Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Azdavay Araç Kiralama - Azdavay Rent A Car | Gezgin 7/24

Azdavay Gezilecek Yerler

Ormanlık alanlarla kaplı olan ilçe yeşil bir tabiata sahiptir. Yeşillik alanları ve tarihi mekanlar başta olmak üzere Azdavay gezilecek yerler ve görülmesi gereken birçok alana sahiptir. Turistik yerlerin fazla olmasından kaynaklı olarak her yıl yüzlerce turist ilçeyi ziyaret etmektedir. Engebeli olmasından dolayı turistik mekanların bir yerine kadar özel araçla veya Azdavay araç kiralama hizmetlerinden temin edilen araçlarla ulaşım sağlanır. Dik ve araç yolu olmayan yerlere aracı belli bir yerde bıraktıktan sonra yürüyerek gidilmesi gerekir.

Azdavay Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Ormanlık alanlarla çevrili olan ilçe Kastamonu iline bağlıdır. İlin kuzeybatısında yer alır. 1268 km2’lik yüzölçümüne sahip olan ilçe, il merkezine 75 km uzaklıktadır. 49 köy ve 4 mahalle olmak üzere toplam 53 birimden oluşur. Azdavay’ın etrafında Doğanyurt, Şenpazar ve Daday bulunmaktadır. İl merkezine göre komşularıyla daha yakın olan ilçeye İstanbul’dan şehirlerarası otobüs firmalarının direkt seferleri vardır. Ankara’dan ise aktarmalı olarak otobüs yolculuğu yapılarak kente ulaşım sağlanır. kastamonu oto kiralama
Havayolunu tercih edenler Kastamonu Havalimanı’na iniş yaparlar. Havalimanından servisler veya ilçe dolmuşlarıyla ulaşım sağlamak mümkündür. İlçe merkezinde ve çevresinde yer alan turistik alanları daha hızlı ve konforlu gezmek için
Kastamonu Azdavay araç kiralama hizmetleri veya özel araç kullanılması tavsiye edilir.

Azdavay Geçim Kaynakları

Sanayi merkezi olmayan ilçeden çok fazla göç yaşanmaktadır. Özel sektörde konfeksiyon atölyesi, orman işçiliği, maden işletmeciliği yapılmaktadır. Küçük çapta tarım ve hayvancılık yapılan kentte son zamanlarda seracılık yaygınlaşmış fakat fazla gelişmemiştir.

azdavay-araba-kiralama.png

Azdavay Tarihi Geçmişi

İlçenin farklı yerlerinde arkeolojik kazılar yapılmıştır. Kazılardan çıkan kalıntılar bölgede değişik zamanlarda Paflagonyalılar, Etiler, Lidyalılar, Helenler, Romalılar ve Bizanslar"ın egemenliğinin yaşandığı anlaşılmaktadır. 1460’da Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı hakimiyetine girinceye kadar Kastamonu Sancağına bağlı 36 kadılıktan biri olarak idare edilmiştir. Osmanlı zamanında Daday’a bağlı bir kadılık olarak görülen bölge 1868’de nahiye olmuştur. 1945 yılının 12 Şubat’ında ilçe statüsü kazanmış olan ilçe 1 Nisan 1946’dan beri ilçe fonksiyonunu yürütmektedir. Daday ilçesine bağlı bir bucak iken ekonomik bağlılığın az olması ve mesafenin fazla olmasından dolayı ilçe olmasına karar verilmiştir. 

Azdavay Ne Yenir?

Azdavay’ın meşhur lezzetleri arasında hamur işinden yapılan Islama ve şerbetli hamur tatlısı olan Delioğlan Sarığı vardır. Ihlamur ağaçları bol olduğundan ilçede Ihlamur Balı üretimi yapılmaktadır. İlçenin köylerinin zengin çiçek çeşitliliği çiçek balının çok daha güzel ve lezzetli olmasını sağlamaktadır. Organik çiçek balı almak için Azdavay araba kiralama hizmetlerinden yararlanıp köylere gidilmelidir.

Çatak Kanyonu Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezine 7 km uzaklıktaki Karakuşlu Köyü’nde yer alan Çatak Kanyonu’na Azdavay oto kiralama firmalarından temin edilen araçlarla daha kolay ulaşım sağlanır. Küre Dağları Milli Parkı içindedir. Çatak Köprüsü’nün 2 km aşağısından başlamaktadır. Kanyon Tüsköy İnönü Bölgesi’ne kadar kesintisiz olarak devam etmektedir. Kanyon içindeki 7 km mesafe botla veya yüzerek geçilmektedir. Dünyanın 4.büyük kanyonudur. Doğal güzelliklere sahip olan kanyonda doğa yürüyüşü yapılmaktadır. Dileyen Azdavay kiralık araçşirketlerinin sunduğu hizmetleri değerlendirerek 900 metre yükseklikteki gözetleme noktasına ulaşım sağlayarak kanyonu ve diğer güzellikleri izleyebilir.  

azdavay-araç-kiralama.png

Âşıklar Köprüsü Nerededir? Tarihi Geçmişi

Merkeze bağlı Merkez Mahallesi ve Karşıyaka Mahallesi arasındaki Devrekani Çayı üzerine kurulmuştur. Köprü ilk olarak ahşaptan inşa edilmiştir. Ahşap köprü yıkılınca asma köprü olarak yeniden yapılmıştır. Köprü üzerinde aşıklar buluştuğundan bu adı almıştır. Köprünün yan tarafında mesire yeri vardır. Özel araçla veya Azdavay ucuz araç kiralama fırsatları değerlendirilerek yaz aylarının en çok ziyaret edilen noktası olan mesire alanına ulaşım sağlanarak ailecek veya sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. 

Suğla Yaylası Nerededir? Tarihi Geçmişi

Sarnıç Köyü sınırlarında yer alan Suğla Yaylası ilçe merkezine 12 km uzaklıktadır. Yaylanın etrafı köknar ce çam ağaçları ile çevrilidir. Yeşil bir tabiata sahip olan yayla piknikçilerin ve doğaseverlerin en fazla ziyaret ettikleri yerler arasındadır. 2014 yılından beri Suğla Yaylası, Azdavay Suyla Yaylası Motor ve Doğa Sporları Merkezi adı altında motosiklet yarışmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası motor yarışmalarının yapılması yaylayı popüler hale getirmiştir. Azdavay kurumsal araç kiralama hizmetleri değerlendirilerek yaylaya daha kolay ulaşım sağlanabilir.

Medil Mağarası Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezine 8 km uzaklıktaki Karakuşlu Köyü’nde yer alan Medil Mağarasının içinde beyaz travertenler bulunmaktadır. Pamukkale’nin mağara içindeki halini anımsatmaktadır. Muhteşem ve doğal güzelliğe sahip ve ilçenin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden olan mağaraya ulaşmak biraz meşakkatlidir. 7 km mesafe araç ile kat edildikten sonra geriye kalan 1 km’lik mesafe yaya gidilmelidir. 

Saray ŞelalesiNerededir? Hakkında Bilgi

Merkeze 13 km uzaklıkta bulunan Saray Şelalesi, Saray Köyü’nün batısındadır. Ulaşımın çok kolay olduğu şelalenin yanında muhteşem güzelliğe sahip piknik alanı vardır. Şelalenin yanında Beş Değirmenler olarak bilinen alan mevcuttur. Bu alandaki eski değirmenler de görmeye değerdir. 

azdavay-rent-a-car.png

Küre Dağları Milli Parkı Nerededir? Hakkında Bilgi

Kastamonu ve Bartın il sınırı içinde yer alan Küre Dağları Milli Parkı, yaklaşık 37 bin hektarlık alana kurulmuştur. Oldukça zengin bitki çeşitliliğine sahip olan parka Azdavay rent a car hizmetlerinden kiralanan araçlarla daha konforlu ulaşım sağlanır. Park içinde doğal peyzajlar, mağaralar, dev kanyonlar gibi tabii güzellikler bulunmaktadır.