Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.02 - 10:00
Drop of location 07.02 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kastamonu Havalimanı  Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Kastamonu Havalimanı araç kiralama

Kastamonu"ya uçakla gideceklerin hiç zaman kaybetmeden Gezgin 7/24 üzerinden, Kastamonu Havalimanı araç kiralama hizmeti alması mümkündür. Dakikalar içerisinde hizmet almanın keyfini yaşayabileceğiniz Gezgin 7/24, sizlere en uygun fiyatlarla Kastamonu Havalimanı araç kiralama hizmeti veren firmaları listelemenizi sağlamaktadır. Bu sayede hızlı ve detaylı bir biçimde, en uygun fiyatlarla Kastamonu Havalimanı araç kiralama firmalarını görerek sizin için en uygun olan firmadan hizmet alabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı 

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı, 2013 yılında hizmete girmiş ve bu tarihten itibaren kesintisiz bir şekilde sivil havacılık uçuşları için hizmet vermeye devam etmektedir. Bölgenin en büyük havalimanı olan Uzunyazı Havalimanı, Kastamonu şehir merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Kastamonu"ya uçakla geldiğinizde Havalimanı"ndan şehir merkezine tüm ulaşım araçlarıyla gitmek mümkündür. Ancak hızlı ulaşım gitmek istediğiniz farklı bölgeleri daha rahat bir şekilde ziyaret edip işlerinizi tamamlamak için, Kastamonu Havalimanı oto kiralama firmalarından araç kiralamak en ideal ulaşım biçimidir. 

Kendi aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinde hizmet veren Kastamonu oto kiralama firmalarından, araç kiralayabilirsiniz.

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı adresi: Tren Mahallesi, Örencik köyü Havaalanı, numara: 58, Merkez – Kastamonu 37210 

Kastamonu Uzunyazı Havalimanı telefon numarası: 0366 220 02 54

Kastamonu hakkında genel bilgiler

Kastamonu"nun nüfusu: 372.373

Kastamonu il plaka kodu: 37 

Kastamonu il telefon kodu: 0366 Kastamonu"nun ilçeleri: Şenpazar, Seydiler, Ağlı, Hanönü, Abana, İhsangazi, Pınarbaşı, Küre, Doğanyurt, Çatalzeytin, Azdavay, Daday, Bozkurt, Devrekani, Araç, İnebolu, Cide, Taşköprü, Tosya ve Merkez olmak üzere Kastamonu"nun toplam 20 ilçesi bulunmaktadır. Kastamonu"nun en küçük ilçesi 3196 nüfusla Ağlı, en büyük ilçesi ise 148931 kişilik ve nüfusuyla Merkez ilçedir.
kastamonu havalimanı araç kiralama
Bilinen yerleşik tarihi Hititler dönemine kadar uzanan Kastamonu, sonrasında ise Frigya ve Lidya hakimiyeti Altındağ kalmıştır. Milattan önce 4. Yüzyılda perslerin eline geçtiğine dair bulgulara rastlanan şehir, tarihi boyunca Roma ve Bizanslılar da aralarında olmak üzere farklı medeniyetlerin hakimiyeti altında kalmıştır.

Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemli gelişmeler yaşayan Kastamonu, bölgenin sayılı ticaret ve tarım ekonomisine sahip şehirleri arasındadır. Zengin bir kültüre sahip olan Kastamonu, özellikle şehir merkezi adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. 

Şehrin ekonomik altyapısı, orman ürünlerinin üretiminde faaliyet gösteren işletmelere dayalıdır. Bunun yanı sıra tarım, Kastamonu ekonomisi için önemli bir yer tutmaktadır. Şeker pancarı üretimi şehrin tarım alanlarında en fazla tercih edilen ürünlerden biridir. Ağaç Sanayi oldukça gelişmiş olan Kastamonu"da, kağıt fabrikaları ve üretime dayalı birçok tesis bulunmaktadır. Bunların dışında hizmet sektörü de, Kastamonu"nun önemli gelir kaynakları arasındadır.
kastamonu havalimanı oto kiralama

Kastamonu"da gezilebilecek yerler 

Farklı ve tarihi ve kültürel mekanların yanı sıra, doğal güzellikler de Kastamonu gezilecek yerler listesinde yer almaktadır. Şehirde gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları, şunlardır.

İsmail Bey Külliyesi 

Ilıca Şelalesi 

Kastamonu Plaj Ve Koyları 

Kastamonu Pompeipolis Antik Kenti

İnebolu Geriş Tepesi 

Valla Kanyonu 

Horma Kanyonu 

Çatak Kanyonu 

Nasrullah Camii 

Kerempe Feneri 

Liva Paşa Konağı 

Etnografya Müzesi 

Kastamonu Arkeoloji Müzesi 

Zımbıllı Tepe Höyüğü 

Kastamonu Tarihi Evleri 

Kastamonu El Sanatları Merkezi 

Kastamonu Memleket Kütüphanesi 

Kastamonu Pınarbaşı Mağarası 

Ahmutbey Camii 

İnebolu Abaş Tepesi 

Gideros Koyu 

Kastamonu Kalesi 

Ilgarini Mağarası 

Kuyluç Mağarası 

Kambur Köprü 

Kastamonu Saat Kulesi 

Yakup Ağa Külliyesi 

Rıfat Ilgaz Müzesi 

Hamitli Köyü 

Doğanlar Kalesi 
kastamonu havalimanı rent a car
Gibi gezebileceğiniz, pek çok alanı bulunmaktadır. Kendi aracınız yoksa bu yerleri rahat bir şekilde gezmek için, Kastamonu oto kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Kastamonu"ya uçakla Gelmek isteyen misafirlerimiz ise, Gezgin 7/24 üzerinden çok uygun fiyatlarla Kastamonu Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirler.