Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Daday Araç Kiralama - Daday Rent A Car | Gezgin 7/24

Daday Gezilecek Yerler

Doğal ortamın oldukça fazla olduğu Daday ilçemizde gördüklerinize hayran kalacaksınız. Deniz olmamasına rağmen bu şirin ilçede ormanlar, şelaleler ve bol oksijen bulunmaktadır. Doğa tutkunları burada yeşilin bütün tonlarını görebilirler. Tarihi yerlerin de oldukça fazla olduğu Daday gezilecek yerler arasında yer alan bir ilçemizdir.

Tarihi geçmişi çok öncelere dayanmaktadır. Burada birçok medeniyetlerin yaşadığına dair izlere rastlanmaktadır. M.Ö 5000 yıllarında ilk yaşayanların Kaşka Türkleri olduğu sanılmaktadır. Daha sonraları Etiler, Lidyalılar, Persler, Yunanlılar, Rumlar, Danişmentliler ve Candaroğulları burada yaşamışlardır. Yöre, Bizanslıların ve Romalıların önemli yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. Türklerin 1214 yılında buraya yerleştikleri görülmektedir. Candaroğlu Beyliğinin ortadan kaldırılmasından sonra Osmanlı topraklarına katılmış olan Daday köklü bir tarihi geçmişe sahiptir.

Geçmiş tarihin derin izlerinin bulunduğu ilçede mağaralar, konaklar, tarihi kiliseler ve kaya mezarlarının çok olduğu görülür. Siz de hem tarihi hem de doğa güzelliklerini görmek isterseniz Daday’a uğramadan geçmeyin deriz. İlçe gezinizi Daday araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak yapabilirsiniz.

Daday Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Daday Türkiye’nin kuzeyindeki Karadeniz Bölgemizde bulunan Kastamonu ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 9.000’dir. Doğuda Kastamonu merkez ve Seydiler, batıda Karabük Eflani, kuzeyde Pınarbaşı, Azdavay, Ağlı ve güneyde Araç ve İhsangazi ilçeleriyle komşudur. Kastamonu merkezine uzaklığı 34 km’dir.

Daday’a Nasıl Giderim?

İlçe Kastamonu’ya yarım saatlik bir mesafededir. Öncelikle Kastamonu il merkezine gelmelisiniz. Özel araçlı ya da araçsız bir şekilde ile geldikten sonra, Daday’a ulaşmanız çok kolay olacaktır. Özel araç Karadeniz Bölgesi’nin girintili çıkıntılı yollarında araç kullanırken sizin yorulmanıza neden olabilir. Böyle bir yorgunluğun ardından gezmeniz gereken yerler size zevk vermeyebilir. O yüzden kendi aracınızla çıkmanızı tavsiye etmiyoruz.

daday-araba-kiralama.png

Şehirlerarası otobüslerle bulunduğunuz şehirden Kastamonu il merkezine gelebilirsiniz. Otogardan kalkan Daday dolmuşlarına binerek ilçeye ulaşabilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak havayolunu tercih edebilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan Kastamonu’ya gelen uçak seferleri mevcuttur. Bir saat gibi kısa bir zamanda ilde olabilirsiniz. Havaalanından kalkan servisler sizi merkeze götürecektir. Buradan rahatlıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

İlçeye vardığınızda birçok Daday rent a car şirketlerinin olduğunu göreceksiniz. Bu şirketlerden araç kiralayarak gezi turunuza başlayabilirsiniz. Rahat bir şekilde ilçeyi ve etrafı gezmeniz için Daday oto kiralama konusunda size yardımcı olacaktır. Şimdi kiralanan araçla etrafı gezebiliriz.

Balaban Konağı Nerededir?

Binanın 1632 yılında yapıldığı tahmin edilmektedir. Daday’a 5 km mesafede bulunmaktadır. Konak Osmanlı mimari özelliklerini taşımaktadır. Duvarlarda hat yazıları vardır. O dönemlerde konakta kalan misafirlerin duvarlarda ve kapılarda birçok yazı yazdıklarına rastlanmaktadır. Bir çiftlik içerisinde bulunan konağı ve etrafını gezebilirsiniz. 400 yıllık tarihi geçmişe sahip olan konak, iyi korunabilmiş durumdadır. Kastamonu Daday araç kiralama şirketinden aldığınız arabayla İnciğez köyüne gidip, tarihi konağı ve burada bulunan çeşmeyi inceleyebilirsiniz.

daday-oto-kiralama.png

Seyidi Bey Konağı Nerededir?

Daday ilçesi bünyesinde çok fazla konak mevcuttur. Hepsinin tarihi oldukça geriye gitmektedir ve Daday kültürüne ve tarihi geçmişine önem veren bir ilçemizdir. Seyidi Bey Konağı da bunlardan birisidir. Konak ilçe merkezinde belediye parkının karşısında yer almaktadır. Birçok yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Atatürk Kastamonu’ya geldiğinde burada kalmıştır. Tavanda ve binanın dışındaki ahşap işçiliği görülmeye değerdir. Tarihi konağı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kaya Mezarları Nerededir?

İlçeye 6 km mesafede bulunmaktadır. İnciğez köyünde yer alan kaya mezarları, kayaların oyularak yapılmasıyla oluşmuştur. İçerisinde odacıklar mevcuttur. Bizans döneminden kalmış olduğu tahmin edilmektedir.

Taşlıbayır Sarkıt Mağaraları Nerededir?

İlçeye 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Doğal yer altı mağaralarıdır. Burayı gelen turistler oldukça fazladır. Gidip görülmesi gereken yerlerin içerisinde yer almaktadır. 

Honsalar Tepesi Tümülüssü

İlçede bulunan 7 tane tümülüsün bir tanesi de Honsalar Tepesi Tümülüs’üdür. Ali paşa Köyü’nün yakınında yer almaktadır. Akınların ve istilaların olduğu dönemde özellikle kadınların ve çocukların sığındığı yer olarak tanımlanmaktadır. M.Ö 6. Yüzyılda Lidyalılar tarafından yapılmış olduğu düşünülmektedir.

Meyre Mabedi Nerededir?

Daday’a 40 km uzaklıkta olan bir mabettir. Ateşkese Köyünde yer almaktadır. Uzak olarak düşünmeyin. Buralara kadar gelmişken Meyre Mabedine uğramadan geçilmez. Daday araba kiralama şirketinden almış olduğunuz bir araçla burayı ziyaret edebilirsiniz. Roma İmparatorluğu zamanında yapılmıştır ve kiliseye çevrilmiştir.

Mahmutbey Camisi Nerededir?

Cami Daday yolu üzerinde Kasaba Köyünde bulunmaktadır. 1366 yılında Candaroğulları zamanında Emir Mahmut Bey tarafından yapılmıştır. Cami ahşaptan yapılmıştır. Büyük bir işçilikle yapılan kapısı güvenlik amacıyla Kastamonu Etnografya Müzesi’nde sergilenmektedir. Şu an konulmuş olan kapı da yine çok güzel işlemelere sahiptir. Kasaba köyündeki bu camimiz UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer almaktadır.

daday-oto-kiralama.png

Görüldüğü üzere Daday ilçemizde oldukça fazla tarihi yer bulunmaktadır. İlçede ayrıca ağustos ayında Zafer Kupası at yarışları düzenlenmektedir. Temel biniş eğitimleri kursları verilmektedir. Doğada atlı safari yapabilme imkanına sahipsiniz. Bütün doğa güzelliklerini gezip görmenizin Daday kiralık araç hizmetleriyle oldukça zevkli bir hal alacağına benzemiyor mu?

Çevreyi gezmenizde 3-5 gün gibi bir zamana ihtiyacınız olabilir. Kiraladığınız aracın ekonomik olması için kastamonu araç kiralama
seçeneğiniz olduğunu belirtmek isteriz. Kültür ağırlıklı bir gezi programı planlıyor iseniz
Daday kurumsal araç kiralama konusunda da size yardımcı olacaktır. İstediğiniz süre kadar araçları kiralayabilirsiniz.