Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kocasinan Araç Kiralama - Kocasinan Rent A Car | Gezgin 7/24

Kocasinan Gezilecek Yerler

Türkiye’nin gezilecek bölgeleri arasında yer alan İç Anadolu Bölgesi, çeşitli güzellikleri ile öne çıkmaktadır. Bölgede bulunan farklı illerin kendine özgü gezilecek yerleri bulunmaktadır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan bu yerleri gezip görmek için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ziyaretçiler bu bölgeyi ziyaret etmektedir. Bölgenin önemli şehirleri arasında yer alan Kayseri ilinin Kocasinan ilçesi de gezilecek yerler bakımından zengindir. Kocasinan gezilecek yerler için farklı ulaşım araçları tercih edilebilmektedir.

Kayseri ilinin büyük ilçeleri arasında yer alan Kocasinan, birçok hizmet bakımından gelişmiş bir ilçedir. İlçe modern yapılaşma konusunda oldukça ileri bir seviyededir. Lüks şekilde yapılan konutlar ve hizmet binaları ile dikkat çekmektedir. İlçe merkezinin modern bir yapıda olmasının yanında ilçe ve çevresinde gezi konusunda önemli alanlar bulunmaktadır. Hem doğal hem de tarihi yapıda olan bu yerleri gezip görmek için Kocasinan araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir. İlçe gezisi için özel araç kiralanabilmektedir.

Kocasinan Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Kocasinan ilçesi, Kayseri iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Kayseri il merkezi sınırlarına olan uzaklığı yaklaşık olarak 10 kilometre civarındadır. Yüksek nüfusu ile dikkat çeken ilçenin yüzölçümü de oldukça büyüktür. Gelişmiş bir ilçe olan Kocasinan ilçesinde birçok hizmet faaliyeti yürütülmektedir. Sağlık ve hizmet binalarının olduğu ilçede ulaşım için Kocasinan araba kiralama hizmetleri de verilmektedir.

İlçe, Kızılırmak bölümünün orta kısmında yer almaktadır. İlçenin kurulduğu alan düz ve ovalık bir alandır. Kocasinan ilçesinin kuzey kısmında Felahiye ilçesi yer almaktadır. Doğusunda Bünyan Batısında ise İncesu bulunan ilçenin güney kısmında Hacılar ve Talas ilçeleri bulunmaktadır. İlçe uzun yıllardan beri çeşitli devletler tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılmaktadır. Coğrafi konum özelliği olarak önemli bir yere sahiptir.

kocasinan-araba-kiralama.png

Kocasinan Geçim Kaynakları

Kayseri’nin ekonomisi gelişmiş ilçelerinden yer alan Kocasinan ilçesinden sanayi ve hizmet faaliyetleri yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Kayserinin merkez bölgeleri arasında yer aldığı için birçok ticari faaliyetler yapılmaktadır. Bu tür faaliyetlerin yanında tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişiler bulunmaktadır. Bu işler ile uğraşan kişiler daha çok ilçeye bağlı olan köylerde yaşamaktadır. İlçede verilen hizmetler arasında Kocasinan oto kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Kocasinan Şeker Gölü

Keykubat Dağı’nın çevresinde yer alan Şeker Gölü, bölgenin en önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Yeşil ile mavinin birleşmesi ile güzel bir manzaraya sahne olan bölge sık sık ziyaret edilmektedir. Göl içinde çeşitli adalar da bulunmaktadır. Selçuklular döneminde de aktif olarak kullanılan bu gölün kenarında çeşitli tarihi yapılar ve kalıntılar da bulunmaktadır. Kocasinan ilçesine gelip Şeker Gölü ve çevresini gezmek isteyen kişiler Kocasinan kiralık araç faaliyetlerine başvurulabilmektedir.

 kocasinan-araç-kiralama.png

Kocasinan Bayramhacı Kaplıcası

Bayramhacı köyü, Kocasinan ilçesine bağlı köyler arasında yer almaktadır. Köyün il merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 65 kilometre civarındadır. Kaplıca, sağlık turizmi amacı ile sık sık ziyaret edilmektedir. İçeriği bakımından oldukça önemli olan kaplıca suyunun çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Kaplıcaya yakın bölgelerde konaklanabilecek oteller de bulunmaktadır. Hem sağlık hem de tatil için kaplıcaya gelmek isteyen kişiler, kayseri araç kiralama ile özel araç kiralayarak ulaşım sağlayabilmektedir.

Kocasinan Beşparmak Kümbeti

İlçenin tarihi açıdan önemli yapıları arasında yer alan Kümbet, Kayseri ile Erkilet merkezlerini bağlayan yol üzerinde bulunmaktadır. Yapının inşa ediliş tarihi ve kim tarafından inşa edildiği hakkında net bilgi bulunmamaktadır. Selçuklular Döneminde yapıldığı bilinen kümbetin mimarisi de önemlidir. İki katı bulunan yapıda mescit de bulunmaktadır. Günümüze kadar varlığını sağlam bir şekilde sürdüren Kümbet, gezip görülecek tarihi yerler arasındadır. Kayseri Kocasinan araç kiralama hizmetlerinden özel araç kiralanarak, tarihi kümbet gezilebilmektedir.

Kocasinan Mimar Sinan Müzesi

Kocasinan ilçesinin merkez sınırları içerisinde yer alan müze, ilçeye gelen turistler tarafından sık sık ziyaret edilmektedir. Müzenin çevresinde kültür parkı ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Ulaşımın kolay sağlandığı müze, Kayseri Havaalanı bölgesine gidilerken yol üzerinde bulunmaktadır. Bu nedenle uğrak noktalar arasında yer alan müzeye hem toplu taşıma araçları ile hem de özel araçlar ile gidilebilmesi mümkün olmaktadır. 

kocasinan-oto-kiralama.png

Ücretsiz olarak ziyaretçileri ağırlayan müzede çeşitli eserler sergilenmektedir. Sergilenen eserler arasında Mimar Sinan eserleri de bulunmaktadır. Kocasinan rent a car ile araç kiralayarak bölgeye ulaşım sağlanması mümkündür. İlçeye turistik amaçlı gelen kişilerin uğraması gereken noktalar arasında yer alan Mimar Sinan müzesi, aynı zamanda dijital müze özelliği taşımaktadır.

Kocasinan Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

İç Anadolu Bölgesinin ve Kayseri ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kocasinan ilçesi, gezi turu düzenlenebilecek yerler arasındadır. Türkiye’nin birçok yerinden otobüs seferleri bulunmaktadır. İlçe, konaklama ve ulaşım hizmetleri açısından gelişmiş olduğu için rahat bir gezi süreci geçirmek mümkün olmaktadır. İlçede konaklanabilecek otel ve pansiyonların yanında zaman geçirilecek sosyal alanlar da bulunmaktadır. İş amaçlı ilçeye gelen kişilere verilen Kocasinan kurumsal araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır. Araç kiralama hizmetleri ile iletişim sağlamak için internet üzerinden bilgi alınabilir.