Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İncesu Araç Kiralama - İncesu Rent A Car | Gezgin 7/24

İncesu

İncesu ilçesinde ormanlık alanlar geniş yer kaplar. Kayseri"nin güneybatısında yer alan İncesu gezilecek yerler açısından ve merkeze 32 km uzaklıkta olduğu için oldukça elverişlidir. İncesu ilçesinin yüzölçümünün yarıya yakın kısmı, tarıma ayrılan arazilerden oluşur. Karasal iklime sahip olan ilçede, yazlar kurak ve sıcak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Kış mevsiminde yapacağınız geziler için ilçede güvenilir bir firma olarak bilinen İncesu rent a car araçlarını tercih edebilirsiniz. İlkbahar ve sonbaharda bol yağış alan ilçe, bu yönüyle verimli topraklara sahiptir. 

Çam ve meşe ağaçları oldukça fazladır. Erciyes Dağı ve çevresindeki alanlarda fundalıklar yoğun olarak bulunur. Erciyes dağının eteklerinde bulunan Sarıgöl, ilçenin tek gölüdür. Kızılırmak ve ilçenin içerisinden geçen birkaç küçük dere, belli başlı su kaynakları olarak sayılır. İlçe toprakları tuzlu bir yapıda olduğu için sık ormanlık alanlar yoktur. Şirketler için ilçede hizmet veren İncesu kurumsal araç kiralama büyük kolaylık sağlar. İlçede tarım arazilerinde üzüm, buğday, arpa, şekerpancarı, ayçiçeği ve taze soğan üretimi yapılır. 

İncesu İlçesinin Geçim Kaynağı 

Çevre illere satılan ürünler sayesinde ticari canlılık yaşanır. Üzümün oldukça geniş alanda ekimi yapılır. Yetiştirilen kaliteli üzümler sirke, meyve suyu ve şarap yapımında kullanılır. Üzümlerin büyük bir kısmı kurutularak pekmez olarak değerlendirilir. İlçe merkezinde sizi karşılayan üzüm anıtı bu meyvenin önemine istinaden yapılmıştır. Ayrıca ilçenin önemli gelir kaynakları arasında büyük ve küçükbaş hayvancılık vardır. Çevre illerden gelen hayvanlar meralarda otlatılır. 

incesu-araba-kiralama.png

Süt, tereyağı, yoğurt ve peynir gibi hayvansal ürünler Kayseri ve civarında satılır. Buradan alışveriş yaparak hem köy halkına katkı sağlamış olursunuz hem de doğal ürünlerin lezzetini tatmış olursunuz. Böylece yöre halkının geçimine katkı sağlanmış olur. İlçede çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalar mevcuttur. Aygaz dolum tesisi, iplik fabrikası ve PVC fabrikası bunlardan bazılarıdır. İlçede sanayiye bağlı olarak göç oranı da fazladır. Özellikle Ağrı"dan en çok göç alan ilçedir. Üzüm üreten bir ilçe olması sebebiyle her yıl Eylül ayında şenlikler düzenlenir. Şenliklere katılmak için ilçeye İncesu araç kiralama firmasından kiralanacak günlük araçlar ile ulaşım sağlanır.

İncesu İlçesinin Kısa Tarihi

İlçe, eskiden bataklık olarak bilinirdi. Merzifonlu Kara Mustafa Paşa, Bağdat seferinden dönerken ilçedeki İncesu deresinin yanında konaklar. İncesu ilçesi, eşkıyalar tarafından yağmalanan bir mevki olduğu için yöre halkı durumu padişaha bildirir. Padişah Merzifonlu Kara Mustafa Paşa"yı buranın korunması için görevlendirir. Paşa, buraya kervansaray, hamam, çeşme ve camii yaptırır. Etrafı surlarla çevrili yapıların sayesinde ilçenin korunaklı hale gelmesi sağlanmış olunur. Yoldan geçenlerin konakladığı yer olarak bilinen han ve içerisindeki çarşı sayesinde ilçe önemli bir ticaret merkezi haline gelmiş. Buradaki kervansaray, zamanın şairi Faruk Nafiz Çamlıbel için ilham kaynağı olarak han duvarları şiirini yazmasında etkili olmuştur. Bütün tarihi yerleri Kayseri İncesu araç kiralama sayesinde günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Zamanla yakın yerleşim birimlerinden ilçeye yerleşen halk, nüfusun artmasına katkıda bulunmuştur. Sonrasında yerleşen Rum kökenli halk ilçenin çehresini değiştirmiştir. Tarihi yapılarındaki çeşitlilik, eskiden farklı uygarlıkların harmanlanması ile oluşmuştur.

incesu-oto-kiralama.png

İncesu İlçesinde Yer Alan Tarihi Dokular

Kayseri ve ilçeleri çok zengin tarihe sahip olmasına rağmen, günümüze gelen yapı oldukça sınırlıdır. Kayalara oyulan mezarlar daha basittir. Bu da bize buradaki medeniyetlerin, Kapadokya"dan önce burada yaşadığının belirtisidir. Rum kökenli vatandaşların etkisiyle çok sayıda kilise ve şapel bulunan ilçede, bu yapılar zamanla harap edilmiştir. Ayios Efstatios Rum Kilisesi de İncesu araç kiralama ayrıcalığı ile ziyaret edilebilecek rotalardan birisidir. Fakat Anadolu"da yaygın olan definecilik sebebiyle pek çok tarihi eser yok olma riskiyle karşı karşıya kalmıştır. 

İlçe Kapadokya"ya yakınlığı dolayısıyla doku olarak orayı andırır. Eskiden Kırşehir- Kayseri yolu üzerinde bulunan Tekgöz köprüsünü, Mimar Sinan"ın yaptığına dair kesin olmayan söylentiler vardır. Yeni yolun yapılmasıyla birlikte köprü atıl durumda kalmıştır. İlçeyi detaylı olarak gezebilmek için İncesu araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. İncesu Türkiye"nin en kaliteli halılarının dokunduğu yer olarak bilinmemekle birlikte, neredeyse ilçedeki her evde halı tezgahlarına rastlamak mümkündür. Bunu bilen turistler ilçenin meşhur dokuma halılarını tercih ederler. 

incesu-rent-a-car.png

İncesu İlçesine Ait Yöresel Tatlar

Ayrıca ilçenin beyaz üzümleri kullanılarak yumurta ve çoğa adı verilen otla yapılan pekmezi oldukça lezzetlidir. Yapması meşakkatli olan pekmez ve geleneksel lezzetleri İncesu araba kiralama şirketinin konforlu araçları ile hediye olarak getirebilirsiniz. Yörede yemek olarak mantının her çeşidine rastlamak mümkündür. Peynirli mantı diğer illerde bulunmayan bir lezzettir. En çok tercih edilen tatlısı ise yöreye özgü ekmek tatlısıdır. 

İlçeden uygun fiyatlarla kiralayacağınız günlük araçlara İncesu oto kiralama farkıyla ulaşarak lezzet duraklarını keşfe çıkabilirsiniz. Çalışanlarını tarihle içi içe bir tatilde buluşturmak isteyen firmalar bu ayrıcalıklardan yaralanabilirler. Yorucu yolculuklara dayanamayan turistler için kiralık araçlar yerinde bir karar olur. İncesu ilçesinde gezilecek yerleri ve turistik mekanları görmek için kiralayacağınız kayseri oto kiralama seçeneği ile rahat bir yolculuk için tercih edilecek ilk firmadır.