Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pınarbaşı Araç Kiralama - Pınarbaşı Rent A Car | Gezgin 7/24

Pınarbaşı Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesi, Türkiye’nin doğal güzellikleri bakımından en zengin olan bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Batı, doğu ve orta bölümleri bulunan bölgenin yeşil bir coğrafyası bulunmaktadır. Bu nedenle doğal güzellikleri görmek isteyen kişiler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Bu güzellikleri içinde barındıran ilçeler arasında yer alan Pınarbaşı, hem Kastamonu ilinin hem de Karadeniz Bölgesinin şirin ilçeleri arasında yer almaktadır. Ağaçların arasında yer alan ilçenin mimari yapısı da oldukça güzeldir. Pınarbaşı gezilecek yerler açısından zengin bir ilçedir.

Özellikle kanyonlar ve şelaleleri ile dikkat çeken ilçede tarihi ve kültürel bakımdan önemli yerler de bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin gezip görülebilecek önemli yerleri arasında yer almaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Pınarbaşı, kolay ulaşım sağlanan ilçeler arasında bulunmaktadır. Kastamonu merkez sınırlarına uzak konumda bulunsa da ulaşım olanakları gelişmiştir. İl merkezinden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu sayede bölgenin gezip görülecek yerlerine ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Pınarbaşı araç kiralama hizmetlerinden de yararlanılabilir.

Pınarbaşı Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Pınarbaşı ilçesi, Kastamonu iline bağlı ilçeler arasında yer almaktadır. İl merkezine uzak konumda bulunan ilçeler arasında yer alan Pınarbaşı’nın merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 100 kilometre civarındadır. İlçenin doğu tarafında Azdavay ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Bartın iline bağlı olan Ulus ilçesi bulunmaktadır. Kuzey tarafında Cide bulunan ilçenin güneyinde ise Daday ilçesi bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 570 kilometre kare civarındadır.

pınarbaşı-araba-kiralama-1.png

Yükseltisinin ortalama 650 metre olduğu bilinmektedir. Dağlık ve yükseltili bir coğrafi yapıya sahip olan ilçede birçok vadi bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde birçok dağ da bulunmaktadır. 1987 yılında ilçe unvanı almaya hak kazanan Pınarbaşı’na bağlı olan belde ve köyler bulunmaktadır. En son yapılan nüfus sayımı ile birlikte toplam nüfus miktarının yaklaşık olarak 5500 civarında olduğu belirlenmiştir. İlçeye ulaşım farklı yollardan sağlanabilmektedir. Pınarbaşı araba kiralama ile uygun fiyatlara özel araç kiralanabilmektedir.

Pınarbaşı Geçim Kaynakları

İlçe, dışa göç veren bölgeler arasında yer almaktadır. Dağlık ve yükseltili bir yapıya sahip olması sebebiyle iş olanakları az olan ilçenin geçim kaynakları arasında tarım ve turizm bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisindeki turistik mekanlardan dolayı gelen ziyaretçilerden ekonomik gelir elde eden ilçe halkı, iklimin elverişli olması sayesinde tarım faaliyetleri ile de uğraşmaktadır. İlçe sınırları orman bakımından oldukça zengin olduğu için ormancılık da yapılmaktadır. İlçe merkezinde farklı hizmet kollarına ait faaliyetleri yürütülmektedir. Pınarbaşı oto kiralama faaliyetleri bunlardan biridir.

Pınarbaşı Valla Kanyonu

Muratbaşı Köyü, Pınarbaşı ilçesine bağlı olan köyler arasında yer almaktadır. Köyün ilçe merkezine olan uzaklığının ise yaklaşık olarak 26 kilometre olduğu bilinmektedir. Gezip görülecek yerler bakımından önemli bir yere sahip olan bu Kanyon, Devrekani Çayı ve Kanlı Çay yerlerine de yakın konumda bulunmaktadır. Doğal güzellikler bakımından oldukça önemli olan bu kanyonu birçok kişi ziyaret edilmektedir. Kanyon içindeki doğal yapı ve canlı çeşitliliği sebebiyle dikkatli bir şekilde gezilmesi önerilmektedir. Kanyonun bulunduğu bölgeye özel araç ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler, Pınarbaşı kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilir.

pınarbaşı-oto-kiralama-1.png

Pınarbaşı Horma Kanyonu

Horma Kanyonu, ilçenin gezilebilecek kanyonları arasında bulunmaktadır. İlçeye yakın bir konumda bulunan kanyonun altından Zara Çayı geçmektedir. Su kaynağının taşları aşındırması ile oluşan kanyon, doğal manzarası ile dikkat çekmektedir. Uzunluğu fazla olan kanyonun çevresinde köprü ve yollar bulunmaktadır. Kanyona ulaşım sağlamak için kastamonu oto kiralama
hizmetlerine başvurularak araç kiralanabilmektedir. 

Pınarbaşı Ilıca Şelalesi

Ilıca Köyü, Pınarbaşı ilçesine bağlı olan köylerden biridir. Bu köyün ismini alan şelale ise köy sınırları içerisinde yer almaktadır. Şelalenin yolu araç ile geçmeye uygun olmadığından dolayı ulaşım yürüyerek sağlanmaktadır. Şelalenin yüksekliğinin yaklaşık olarak 10 metre olduğu bilinmektedir. Şelalenin bulunduğu bölge doğal görüntü olarak oldukça güzeldir. Suyun çevresinde çeşitli ağaç ve bitki türleri bulunmaktadır. Doğayı ve huzurlu ortamları sevenler için önemli yerler arasında bulunmaktadır. Bölge çevresinde tarihi açıdan önemli yapılar da bulunmaktadır. Pınarbaşı rent a car ile araç kiralayıp bölgeye ulaşım sağlamak mümkündür.

Pınarbaşı Ilgarini Mağarası

Mağaranın ilçe merkezi sınırlarına olan uzaklığının yaklaşık olarak 35 kilometre olduğu bilinmektedir. Mağaranın bağlı olduğu köyün adı Sümenler köyüdür. Mağaranın giriş bölümü kemerli özelliğe sahiptir. Mağara içerisinde iki adet kol bulunmaktadır. Mağaranın tarih ve kültür açısından önemli olduğu bilinmektedir. Çeşitli devletlere ait kalıntılara bu mağara içerisinde ulaşmak mümkündür. Mağaranın bulunduğu köy, ilçe merkezine uzak bir konumda bulunduğu için Kastamonu Pınarbaşı araç kiralama hizmetleri ile özel araç kiralanabilmektedir.

pınarbaşı-rent-a-car-1.png

Pınarbaşı Gezi Turu Nasıl Yapılır?

Gezi turu yapılabilecek ilçelerin başında gelen Pınarbaşı ilçesi, doğayı ve tarihi sevenler için tercih edilebilecek yerler arasındadır. İlçeye giden kişilerin kanyon ve şelaleleri gezmesi faydalı olacaktır. İlçe merkezinde konaklanabilecek ve vakit geçirilebilecek sosyal alanlar bulunmaktadır. Ayrıca ilçede bulunan Pınarbaşı kurumsal araç kiralama hizmetleri ile avantajlı fiyatlara özel araç kiralanabilmektedir.