Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bünyan Araç Kiralama - Bünyan Rent A Car | Gezgin 7/24

Kayseri Bünyan Tanıtımı

M.Ö 4000’li yıllara kadar geçmişinin dayandığı düşünülen Bünyan önemli bir ilçe olmaktadır. Tarihe ışık tutan ve onlarca farklı kültüre ev sahipliği yapan Bünyan adeta tarih kokmaktadır. Anadolu Selçuklu Devleti ile Türk ve İslam medeniyetine dahil olan Bünyan halen daha ülkemiz sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bu noktada Kayseri’nin önemli değerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bünyan Kayseri’nin orta bölgelerinde yer almakla birlikte etrafı diğer ilçelerle çevrilmiştir. Doğuda Pınarbaşı, güneyde Tomarza, batıda Talas ve Kocasinan, kuzeyde ise Akkışla ve Sarıoğlan ile komşudur. 30 binin üzerinde nüfusu bulunmaktadır. Yerel halkın geçim kaynakları başlıca tarım ve hayvancılık olmaktadır. Bununla birlikte halıcılık da önemli bir yer tutmaktadır.

Bununla birlikte günümüzde Bünyan halıları ile ülke çapında bilinirliği bulunan ilçede tarihi mekanlar da ciddi bir turist trafiği oluşturmaktadır. Kayseri il merkezine 40 km uzaklıkta bulunan ilçeye dolmuşlarla ulaşım sağlanmaktadır. 1 saate yakın süren bir yolculukla ilçeye ulaşılmaktadır. Bununla birlikte ilçede gezi faaliyetleri için Bünyan araç kiralama firmalarından yardım alınmaktadır. 

bünyan-araç-kiralama.png

Bünyan Gezilecek Yerler

Köklü geçmişi ile farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Bünyan bu dönemlere ait izler taşımaktadır. Özellikle tarihi yapılar ve eserler konusunda geniş bir yelpazesi bulunan ilçede tarihi eserlere dayalı bir turizm faaliyeti bulunmaktadır. Bu noktada Bünyan gezilecek yerler genellikle tarihi eserlerden oluşmaktadır. Bu kapsamda;

  • Bünyan Ulu Cami
  • Bünyan Karatay Hanı
  • Tuzla (Palas) Gölü
  • Bünyan Kayabaşı Mağaraları Bünyan’da görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. 

Ayrıca Bünyan’ı önemli kılan bir diğer hususta Bünyan Gilaburu olmaktadır. Bu şifalı bitki uzun zamandır birçok hastalığa şifa olarak değerlendirilmektedir. Bundan dolayı da ilçeye gelenler bulunmaktadır. Bünyan gezisi için Bünyan kiralık araba hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Bünyan Ulu Cami

1333 yılında inşa edilmiş olan cami ilçe merkezinde yer almaktadır. Medeniyetimizin Bünyan’da bulunan miraslarının en önemlilerinden olan Bünyan Ulu Cami İlhanlı Devleti döneminde yaptırılmıştır. Dönemin mimari anlayışı ile yaptırılan cami ziyaretçiler tarafından hayranlıkla karşılanmaktadır. Bununla birlikte özellikle kapı ve giriş bölgesindeki doku ve taş işçiliği dikkat çekmektedir. 

bünyan-oto-kiralama.png

Bünyan gezisi planlayanlar için medeniyetimizin ilçeye mirası olan bu yapıdan başlamaları ayrı bir anlam ifade edecektir. Kendine has dokusu ile ziyaretçiler tarafından büyük beğeni alan Bünyan Ulu Cami ziyareti için Bünyan oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. Böylece ilçenin önemli eserlerinden birini keşfetmiş olacaksınız. 

Bünyan Karatay Hanı

Selçuklu mimarisi ile hayata geçirilen Karatay Hanı kuşkusuz Bünyan ilçesinin en önemli değerlerinden biridir. Ziyaretçiler tarafından da ilçede en çok beğenilen alanların başında gelen Karatay Hanı 1219 yılında inşaatına başlanıp 1236 yılında tamamlanmıştır. Oldukça zarif bir yapısı bulunan ve titizlikle hayata geçirilen bu yapı kesinlikle görülmeye değer. 

Selçuklu Veziri Celaleddin Karatay tarafından yaptırıldığından adını da vezirden almıştır. Yazlık ve kışlık iki bölümü bulunan Karatay Hanı kervansaray olarak kullanılıştır. Açık ve kapalı alanları bulunan Karatay Hanı hamam, odalar ve mescit gibi farklı bölümlerden oluşmaktadır. Bununla birlikte süslemeleri ve işlemeleri ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlenmektedir. 

İlçenin önemli değerlerinden olan Karatay Hanı Karadayı köyünde bulunmaktadır. İlçe merkezine 20 km mesafede bulunana Karatay Hanı ziyareti için Bünyan rent a car firmalarından destek alabilirsiniz. Böylece Karatay Hanına kolayca ulaşabilirsiniz. Oldukça büyük ve gösterişli olan bu handa gezi için uzunca bir vakit ayırmanızı tavsiye etmekteyiz. 

Tuzla (Palas) Gölü

Palas Ovasında bulunan tuz gölü olması nedeniyle Palas Gölü ve Tuzla Gölü olarak da bilinmektedir. İnsan etkisinde maruz kalmadığı için doğal bir alan olan Tuzla (Palas) Gölü Bünyan ilçesinin doğal güzelliklerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuşların göç yolu üzerinde bulunan ve birçok nesli tükenmek üzere olan kuşun bulunduğu bir alan olmasından ötürü sit alanı olarak ilan edilmiştir. Çevresinde görülebilecek alanları da bulunduran Tuzla (Palas) Gölü turizm için de önem taşımaktadır. Tuzla (Palas) Gölü gezisi için Bünyan kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

bünyan-rent-a-car-kiralama.png

Bünyan Gezi Planı

Kayseri’nin ilçelerinden biri olan Bünyan tarihi yapıları başta olmak üzere birçok farklı anlamda ziyaretçi çekmektedir. Bununla birlikte ülke çapında bilinen Bünyan Halıları, şifalı bir bitki olan Gilaburu ve Tuzla (Palas) Gölü gibi alanlar en çok tercih edilen gezi noktaları olmaktadır. Yüz ölçümü olarak büyük bir alana sahip olan Bünyan gezisi için Kayseri Bünyan araç kiralama firmalarınca destek verilmektedir. 

Ayrıca ilçede bulunan mimari dokusu ile dikkat çeken Karatay Hanı, sit alanı olan Tuzla (Palas) Gölü ve şifalı Gilaburu bitkisi gibi önemli etkenler kurumsal ziyaretçileri de çekmektedir. Bu kapsamda kurumsal ziyaretçiler için farklı alternatifler sunulmaktadır. kayseri araç kiralama hizmetleri sunularak firmaların ziyaretlerinde faturalandırma işlemi yapılmaktadır. 

Bünyan Ucuz Araç Kiralama

İlçenin farklı alternatifleri ile yoğun bir ziyaretçi profiline sahip olması araç kiralama hizmetlerinin de gelişmesini sağlamıştır. Bununla birlikte Bünyan ucuz araç kiralama fırsatlarının oluşmasını da sağlamıştır. Böylece ilçede gerçekleştirilecek gezi ve ziyaretlerin araçlar ile daha cazip fiyatlara gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca araç ile gerçekleştirilen gezilerle daha verimli vakit geçirilmektedir.