Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kastamonu Araç Kiralama-Kastamonu Rent A Car | Gezgin 7/24

Kastamonu Oto Kiralama 

Gezgin 7/24 olarak, Kastamonu oto kiralama firmalarını bir tık ötenize getiriyoruz. Kastamonu araç kiralama firmalarına ulaşmak için, web sitemiz üzerinden kısa bir filtreleme ve arama yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede sizin için en uygun fiyatı veren Kastamonu Rent A Car firmalarını görebilir ve hemen web sitemiz üzerinden online rezervasyon yapabilirsiniz.

Kastamonu ucuz araç kiralama

Kastamonu ucuz oto kiralama hizmeti almak için, Kastamonu oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanız gerekir. Bunun için en kolay yöntem ise, Gezgin 7/24 tarafından sunulan filtreleme ve arama özelliğidir. Bu özellik sayesinde Kastamonu ucuz araç kiralama firmalarını hemen görüntüleyebileceğiniz gibi, Gezgin 7/24 üzerinden bu firmalardan hizmet almak için rezervasyon da yapabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı araç kiralama

Kastamonu"ya uçakla gelecekseniz, hiç bir zahmet çekmeden Kastamonu Havalimanı araç kiralama hizmeti veren Rent A Car firmalarından, Kastamonu Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız bu hizmeti kapsamında web sitemiz üzerinde bulunan Kastamonu Havalimanı araç kiralama firmaları, uçağınızın şehre iniş saatine yakın bir zaman içerisinde kiralamış olduğunuz araca getirerek size teslim etmektedir. 

En uygun fiyatlara havalimanı araba kiralama hizmeti almak için, web sitemiz üzerinden arama yapabilirsiniz.

Kastamonu hakkında bilgiler

Karadeniz bölgesinde bulunan Kastamonu"nun komşuları Çankırı, Bartın, Sinop, Çorum ve Karabük’tür. Karadeniz"e kıyısı olan Kastamonu"nun nüfusu, 384 bin 373 kişidir.

İlk kez 1105 yılında Danişmentliler zamanında Türklerin hakimiyeti altına giren Kastamonu"nun, bilinmekte olan en eski tarihi, Hitit İmparatorluğu dönemine dayanmaktadır. Birçok farklı uygarlığın hakimiyeti altında kalmış olan şehirde, Bu nedenle farklı kültürlere ait izlere rastlamak oldukça olasıdır.
kastamonu havalimanı arac kiralama

Kastamonu gezilecek yerler

Kanyonlar, şelaleler ve yaylaları gibi doğal güzelliklerinin yanında Karadeniz"in de tüm güzelliğine şahit olabileceğiniz Kastamonu"da, farklı medeniyetlere ait tarihi yapıları ve eserleri görmek, şehirde gezerken en olası şeylerden biridir. 

Aşağıda Kastamonu gezilecek yerler listesinde yer verdiğimiz doğal ve tarihi güzellikleri, gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Kastamonu Kalesi

Şehir merkezinin neredeyse her tarafından görülen 110 metre yükseklikte bir Tepe üzerine inşa edilen Kastamonu Kalesi, şehri ziyaret edenlere harika bir görsel şölen sunmaktadır. Kommenler hanedanlığı tarafından 12. Yüzyılda yaptırıldığı bilinen Kale, günümüze gelene kadar farklı medeniyetlerin tadilat ve eklemeleri ile, birçok kültüre ait izleri taşımaktadır.

Tarihi Kale günümüze kadar farklı tadilatlar geçirmiş olup, bu tadilatlar neticesinde bir kısmı yenilenirken diğer bir kısmı ise orijinal dokusunu korumuştur. 

Evkaya mezarları 

Şehrinde bulunan en eski tarihlere ait Kaya Mezarları olduğu bilinen bu yapılar, 8 metrelik kayaların içi oyularak yapılmıştır. Milattan önceki 7. Yüzyılda yapıldıklarına dair farklı işaretler bulunan kaya mezarları, Kastamonu merkeze yakın bir konumda yer almaktadır.

Şeyh Şabanı Veli Hazretleri Külliyesi

Şehirde bulunan en önemli Osmanlı eserlerinden birisi olan Şeyh Şabanı Veli Hazretleri Külliyesi, içerisinde dergah konakları, kütüphaneye, türbe ve cami gibi farklı yapıların bulunduğu geniş bir mekandır. Külliyenin yapılmasına 1470 senesinde başlanmış olsa da, günümüzdeki halini alması 1650 yılına kadar devam etmiştir. 

Külliye içerisinde 16 adet sanduka bulunmakta olup, cami ve dergah konakları kısmında önemli el işçiliği süslemeler bulunmaktadır.
kastamonu havalimanı oto kiralama

Kastamonu saat kulesi 

13 metre yüksekliğiyle diğer şehirlerde bulunan saat kuleleri arasında biraz küçük kalsa da, şehir merkezinin sembolleri arasında yer almaktadır. İnsanların önemli buluşma mekanlarından biri olan Saat Kulesi, 1880 senesinde yaptırılmıştır.

Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi

Osmanlı"nın sivil mimarisi sahip olan Liva Paşa Etnografya Müzesi, 1881 yılında yaptırılmıştır. Toplamda 3 kattan oluşan konak, bölgede yapılan kazı çalışmaları sonrasında ortaya çıkarılan tarihi eserlerin sergilendiği bir müzedir. Ayrıca yöresel araç gereçler ve kıyafetlerde, burada sergilenmektedir. 

Nasrullah Camii ve şadırvanı 

1506 yılında yaptırılan Nasrullah Camii, Osmanlı İmparatorluğu"nun Kastamonu"daki önemli eserleri arasındadır. Kastamonu"da gezilecek yerler listenizde bulunmasını tavsiye ettiğimiz Nasrullah Camii şadırvanı, şehre gelenlerin uğrak noktalarından biridir.

Kastamonu Arkeoloji Müzesi 

Müze bahçesinde ve içerisinde bulunan sergi alanlarında birçok tarihi heykel ve küçük çaplı eserlerin bulunduğu arkeoloji müzesi, müze gezmeyi sevenlerin ziyaret ettikleri alanlar arasındadır.

Küre Dağları Milli Parkı 

2000 yılında Milli Park statüsü kazanan Küre Dağları Milli Parkı, Kastamonu"da gezilecek yerler arasında eşsiz bir doğa güzelliği sunmaktadır. Milli parkın biraz şehir dışında kalması nedeniyle, ziyaretlerinizi özel aracınızla ya da Kastamonu oto kiralama hizmeti alarak daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Ilgaz Dağları Milli Parkı 

Bir kısmı Çankırı bölümünde bulunan Ilgaz Dağı Milli Parkı, Kastamonu"da bulunan doğal güzelliklerin sadece bir tanesidir. Çok geniş bir alanı kapsayan Milli Park, içerisinde birçok bitki türü ve hayvanı barındırmaktadır. Doğanın derinliklerine inerek ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız, Ilgaz Dağları Milli Parkını da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bu alana çıkmak için, Kastamonu araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Gideros koyu

Yaz mevsiminde insanların denize girmek için tercih ettiği alanlardan birisi olan Gideros Koyu, Kastamonu gezi rehberi listenizde bulunmasını tavsiye ettiğimiz alanlardan biridir. Sunmuş olduğu muhteşem doğa güzelliği ile Kastamonu"da gezilip görülecek yerler arasındaki koy, eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Kastamonu Cide ilçesinde bulunan bu muhteşem doğa harikasını ziyaret etmek için, aracınızı kullanabilir ya da Kastamonu araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.
kastamonu oto kiralama

Mahmutbey Camii 

1366 yılında yaptırılan Mahmutbey Camii, Candaroğulları Beyliği zamanında yaptırılmış tarihi yapılardan biridir. Mimari açılan Türkiye genelinde farklı bir yapıya sahip olsa da, caminin konumlandığı alan oldukça küçüktür. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi"nde bulunan camii, günümüzde de aynı amaçla hizmet vermeye devam etmektedir.