Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Develi Araç Kiralama - Develi Rent A Car | Gezgin 7/24

Develi Gezilecek Yerler

Kayseri il ve ilçeleri içinde birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Yılın belirli bölümlerinde yurt içinden ve yurt dışında turistleri ağırlayan il genelinde, kültürel faaliyetler de düzenlemektedir. Kayseri ilinin tarih ve kültür açısından önemli ilçeleri arasında yer alan Develi, doğal güzellikler açısından çok zengindir. İlçe içerisinde manzarası ve doğası ile ünlü olan birçok yer bulunmaktadır. Develi gezilecek yerler için tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler ile tarihi ve doğal alanlar rahat bir şekilde gezilebilmektedir. 

İlçenin tarihi oldukça eskidir. İlçe ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında birçok uygarlığa ait kalıntılara rastlanmıştır. Erciyes Dağının eteklerinde bulunan Develi ilçesindeki evlerin mimarisi de özeldir. İlçe içerisinde çeşitli tarihi yapılar ve camiler bulunmaktadır. Osmanlı ve Selçuklu gibi önemli devletler tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılan Develi ilçesi, Kayserinin yüksek nüfuslu ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçe içerisinden geçen çeşitli su kaynakları da bulunmaktadır. İlçenin ulaşım faaliyetleri de gelişmiştir. Develi araç kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.

Develi Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Develi ilçesi, Kayseri iline bağlı ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Kayseri il sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 50 kilometre civarındadır. İlçenin son sayımlar neticesinde belirlenen son nüfusu ise yaklaşık olarak 70 bin civarındadır. İlçeye bağlı olarak bulunan 45 tane köy bulunmaktadır. Ayrıca 5 adet belediye de bulunmaktadır. Coğrafi olarak önemli bir konumda bulunan Develi ilçesi, Erciyes Dağına yakın bir konumda bulunmaktadır.

Develi ilçesinin doğusunda Tomarza ilçesi bulunmaktadır. Güneyinde ise Yahyalı ilçesi bulunan Develi’nin batısında ise Yeşilhisar ilçesi bulunmaktadır. Develi ilçesi; İncesu, Hacılar ve Talas gibi ilçe merkezlerine de yakın konumda bulunmaktadır. İlçenin bulunduğu alanın yüzölçümü ise yaklaşık olarak 2000 kilometre kara civarındadır. İlçenin yüksekliği ise 1225 metre olarak belirlenmiştir. Geniş bir alana sahip olan ilçeyi rahat bir şekilde gezebilmek için Develi araba kiralama hizmetlerine başvurulabilmektedir.

develi-araba-kiralama.png

Develi Geçim Kaynakları

Develi ilçesinin geçim kaynakları konusunda öne çıkan faaliyetleri arasında tarım ve hayvancılık yer almaktadır. Develi ilçesinde yaşayan yer halkın birçoğu bu tür faaliyetler ile uğraşmaktadır. Aynı zamanda sanayi ve hizmet sektörleri de gelişmiştir. İlçe sınırları içerisinde bulunan fabrikalar da ve hizmet binalarında çalışan kişiler bulunmaktadır. Develi ilçesi kırsal açıdan büyük bir alana sahiptir. Bu nedenle tarım ve ticaret yapılmaktadır. Develi ilçesinde verilen hizmetler arasında Develi oto kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır. 

Develi Kaya Yazılı Anıtları

İlçe sınırları içerisinde bulunan anıtlar, tarih ve kültür severler için oldukça önemlidir. Bölgeye gelen turistler tarafından ziyaret edilen yapılar arsında bulunan anıtların, Hitit dönemlerinde inşa edildiğine dair bilgiler mevcuttur. Anıtların üzerinde çeşitli yazılar ve kabartma şeklinde çizilen resimler de bulunur. Tarihi açıdan oldukça önemli olan yazıtları özel araçları ile gezmek isteyen kişiler, kayseri oto kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

 
develi-oto-kiralama.png

Develi Havadan Külliyesi

Develi ilçesinin tarihi yapıları arasında yer alan Havadan Külliyesi, ismini aldığı Havadan Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu külliyenin Selçuklular tarafından inşa edildiği hakkında bilgiler mevcuttur. Külliye içerisinde bulunan Hacı İbrahim Tekkesi, bölgenin önemli yapılarındandır. Külliyeyi görmek için Havadan Köyüne seyahat edecek kişilerin yararlanabileceği Develi ucuz araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Develi Elbiz Parkı

Develi ilçesinin hem doğal hem de tarih bakımından önemli alanlarından olan Elbiz Parkı, ilçenin en sık ziyaret edilen noktaları arasında bulunmaktadır. Park içerisinde Romalılardan kaldığı tahmin edilen havuz bulunmaktadır. Bu havuzun en önemli özelliği, içerisinde alabalık yetiştirilmesi ve 400 yıllık bir geçmişe sahip olmasıdır. Park çevresinde çeşitli dinlenme alanları ve bölgeye özgü lezzetlerin tadılabileceği lokantalar da bulunmaktadır. Parkı gezmek isteyen kişiler, ilçe merkezinde bulunan Develi rent a car ile araç kiralayarak ulaşım sağlayabilir.

Develi Sultan Sazlığı

Kuş Cenneti olarak da bilinen Sultan Sazlığı, hem bölge hem de ülkemiz için oldukça önemli bir alandır. Kayseri iline yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıkta bulunan alan, su ve bitkilerin iç içe geçtiği bir yerdir. Develi ilçesinde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından en sık ziyaret edilen yerlerden olan sazlık içerisinde birçok kuş türü bulunmaktadır. Sultan Sazlığı, sahip olduğu önemli özellikler sebebi ile Koruma Alanı ve Milli Park unvanlarını almıştır. Uluslararası alanda da ünlü bir yer alan Sazlığı gezip görmek isteyenler Kayseri Develi araç kiralama faaliyetlerine başvuru yapabilmektedir.

develi-rent-a-car.png

Develi Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

İç Anadolu Bölgesi ve Kayseri iline gezi amaçlı gelen kişilerin gezi listesine mutlaka alması gereken yerlerden olan Develi ilçesinde, gezilecek birçok yer bulunmaktadır. İlçeye yapılacak gezi turunda konaklama hizmetlerinden yararlanmak da mümkün olmaktadır. İlçede bulunan sosyal tesislerde ve lokantalarda vakit geçirmek mümkündür. İlçeye özgü olan lezzetleri tatmak isteyenlerin uğrayabileceği esnaflar bulunmaktadır. İlçe hem konaklama hem de ulaşım açısından gelişmiştir. İlçe içerisinde verilen Develi kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Bu hizmetler hakkında net bilgi almak isteyen kişiler, internet üzerinden araştırma yapabilmektedir.