doğa manzarasına da sahiptir. İlçenin batısında bulunan Sarıkamış ormanları ve Allahuekber Dağları ile mükemmel bir manzaraya sahip olan Selim gezilecek yerler bakımından olukça fazla yere sahiptir.

Selim İlçesi Nerededir? Nereye Bağlıdır?

Selim ilçemiz Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Kars’a bağlıdır. Doğuda Kars ve güneydoğuda Kağızman,  batıda Erzurum ilimizin Şenkaya ilçesi, güney batıda Sarıkamış, kuzeyde Ardahan ilimize bağlı Göle ilçesiyle komşudur. Nüfusu yaklaşık 25.000dir. Kars iline uzaklığı da yaklaşık 30 km’dir.

selim-araba-kiralama.png

Selim İlçesine Nasıl Gidilir?

Selim, il merkezine yarım saatlik bir mesafededir. Kars iline karayolu, havayolu ve demiryolu ile gelebilirsiniz. Karayolu ile Kars otogarından Selim ilçesine dolmuşlar gitmektedir. Dolmuşla gelebilirsiniz. Havayolu ile gelmek isterseniz Kars Harakani Havaalanına geldikten sonra merkeze giden servislere binebilirsiniz. Havaalanı Kars’a 7 km uzaklıktadır. 

Demiryolu ile de Kars merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Demiryolu ile Türkiye- Gürcistan ve Azerbaycan arasında seferler de başlamıştır. Yeni yapılan demiryolu hizmete girmiş olup, Ahılkelek-Tiflis- Bakü hatları arasında gidip gelmektedir. Bu demiryolu hattı 3 tane ülkeyi birbirine bağlama özelliğine sahiptir.

İlçeye geldiğinizde birçok Selim araç kiralama ofisleri göreceksiniz. Kiraladığınız arabayla ilçenin ve yakın ilçelerin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Selim araba kiralama konusuna önem veren bir ilçemizdir.

Selim İklimi Nasıldır?

Yüksek dağların arasında bulunan ilçemizde karasal iklim görülmektedir.  Kışlar çok uzun sürer. Kar yağışı oldukça fazladır. Yazları da serin geçmektedir. Kar görmek isteyenler bu ilçemize gidebilir. Karda yürümek kar sporları yapmak için gitmenizi tavsiye ederiz.

Kars- Selim Yeryüzü Şekilleri

İl ve ilçe birçok dağlarla kuşatılmıştır. Bu dağlar, Süphan Dağı, Ağa develer Dağı, Aladağ, Tarhan Dağı, Allahuekber Dağları’dır. Bu bölgede nehirler ve göller de oldukça fazladır. Çıldır Gölü, Turna Gölü, Aygır Gölü, Aras Nehri ilimizin içinden ve sınırlarından geçmektedir.

selim-araç-kiralama.png

Yeryüzü şekilleri bakımından oldukça zengin olan Kars ilimizin ilçesi Selim, il merkezine çok yakın olduğu için Doğu Anadolu gezi turu planlayanlar bütün buraları görme imkanına da sahiptirler. Göl kıyısında piknik yapmak isteyenler, yaylalardan gelen serin havayı içine çekmek isteyenler bu ilçemize mutlaka gitmelidirler.

Kars Selim araç kiralama hizmetleriyle il ve ilçedeki bütün doğa ve tabiat güzelliklerini görebilirsiniz. Kars ilimiz sınırda bulunan uzak bir il olduğu için özel araçsız bir şekilde buraya gelmek daha mantıklı olacaktır. İlçeye geldikten sonra Selim rent a car firmalarından yardım talep edebilirsiniz. Eğer iş dolayısıyla bu şehre gelmeniz gerekirse, iş seyahatinizi geziye dönüştürmek de sizin elinizdedir. Böyle bir durumunuz ortaya çıkarsa Selim kurumsal araç kiralama hizmetlerinin de olduğunu size hatırlatmak isteriz.

Kars – Selim Gezilecek Yerler

Kış turizminin fazla olduğu ilçemize yakın olan yerleri size hatırlatmak istiyoruz.

Sarıkamış Kayak Merkezi

Kar manzarasının mükemmel olduğu, kış sporlarının yapıldığı Sarıkamış kayak merkezi, Selim ilçesine 26 kmdir. Selim ilçesine geldiyseniz Sarıkamış’a uğramadan olmaz. Dünyaca ünlü olan kayak merkezi Alplerden sonra aklımıza gelmesi gereken bir yerdir. Çünkü buradaki kristal şeklindeki kar sadece Alplerde ve Sarıkamış’ta bulunmaktadır.

Selim ilçesinden kiralamış olduğunuz araçla Sarıkamış’a 20 dakika da gelebilirsiniz. Kar zincirinizin olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Selim oto kiralama şirketlerinden alınan araçlarda mutlaka kar zinciri bulunmaktadır. Buradaki manzarayı Alplere gitmediyseniz eğer başka yerde görmemişsinizdir. İsterseniz otelde konaklayıp birkaç gün buranın tadını çıkarabilirsiniz.

selim-rent-a-car.png

Çıldır Gölü’nde Buzda Balık Avı

Çıldır Gölü, Selim ilçesinin komşusudur. Aradaki mesafe 90 km’dir. Fakat buraya kadar gelmişken bu ünlü göle uğramadan geçmeyin deriz. Göl, soğuktan ve kar yağışından dolayı buz tutmuş durumdadır. Buraya ‘’ beyaz çöl’’ de diyebilirsiniz. Her yer bembeyaz, ama beyazların altında balıklar var. Soğuktan yağlanmış olan balıkları, gölü kırarak tutabiliyorsunuz. Sanıyorum ömrünüzde böyle bir şey yaşamamışsınızdır. Tuttuğunuz balığı pişirip yiyebiliyorsunuz.

Mükemmel manzara sahip olan Çıldır Gölü’ne Selim kiralık araç ile gidebilme şansına sahipsiniz. Kiralanan araçların içerisinde kars oto kiralama seçeneğiniz olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bütçenizi sarsmadan güzel bir tatil yapma fırsatı size sunulmaktadır.

Selim Yöresel Lezzetler

Kars ilimiz ve çevre ilçeleri yöresel et yemekleri ile oldukça meşhurdur. Selim ilçesi de bu yemeklerden nasibini almış bir yerdir. Burada tadacağınız enfes yemekleri hiçbir yerde bulamayacaksınız. İlçemize gelmişken hepsinin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Bunlar; tandırda kaz, etsiz mantı yani hangel, kete, ekşili et, kuymak, katmer, Kars böreği, umaç helvası gibi lezzetleri çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca bölgenin meşhur olan kaşar peyniri ve balının da tadına bakmalısınız.