Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kayseri Araç Kiralama - Kayseri Rent A Car | Gezgin 7/24

Kayseri Oto Kiralama

Gezgin724.com olarak, en seçkin Kayseri oto kiralama firmalarını dijital dünyaya taşıdık. Sitemiz üzerinden Kayseri oto kiralama hizmeti sunan rent ar car firmalarına ulaşabilir, kısa sürede online ortamda Kayseri araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kayseri’de gezilecek yerler sayısının oldukça fazla olması nedeniyle alacağınız Kayseri araç kiralama hizmetiyle, kısa sürede daha konforlu bir şekilde bu yerleri gezebilirsiniz.

Kayseri Ucuz Araç Kiralama

Kayseri rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği avantajlardan yararlanarak, Kayseri ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. Ayrıca Kayseri oto kiralama firmaları arasında kıyaslama yapmanızı sağlayan akıllı panel sayesinde, aradığınız marka ve model araç için en uygun Kayseri araç kiralama fiyatları veren firmalardan hizmet alabilirsiniz.

Kayseri Araç Kiralama

Kayseri’de bulunan araç kiralama firmalarının önemli bir kısmı, Kayseri araç kiralama hizmeti vermektedir. Online olarak yapacağınız işlem sonunda, Kayseri havalimanına geldiğinizde, aracınızı sizi bekliyor halde bulabilirsiniz.

Kayseri’nin Neyi Meşhur?

Pastırma ve sucuk, Kayseri mutfağı için vazgeçilmez lezzetlerdir. Ayrıca Kayseri mantısının da Kayseri mutfağındaki önemini, unutmamak gerekir. Bunların dışında Develi cıvıklısı, Arabaşı çorbası ve Kayseri tatlarına has serpme kahvaltısı, damaklarda ayrı bir lezzet bırakmaktadır.

Kayseri Gezilecek Yerler

Erciyes dağı, sultan sazlığı, Kayseri Kalesi ve şehir merkezinde ayrıca dip dibe bulunan birçok tarihi yapısıyla, Kayseri gezilecek yerler açısından birkaç büyük şehir dışında en zengin illerden birisidir. 

Şehirdeki tarihi yerlerin önemli bir kısmının şehrin merkezinde bulunması, şehrin meydanına ayrı bir hava katmaktadır. Kayseri Cumhuriyet Meydanı bu nedenle adeta, bir açık hava müzesi konumundadır. 

Neredeyse her 100 metrede, tarihi bir yapı görmeniz Kayseri"de oldukça olağandır. Aşağıda Kayseri gezi rehberi listenizde mutlaka yer almasını tavsiye ettiğimiz yerlerin, listesi bulunmaktadır. 

Kapuzbaşı Şelaleleri

Kayseri"nin Yahyalı ilçesinde bulunan Kapuzbaşı şelaleleri, sadece Türkiye değil aynı zamanda dünya çapında ünlüdür. Muhteşem doğal güzelliklere sahip olan Kayseri Kapuzbaşı şelaleleri bu nedenle, kış ayları dışında sürekli ziyaretçi akınına uğramaktadır

Tam 7 şelaleden oluşan Kapuzbaşı şelaleleri Kayseri"ye yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta bulunması nedeniyle, özel araçla gidilmesi daha uygundur. Ancak şelaleye gidiş yollarının bir kısmı fazla düzenli olmadığı için, Kayseri oto kiralama hizmeti alarak burayı ziyaret etmeniz sizin için ayrı bir avantaj olacaktır. 

Ağırnas Yeraltı Şehri 

Adeta her yerinden tarih fışkıran Kayseri"de gezilecek yerlerden birisi de, Ağırnas yeraltı şehridir. Ünlü Osmanlı Türk mimari Mimar Sinan"ın doğduğu topraklar olan Ağırnas"ta bulunan yeraltı şehri, bünyesinde birçok tarihi çeşme ve kiliseleri barındırmaktadır. 

Özellikle Hıristiyanlığın bölgede ilk kabul edildiği dönemlere ait tarihi yapıları bulabileceğiniz Ağırnas yeraltı şehri, Kayseri"nin merkez Melikgazi ilçesine bağlı olsa da Ağırnas kasabasında olması nedeniyle şehir merkezine uzaktır. Bu nedenle Ağırnas kasabasına gitmek için en ideal yöntem, Kayseri oto kiralama hizmeti almanız ya da kendi aracınızı kullanmalıdır.
kayseri oto kiralama
Kayseri Atatürk Evi 

Kayseri şehir meydanında sayılabilecek mesafede bulunan Atatürk evi, aslında İmamzade Reşit Ağa Konağı olarak yaptırılmıştır. Günümüzde Atatürk evi ya da müzesi şeklinde anılan bu konak, 19 aralık 1919 tarihinde Atatürk"ün Kayseri"ye gelip bu konakta misafir olması nedeniyle Kayseri Atatürk evi şeklinde anılmaktadır. 

Atatürk"le ilgili eşya ve resimlerin sergilenmesi nedeniyle aynı zamanda, Kayseri Atatürk müzesi olarak da bilinmektedir. 

Bayramhacı kaplıcası

1950"li yıllardan sonra gün yüzüne çıkan Bayramhacı kaplıcası, Kayseri"nin merkez ilçelerinden Kocasinan"a bağlı Bayramhacılı köyünde bulunmaktadır. Bağırsak, karaciğer, bronşit, kadın hastalıkları, mide ve solunum yolları hastalıklarına iyi geldiği bilinen Bayramhacı kaplıcası, Kayseri"de sağlığınız için kısa bir süreliğine de olsa ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. 

Kara Mustafa Paşa Külliyesi

Kayseri"nin İncesu ilçesinde bulunan Kara Mustafa Paşa Külliyesi ya da Kervansarayı, belediyenin toplu taşıma araçlarıyla kolay ulaşım imkanına sahip olsa da, Kayseri şehir merkezine yaklaşık olarak 40 kilometrelik mesafededir. 

Kervansaray içerisinde günümüzde belediye tarafından farklı etkinlikler ve hatta toplantılar yapılmaktadır. İçerisinde cami, medrese, hamam ve tabhane gibi bölümler bulunmaktadır. 

1660 yılında yapılan Kara Mustafa Paşa Külliyesi, Kayseri"nin dört bir yanına dağılmış tarihi yapılardan birisidir. 
kayseri havalimanı rent a car
Hacı Gülük Camii

Kayseri"nin merkez ilçesi Melikgazi’de kent meydanına çok yakın bir mesafede bulunan Hacı Gülük Camii, aslında büyük bir külliyenin parçalarından birisidir. 

Danışmentliler tarafından yaptırılan caminin dış kısmı, günümüze kadar orijinal özelliklerini koruyarak gelmeyi başarmıştır. Gülük camii oldukça eski bir yapı olup, sadece 1211 yılında restore edildiğini söylemek dahi, aslında bu caminin ne kadar eski bir yapı olduğunu anlatmak için yeterlidir. 

Bürüngüz Camii 

Kayseri Bürüngüz Camii Cumhuriyet Meydanı"nın içerisinde yer alan camilerden biri olsa da, çok eski tarihli bir yapı değildir. 1977 yılında Kayserili Refik Bürüngüz tarafından yaptırılan hayır camisi, hoş mimarisi ve meydanda yer alması nedeniyle Kayserili vatandaşların ve şehre gelenlerin dikkatini çekmektedir. 

Kayseri Bürüngüz Camii tarihi Kayseri Kalesi"nin hemen yanında, şehir meydanında bulunmaktadır. 

Erciyes Dağı Ve Erciyes Kayak Merkezi 

Elbette ki Kayseri denildiğinde akla ilk gelen, muhteşem heybetiyle Erciyes Dağı olmaktadır. Kış aylarında kış sporlarının yapıldığı ve dünyaca üne sahip kayak tesislerinin bulunduğu Erciyes kayak merkezi, kış aylarında adeta insanlarla dolup taşmaktadır. 

Erciyes dağı yaz aylarında ise, dağcılık ve tırmanış gibi farklı faaliyetler için adeta biçilmiş kaftan niteliğindedir. Şehir merkezine 25 kilometre mesafede olan ve zirvesi 3916 metreye kadar ulaşan Erciyes Dağı, çevre illerden de rahatlıkla görülebilecek yükseklik ve heybete sahiptir. 

Erciyes dağı üzerinde bulunan Tekir Yaylası da, doğa ile bütünleşmek isteyen ziyaretçiler tarafından yaz aylarında yoğun ilgi görmektedir. Erciyes Dağı"na ulaşmak için kış aylarında belediye belirli saatlerde otobüs seferleri düzenliyor olsa da, bu seferler kısmen yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden Erciyes Dağı"na gitmek için kendi aracınızı kullanabilir ya da Kayseri araç kiralama firmaları üzerinden hizmet alabilirsiniz. 

Karatay Han 

1241 yılında yapılan Karatay Han, Kayseri"ye 1 saatlik mesafede olan Bünyan ilçesinde yer almaktadır. Anadolu Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Karatay Han, yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı bölümden oluşmaktadır. Yazlık bölümü açık, kışlık bölümü yüksek kapalıdır. Bünyan ilçesi gelişmemiş bir ilçe olması nedeniyle en iyi ulaşım Kayseri oto kiralama hizmetleri ya da ziyaretçilerin kendi özel araçlarıyla yapılmaktadır.

Soğanlı Vadisi 

Türkiye"nin bir şehirde bulunabilecek en yoğun tarihi yapılarına sahip olan Kayseri, aynı zamanda muhteşem doğal güzellikleri ile öne çıkmaktadır.

Anadolu Bölgesi"nin en gelişmiş şehirlerinden birisi olan Kayseri"de bulunan Soğanlı Vadisi, muhteşem doğa manzarası ile ziyaretçilerini karşılamaktadır. Vadi içerisinde birçok kaya kilisesi yer almakta olup, vadi içerisindeki mağaralarda evler adeta iç içe geçmiş durumdadır. 

Soğanlı Vadisi"ndeki kaya kiliselerinin milattan sonra 4. Yüzyıla kadar dayanan bir geçmişi olduğu bilinmektedir. Soğanlı vadisi Kayseri’den araçla yaklaşık 1,5 saatlik mesafede bulunan Yeşilhisar ilçesine, 15 kilometre uzaklıktadır. 
kayseri havalimanı oto kiralama
Yaman Dede Camii 

1886 yılında Osmanlı padişahlarından sultan Abdülhamit"in izniyle yaptırılan bir kilise olan yaman dede camii, Kayseri"nin Talas ilçesinde bulunmaktadır. Kayseri"de bulunan 3 üniversitede okumak için gelen öğrencilerin yoğunlukla yaşadığı Talas ilçesi, Kayseri"nin merkezi ilçeleri arasında sayılabilecek konumda olup, şehir merkezine yaklaşık olarak 9 kilometre mesafededir.

Melikgazi ile Kocasinan ilçesi gibi yoğun bir nüfusa sahip olması nedeniyle belediye tarafından çok sık aralıklarla, Talas ilçesine otobüs seferleri düzenlenmektedir. Yaman Dede Camii yakınlarında belediye otobüsünden inmeniz halinde, yaklaşık 10 dakika yürüyerek bu tarihi mekana ulaşabilirsiniz. 

Hunat Hatun Medresesi

Yine Kayseri kent meydanına 2 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Hunat Hatun Medresesi, Kayseri"de bulunan en önemli Selçuklu eserlerinden biridir. 1237 yılında 1. Alaaddin Keykubat’ın eşi olan Mahperi Hunat Hatun tarafından yaptırılan Hunat Hatun Medresesi, şu anda hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu bir yapı olarak hizmet vermektedir. Oldukça görkemli yapısıyla, Kayseri"nin merkezine ayrı bir güzellik katmaktadır.

Kayseri Kalesi 

Kayseri cumhuriyet meydanı içerisinde bulunan Kayseri Kalesi, Kayseri"nin meydanında heybetli yapısıyla şehri ziyaret edenlerin ilgisini çekmektedir. Oldukça eski bir tarihe sahip olan kalenin, milattan önce 238 yılında yapıldığı bilinmektedir. 

Tarihi boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılan bir yapı olan Kayseri Kalesi, Bizanslılardan Selçuklulara, Danişmentlilerden Dulkadiroğullarına, Karamanoğullarından Selçuklu ve Osmanlı Devletine kadar, birçok toplum tarafından kullanılmıştır. İçerisinde son birkaç yıldır yapılan değişiklik sonrasında, Kayseri Kalesi içerisinde kafe, müze ve farklı sosyal alanlar yer almaktadır. 

Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi

1206 yılın daha Selçuklu Sultanı I. Gıyasettin Keyhüsrev"in kız kardeşi olan Gevher Nesibe"nin arzusu üzerine yapılan Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, yapıldığı dönemde bir şifahane olarak kullanılmaktaydı. 

Ağır hasta olarak ölüm evinde bulunan Gevher Nesibe"nin, abisinden ricası üzerine yapılan şifahane, şimdi müze olarak hizmet vermektedir. Müze içerisinde genellikle tıp ve eczacılık tarihi ile ilgili eşyalar sergilenmektedir. Kayseri Kocasinan ilçesinde bulunan Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, şehir meydanına yaklaşık olarak 300 metre uzaklıktadır. 

Hacı Kılıç Medresesi 

Kayseri merkezinde bulunan İstasyon Caddesi üzerinde yer alan hacı kılıç medresesi, şehrin en önemli tarihi yapılarından birisidir. Hacı kılıç medresesi şu anda İslami eğitimler medresesi ve cami olarak hizmet vermektedir. 
kayseri havalimanı arac kiralama
Sahabiye Medresesi 

Kayseri kent meydanında bulunan Sahabiye Medresesi, Kayseri Kalesi"nin tam karşısında yer almaktadır. 1267 yılında Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından yaptırılan Sahabiye Medresesi, günümüzde kitapçıların satış yapması için içerisindeki dükkanlar belediye tarafından kiraya verilmektedir.

Sultan Sazlığı 

Kayseri şehir merkezine 70 kilometre mesafede bulunan Sultan Sazlığı, Türkiye"nin en önemli kuş cennetlerinden birisi olarak bilinmektedir. Milli park statüsünde olan Sultan Sazlığı, Erciyes Dağı"nın şehir meydanına göre arka kısmında Develi Ovası"nda yer almaktadır. Toplamda 24357 hektarlık bir alan üzerinde bulunan sultan sazlığı üzerinde, 300"ün üzerinde farklı kuş türünün bulunduğu bilinmektedir. 

Ayrıca sayıları bine yaklaşan flamingolar da burada yer almaktadır. Sultan sazlığında yaklaşık 600 bin ördek, turna, karabaşak, flamingo ve farklı birçok kuş türünü görmek mümkün olmaktadır. Özellikle doğa fotoğrafçılarının ziyaret ettiği Kayseri sultan sazlığı, Manyas gölünden sonra gelen Türkiye"nin ikinci önem derecesine sahip kuş cenneti olarak bilinir.