Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Seydiler Araç Kiralama - Seydiler Rent A Car | Gezgin 7/24

Seydiler Gezilecek Yerler

Karadeniz’in birçok bölgesi gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Kastamonu ilçesi, Karadeniz’in turizm merkezleri arasında yer almaktadır. Yurt içi ve dışından birçok ziyaretçi yılın çeşitli bölümlerinde bu ili gezip görmek için ile gelmektedir. Kastamonu iline gelen kişilerin ziyaret edebileceği çeşitli ilçeler de bulunmaktadır. Bu ilçeler arasında yer alan Seydiler ilçesi, doğası ve tarihi ile öne çıkmaktadır. İlçenin geçmişi oldukça eski zamanlara dayanmaktadır. Yeşil ve doğal alanları ile öne çıkan bölge sık sık ziyaret edilmektedir. Seydiler gezilecek yerler için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır.

İlçenin, il merkezine uzak bir konumda bulunması sebebiyle ulaşım faaliyetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. İl merkezinden farklı seçenekler ile bölgeye gezi amaçlı ulaşım sağlanabilmektedir. Seydiler araç kiralama hizmetleri bu seçenekler arasında yer almaktadır. İlçe sınırları içerisinde kültürel yapılar da bulunmaktadır. Dağlık bir coğrafyaya sahip olan ilçede volkanik faaliyetler de bulunmaktadır. Mimari ve doğal yapısı ile de ünlü olan ilçeyi gezip görmek isteyen kişilerin sonbahar ve yaz mevsimlerini tercih etmesi önerilmektedir.

Seydiler Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kastamonu il merkezine bağlı ilçeler arasında yer alan Seydiler, Batı Karadeniz Bölgesinin ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçenin doğu tarafında Devrekani ilçesi bulunmaktadır. Güney konumunda Daday, Kuzeybatı konumunda ise Ağlı bulunmaktadır. Küre ilçesine de yakın konumda bulunan ilçe, coğrafi olarak düzlük bir yapıya sahiptir. İlçe sınırlarında ve çevresinde birçok ormanlık aran bulunmaktadır. Düz bir alanda olduğu için tarım alanları da olan ilçeye ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. 

seydiler-araba-kiralama.png

Seydiler ilçesine bağlı olan birçok köy ve belde bulunmaktadır. İlçe Kastamonu ve İnebolu merkezlerini bağlayan yol üzerinde bulunmaktadır. İlçenin merkez sınırlarına olan uzaklığının yaklaşık olarak 35 kilometre civarında olduğu bilinmektedir. Yolların gelişmiş olduğu ilçe ve çevresine il merkezinden otobüs seferleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bu alanda hem belediye otobüsleri hem de minibüsler tercih edilebilir. Özel araçları ile seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebileceği Seydiler araba kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.

Seydiler Geçim Kaynakları

İlçe nüfus miktarı olarak yoğun değildir Son sayımlara göre nüfusun 5300 kişi civarı olduğu belirlenmiştir. İlçede eğitim, sağlık ve ulaşım faaliyetleri de gelişmiştir. İlçe halkının geçim kaynakları farklılık göstermektedir. Kastamonu ilinin düz alana sahip olan ilçeleri arasında yer aldığından dolayı tarım faaliyetleri sıklıkla yapılmaktadır. Ayrıca hayvancılık ve ormancılık ile uğraşan kişiler de bulunmaktadır. İklim ve arazinin uygun olması nedeniyle tarım ticareti en sık yapılan ekonomik faaliyetler arasında yer almaktadır. İlçe içinde çeşitli hizmet kolları ile geçimini sağlayan kişiler de bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında Seydiler kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Seydiler Şehit Şerife Bacı Evi

Seydiler ilçesinin tarihi yapıları arasında bulunan Şehit Şerife Bacı Evi, Kurtuluş Savaşı dönemine ait özellikler taşımaktadır. Milli mücadele yıllarında bölgedeki savaşlarda kahramanlıklar gösteren kişinin adına yapılan ev, ilçenin ziyaret edilen yerleri arasında bulunmaktadır. Evin mimari yapısı da önemlidir. 3 kat şeklinde yapılan ev içerisinde çeşitli eşyaların sergilendiği bilinmektedir. İlçeye gelip bu yeri ziyaret etmek isteyen kişiler, Seydiler oto kiralama ile özel araç kiralayarak ulaşım sağlayabilmektedir.

seydiler-araç-kiralama.png

Seydiler Doğal Alanları

Kastamonu ilinin birçok ilçesinde olduğu gibi Seydiler ilçesinde de gezip görülebilecek doğal alanlar bulunmaktadır. Yeşil bir coğrafyaya sahip olan bölgede ormanlık alanlar bulunmaktadır. Güzel manzarası ile öne çıkan alanlara gidilerek hem manzaranın tadını çıkartıp hem de dinlenmek mümkündür. İlçe de Karadeniz iklimi özellikleri görüldüğünden dolayı çeşitli bitkiler ve tarım ürünleri de gelişmiştir. İlçeye yakın konumda bulunan kanyon, şelale ve vadiler gezilebilecek yerler arasında bulunmaktadır. Bu yerleri gezmek isteyen kişilerin yararlanabileceği Seydiler kiralık araç hizmetleri bulunmaktadır. 

Seydiler Ulaşım ve Konaklama Hizmetleri

Seydiler ilçesi tarih ve kültür turizmi konusunda gelişmiş olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçede yaşayan halk ilçeyi ziyarete gelen turistlere sıcak davranmaktadır. Geleneklere ve kültüre önem veren ilçe halkı, yılın belli bölümlerinde çeşitli kültürel faaliyetler düzenlemektedir. İlçe konaklama hizmetleri bakımından gelişmiştir. İlçe merkezinde konaklama yapılabilecek oteller bulunmaktadır. Bu otellere internet üzerinden ulaşmak mümkündür. kastamonu oto kiralama
hizmetleri ile ilçe ve çevresi gezilebilmektedir.

İlçede gezilecek alanlar arasında kütüphane bulunmaktadır. Şerife Bacı Kütüphanesi, bölgenin önemli yapıları arasında yer almaktadır. İlçe genelinde bölgeye özgü lezzetlerin tadılabileceği lokantalar da bulunmaktadır. Bu lokantalar ziyaret edilerek hem ilçenin lezzetleri hakkında bilgi alınabilmesi ve tadılabilmesi mümkündür. İlçe çevresindeki lokantalara rahat bir şekilde ulaşım sağlamak isteyen kişiler, Seydiler rent a car ile araç kiralama seçeneğinden yararlanabilmektedir.

seydiler-oto-kiralama.png

Seydiler Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kastamonu ve çevre illere gelen ve Seydiler ilçesine gezi turu düzenlemek isteyen kişiler, toplu taşıma araçlarından ve Kastamonu Seydiler araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir. İlçeye gezi turu düzenleyecek kişilerin listesine, doğal ve tarihi alanları alması faydalı olacaktır. İlçeye yakın konumda bulunan Küre ilçesi de gezilebilmektedir. Bu ilçeler içinde bulunan konaklama hizmetlerinden faydalanarak rahat bir gezi süreci geçirme seçeneği de mevcuttur. İlçeye çeşitli il ve ilçe merkezlerinden otobüs seferleri de düzenlenmektedir.