Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Melikgazi Araç Kiralama - Melikgazi Rent A Car | Gezgin 7/24

Melikgazi Gezilecek Yerler

Melikgazi ilçemizin tarihi M.Ö 6000’li yıllara dayanmaktadır. İlçe Erciyes Dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Burada birçok medeniyetler yaşamış olup tarihi İpek Yolu da buradan geçmektedir. Dönemde kullanılmış olan kiliseler, camiler, kümbetler ve yer altı şehirleri ilçenin tarihi bakımdan ne kadar zengin olduğunu göstermektedir. Hal böyle olunca da Melikgazi gezilecek yerler listesinin başlarında yer alan bir ilçemizdir.

İlçeye gittiğinizde Erciyes Dağlarına çıkıp kayak yapabilirsiniz. Kış sporlarının oldukça gelişmiş olduğu bu dağ, yerli ve yabancı birçok turistin uğrak yeridir. Buradaki otellerde konaklayabilir, karın ve kışın tadını çıkarabilirsiniz. Kayak sefanız bittikten sonra ilçede bulunan tarihi çarşılarını, camilerini gezebilirsiniz. Müzeye gidip sergilenen eserleri inceleyebilirsiniz.

Bütün bunları yapmak Melikgazi araç kiralama ile oldukça kolay ve zevkli bir hal alacaktır. Çevrede gezilmesi gereken o kadar çok yer var ki, hepsini tatil adı altında gezebilir çevredeki güzelliklerin farkına varabilirsiniz. Melikgazi araba kiralama kolaylığından faydalanabilir, zamandan tasarruf ederek, güzel bir tarih ve doğa gezisi yapabilirsiniz.

Melikgazi Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Melikgazi ilçemiz Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Kayseri ilimizin ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 550.000dir. Komşularının tamamı Kayseri’nin ilçeleridir. Doğuda Bünyan ve Talas, batıda İncesu, kuzeyde Kocasinan, güneyde Hacılar ilçeleriyle komşudur. Kayseri merkezine uzaklığı 13 km’dir.

melikgazi-araba-kiralama.png

Melikgazi İlçesine Nasıl Gidebilirim?

Kayseri il merkezine Türkiye’nin her yerinden şehirlerarası ulaşım kolaydır. Özel arabayla uzun yola gitmek bazen insana külfet getirebilir. Araba kullanmanın vermiş olduğu yorgunluk, gideceğiniz yerde abranızın size artı bir yük getirmesi problem yaratabilir. Valizinizi alıp çıkmak bazen daha kolaydır, hele ki uzun yola çıkıyorsanız. Bu gibi durumlarda araç kiralama seçeneği size daha cazip gelecektir. Gezeceğiniz gün kadar arabayı kiralarsınız ve istediğiniz yere gidersiniz. Melikgazi oto kiralama konusu üzerine deneyimli bir ilçemizdir. Bunu da hatırlatmakta fayda vardır.

Karayoluyla Kayseri otogarına geldiğinizde, otogardan ilçeye giden dolmuşlar bulunmaktadır. Bunlarla Melikgazi’ye gidebilirsiniz. 15 dakika sonra ilçede olacaksınız.

Havayolu ile gelmek isterseniz Kayseri Havalimanı ile Melikgazi arası 15 km’dir. Türkiye’nin birçok havaalanından buraya gelen uçaklara binebilirsiniz. Havalimanında inince ilçeye gelmek için birçok alternatifiniz bulunmaktadır. Otobüse, minibüse, vip araçlara binerek Melikgazi’ye ulaşabilirsiniz. İlçeye geldiğinizde birçok Melikgazi rent a car firmaları olduğunu göreceksiniz. Buralardan araç kiralayıp gezinize başlayabilirsiniz.

Tarihi Saat Kulesi Nerededir?

Saat kuleleri genellikle il ya da ilçenin merkezinde bulunur. Burada da öyledir. İlçe merkezinde Cumhuriyet Meydanında bulunmaktadır. 1909 yılında yapılmıştır. Kule 10 metre yüksekliğe sahiptir ve kare şeklindedir. Dört bir yanında saat bulunmaktadır. Atatürk Kayseri’ye geldiğinde bu saat kulesinden halka hitap etmiştir. Büyük bir tarihe şahitlik etmiş olan kuleyi gidip görmenizi tavsiye ederiz.

melikgazi-araç-kiralama.png

Atatürk Evi Nerededir?

Atatürk Evi Cumhuriyet Mahallesinde yer almaktadır. 19. Yüzyılda yapılmış olup, İmamzade Raşit Ağa burayı kendisi için yaptırmıştır. Atatürk Kayseri Kongresi için buraya geldiğinde kaldığı konaktır. Dönemin Osmanlı mimari eserlerinden biridir. Adına daha sonraları Atatürk Evi denmiştir. Burası müzeye dönüştürülerek,  o dönemlerde kullanılan eşyalar sergilenmektedir. Tarihi değeri çok büyük olan müzeyi gezmenizi tavsiye ederiz.

Kayseri Kalesi Nerededir?

Cumhuriyet Meydanında yer alan tarihi Kayseri Kalesi, Bizans döneminde yapılmış bir eserdir. İç ve dış kaleden oluşmaktadır. Etrafı surlarla çevrilidir. İyi bir şekilde korunmuş olan bu tarihi yere yenileme çalışmaları da yapılmıştır. Çok heybetli olan bu yapıyı mutlaka görmelisiniz. Şehrin simgesi haline gelen kale ve surlar mükemmel bir güzelliğe sahiptir.

Cami Kebir Nerededir?

Sultan Camisi olarak bilinen bu tarihi yer, Cami Kebir Mahallesinde bulunmaktadır. Danişmentli Emir Melik Mehmet Gazi tarafından yaptırılmıştır. Burada medrese ve türbe de vardır. Medrese zaman içerisinde yıkılmasına rağmen, Melik Gazi’nin türbesi burada bulunmaktadır. İlçenin en eski camisidir. Buranın halkı tarafından Ulu Cami diye de bilinmektedir. Osmanlılardan kalma duvar işlemeleri ile dikkati çekmektedir. Görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Ağırnas Yer altı Şehri Nerededir?

İlçeye bağlı Ağırnas Kasabasında yer almaktadır. Yerin altında kayalar oyularak bir şehir inşa edilmiştir.110 metre uzunluğunda bir yerdir.  Burası binlerce turistin gezdikleri yerdir. Bayağı ilgi görmektedir. Ayrıca Mimar Sinan burada doğmuştur. Ağırnas kasabasındaki tarihi çeşmeleri ve kiliseleri de gezip ziyaret edebilirsiniz. Bu kasabada oldukça fazla tarihi yerler mevcuttur.

melikgazi-oto-kiralama.png

Melikgazi ve Ağırnas arası 11 km’dir. Tarihi gezinizde size kolaylık sağlayacak Kayseri Melikgazi araç kiralama şirketinden alacağınız bir araçla 10 dakikada burada olabilirsiniz. Ayrıca ekonomik bir şekilde tatil yapmanız için Melikgazi ucuz araç kiralama konusunda da size yardımcı olacaktır.

Gülük Camisi Nerededir?

İlçenin Gülük Mahallesinde yer almaktadır. Danişmentliler tarafından 1210 yılında yapılmıştır. Cami, medrese ve hamamdan oluşmaktadır. Ama hamam zaman içerisinde yıkılmış, korunamamıştır. Tarihi camiyi de ziyaret etmelisiniz.

Döner Kümbet Nerededir?

İlçenin Kartal Kavşağında yer alan mükemmel bir yapıdır. Şah Cihan Sultan’a ait olan bu kümbetin 12 kenarı bulunmaktadır. Her kenarda aynı motifler bulunduğu için Döner Kümbet adını almıştır. 1275 yıllarında yapıldığı tahmin edilmektedir. Selçuklu eserlerinin en güzel örnekleri arasında bulunan kümbeti görmenizi tavsiye ederiz.

Tarih zengini olan Melikgazi ilçemizde gezip görülecek oldukça fazla yer mevcuttur. Buraya tarihi gezi turları da düzenlenmektedir. Siz de bir grup olarak gezi planı yapabilirsiniz. kayseri araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilir, iş arkadaşlarınızla da bu ilçemize gelebilirsiniz. Melikgazi kiralık araç konusunda size yardımcı olacak, kolaylık sağlayacaktır.