Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çatalzeytin Araç Kiralama - Çatalzeytin Rent A Car | Gezgin 7/24

Çatalzeytin Gezilecek Yerler

Çatalzeytin ilçemiz özellikle deniz turizm yapmak isteyen tatilcilerin akın ettiği bir yerdir. Buradaki uçsuz bucaksız denizin muhteşem görüntüsü, plajlarındaki kumu, yemyeşil doğası ile Çatalzeytin gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. Çevresindeki Karadeniz ormanlarının mis gibi havası, insanı büyüleyen deniz ve güneşin muhteşem manzarası ile her yıl özellikle yaz aylarında binlerce turistin uğradığı bir ilçemizdir. İlçede yer alan tarihi kalelerin olduğunu da söylemek gerekir. Karadeniz turu yapmak isteyenlerin Çatalzeytin’e uğramadan geçmemesini tavsiye ederiz.

Çevrede görülmesi gereken doğal güzellikler o kadar çoktur ki, eğer özel aracınızı almadan buraya geldiyseniz ya da özel aracınız yoksa hiç sorun etmeyin. Çünkü ilçede araç kiralama firmaları oldukça çoktur. Çatalzeytin araç kiralama hizmetleri veren birçok yer arasından birini tercih ederek, ilçeyi ve çevresini rahatlıkla gezebilirsiniz. Böyle yapmanız özel aracınız olmasından daha da tasarruflu olacaktır. Çatalzeytin ucuz araç kiralama konusunda da size yardımcı olacaktır.

Çatalzeytin Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Çatalzeytin, Türkiye’nin kuzeyinde Karadeniz Bölgemizde bulunan Kastamonu ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık olarak 7.000dir. Doğuda Sinop Türkeli ilçesiyle, batıda Kastamonu Abana ve Bozkurt ilçeleriyle, kuzeyinde Karadeniz’le, güneyde Kastamonu Taşköprü ilçesiyle komşudur. İl merkezine uzaklığı 105 kmdir.

İlçeye şehirlerarası otobüslerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Öncelikle Kastamonu iline gelmeniz gerekmektedir. İl otogarından dolmuşlara binerek Çatalzeytin ilçemize gidebilirsiniz. Buraya geldiğinizde gördükleriniz sizi çok mutlu edecektir. Tertemiz bir deniz, yeşil ormanlar, kalabalık plajları ile güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

çatalzeytin-araba-kiralama.png

Havayolu ile gelmek isterseniz, Kastamonu Havaalanı ve İstanbul arasını bir saatte gelebilirsiniz. Havaalanı il merkezine 13 km uzaklıktadır. Kastamonu şehrimize gelince Çatalzeytin dolmuşlarıyla ilçeye ulaşabilirsiniz. 

İlçemiz, turizme yönelik olduğu için burada Çatalzeytin rent a car firmalarının ne kadar çok olduğunun farkına varacaksınız. Kiralanan yeni aracınızla gezilecek yerlere bir göz atalım:

Ginolu Kinolis Kalesi Tarihçesi

Kale ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır. Deniz kenarında bulunmaktadır. Kalenin Osmanlı döneminde yapıldığı görülmektedir. Sarp kayaların üzerinde yer alan kale, 130 metre uzunluğa sahiptir. Kalenin ortasında su mahzeni vardır. Türk ve Osmanlı mimari özelliklerine sahiptir. Kaleyi çevreleyen surların birçoğu yıkılmış olup, sadece surların bir bölümü ayakta kalabilmiştir. Buradaki kumsallarda denize girilmektedir.

Ginolu Koyu Nerededir?

Koy çok uzun bir alana sahiptir. Burada ailecek rahatlıkla denize girebilirsiniz. Denizin hemen derinleşmemesi ve kumunun çok güzel olmasıyla rağbet görülmektedir. Ayrıca plaj etrafında yer alan cafe ve çay bahçelerinde oturup, denize karşı çayınızı kahvenizi içebilirsiniz. Plajın yanında liman bulunmaktadır. Yüzmek ve denize yüksekten atlamak isteyenler için ideal bir yerdir. Ginolu koyundan kalenin manzarası da mükemmeldir. Gezi amaçlı gelenlerin buraları görmesini tavsiye ederiz.

çatalzeytin-araç-kiralama.png

Çatalzeytin temiz havasıyla, doğal güzellikleri ile gidilip görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ginolu Kalesine ve Ginolu koyuna Kastamonu Çatalzeytin araç kiralama şirketinden edindiğiniz bir araçla gidebilirsiniz. İlçeden buraya gelen dolmuşlar da bulunmaktadır fakat belli bir saten sonra dolmuş seferleri yoktur. Mağdur olabilirsiniz.

Yaralıgöz Mesire Yeri Güzellikleri

İlçe merkezine 65 km uzaklıkta olmasına rağmen mükemmel tabiat harikası bir yerdir. Uzak olduğunu düşünmeyin; çünkü Çatalzeytin araba kiralama şirketinden alınan bir araçla bir saatte orada olursunuz. Yaralıgöz Dağlarının eteklerinde yer alan mesire yerinde, piknik yapabilir temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerler içerisinde size öneririz.

Çatalzeytin Kültür Ve Sanat Festivali

İlçede yaz aylarında, genellikle temmuz ayında festival düzenlenmektedir. Çatalzeytin Belediyesi tarafından düzenlenen bu etkinlik 1977 yılından beri her yıl yapılmaktadır. Festivalde konserler, tiyatrolar, yarışmalar ve birçok aktiviteler yer almaktadır. Antik Ginolu Gümüş Balık Kültür Ve Sanat Festivali adı altında yapılan eğlenceler 3 gün sürmektedir. Kültür, sanat ve spor ağırlıklı bir etkinliktir. Festival boyunca yüzme yarışmaları, tramplenle atlama gibi su sporları ve yarışmaları yapılmaktadır. Kazanana ödül verilmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi denizden balık tutulmakta, her yerden mis gibi balık kokuları festivalin her yerini sarmaktadır.

çatalzeytin-oto-kiralama.png

Eğer temmuz ayında Çatalzeytin’de olursanız festivale katılmanızı neşeli ve mutlu zamanlar geçirmenizi tavsiye ederiz. Çok eğleneceğinizden eminiz. Festival zamanı yakın il ve ilçelerden de buraya gelenler olmaktadır. Siz de aileniz veya iş arkadaşlarınız ile bu eğlencelere katılıp neşeli vakit geçirmek isterseniz ilçeden kastamonu araç kiralama
seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Belki de hafta sonunu farklı bir aktivite ile değerlendirmek istersiniz.

Çatalzeytin Tarihçesi Ve İklimi Nasıldır?

Kastamonu ilimiz Karadeniz Bölgesinin en eski yerleşim yeridir. Çatalzeytin’in tarihi de M.Ö 6. Yüzyıla dayanmaktadır. Persler, İlhanlılar, Venedikliler ve Cenevizlilerin buralarda yaşadıkları görülmektedir. Kurtuluş Savaşı’nda burada oldukça fazla şehit verilmiştir. 1905 yılında bucak halini almış, 1954 yılında ilçe olmuştur.

İlçede Karadeniz iklimi görülmektedir. Her mevsim yağış görülebilmektedir. Bunun sebebi ilçe, kuzeyde Karadeniz ile komşudur, güneyde de ormanlarla kaplıdır. Engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Çam, köknar, kestane, kayın, meşe, ladin v.b gibi ağaçlarla kaplıdır.

Güzel Karadeniz Bölgemizin şirin ilçesi Çatalzeytin’e yolunuz düşerse bütün bu güzellikleri görmenizi tavsiye ederiz. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bu ilçede ekonomik olarak tatil yapabilirsiniz. Ayrıca Çatalzeytin oto kiralama imkanından faydalanırsanız, her yeri gezebilirsiniz. Çünkü Çatalzeytin kiralık araç hizmetlerini ilçeye gelen herkese vermektedir.