Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Talas Araç Kiralama - Talas Rent A Car | Gezgin 7/24

Kayseri Talas Araç Kiralama

İç Anadolu Bölgemizin en gelişmiş illerinden biri olan Kayseri’ye bağlı Talas ilçesi, sosyal alanların yoğunluğu ve sık ziyaret alması bakımından Kayseri Talas araç kiralama sektörünün de aynı yoğunlukta olduğu bir yerdir.

Tarihi ve kültürel dokuyu bir arada barındıran ilçe, aynı zamanda buradaki Erciyes Üniversitesi ve şehre yakınlığıyla genç nüfusun yoğun olması sebebiyle, sosyal alanları gezmek için Talas araç kiralama hizmeti alan kişilerin sayısı oldukça fazladır. İlçede hizmet veren ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabilecek olan Talas oto kiralama firmalarına, web sitemiz üzerinden avantajlı koşullarla ulaşabilirsiniz.

Talas İlçesi Hakkında Bilgiler

Kayseri iline bağlı ilçemiz, il merkezinden yaklaşık 11 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçede bulunan tarihi yapılar ve doğal güzelliklerden ziyade, daha çok gece yarılarına kadar açık olan kafeler ön plana çıkmaktadır. Şehrin memur nüfusunun yoğunlukla yaşadığı ilçe halkının önemli bir kısmı, Kayserili olmayan insanlardan oluşmaktadır.

İlçede Türkiye"nin en büyük komando birlikleri de bulunmakta olup, şehir merkezinden daha hareketli bir ilçe olduğunu söyleyebiliriz. Kız ve erkek öğrenci yurtlarının yanı sıra ev kiralayarak burada ikamet eden Erciyes Üniversitesi öğrencileri, sosyal alanlara canlılık katmaktadır. Her gece yarısına kadar, şehrin en marka kafeleri burada tıklım tıklım dolmaktadır. Ayrıca kayseri genelinde en fazla sosyal alan yine ilçededir. İl merkezinin iki katına yakın kafe, restoran ve oyun merkezlerinin burada olduğunu söyleyebiliriz.

İlçe ekonomisinin önemli bir kısmı, hizmet sektörüne bağlıdır. Ekonomi bakımından da yine bu sosyal mekanlar öne çıkmaktadır. Şehrin köylerinde ise insanlar tarım ve hayvancılıkla uğraşmakta, ilçe merkezindeki hizmet sektöründe çalışmaktadır. Şehir merkezine sıklıkla sefer yapan belediye otobüsleri ulaşımı kolaylaştırsa da, bu otobüslerin özellikle günün belirli saatlerinde çok dolu olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle eğer ki iş ya da gezi için ilçeyi ziyaret edecekseniz, Talas araç kiralama hizmeti almanız faydalı olacaktır.
talas-araba-kiralama.png
Konaklama için ise, günlük, haftalık ve aylık rezidans dairesi kiralayabilirsiniz. Genellikle eşyalı kiralık daire ya da rezidans dairesi bulmak, bu ilçe de oldukça mümkündür. 

Talas Gezilecek Yerler

Ali Dağı ve Yamaç Paraşüt Alanı

Şehrin en büyük dağlarından biri olan Ali Dağı, Erciyes Dağına komşu olsa da çok yakın mesafede olmayıp gidiş güzergahları biraz daha farklıdır. Ali Dağı’nın en önemli özelliklerinden biri, Türkiye"de yamaç paraşütü yapmak için en elverişli yerlerden biri olmasıdır.

Kayseri manzarasına hâkim olmak için, illaki burada yamaç paraşütü yapmanıza gerek kalmayıp, dağa çıktığınızda Kayseri ve Talas ilçesi adeta ayaklarınızın altında kalacaktır. İlçe merkezinden 7 km uzaklıktaki Ali Dağına ulaşım, özel araçlarla yapılmaktadır. Bu sebeple kendi aracınız yoksa, Talas araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Belediye otobüsleri son yerleşim yerine kadar gitse de, Ali dağının daha yüksek yerlerine ancak araçlarla çıkılmaktadır.

Ali dağı eteklerinde bulunan ve kısmen Kayseri manzarasının da hâkim olduğu mesire alanında piknik yapabilir, güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Uçak Restoran

Ali dağı eteklerinin bitiminde bulunan kullanılamaz haldeki bir uçağın, iç ve kanat kısımlarının restoran ve kafeye çevrilmesiyle yapılmıştır. Uçağın yeniden dizaynı ile yapılan restoranda yemek yiyebilir, dünyanın en sıra dışı restoranları arasındaki uçak restoranda güzel bir Türk kahvesi içebilirsiniz.

Yaman Dede Camii

Talas ilçesinde yerleşim yerlerine hâkim bir tepede bulunan Yaman Dede Camii, Talas gezilecek yerler arasında önemli bir mekandır. Camiye çevrildikten sonra bir süre cami olarak hizmet vermiş ve günümüzde halka turistlik amaçla ziyarete açılmıştır. 

Bazı noktalardan yürüyüş mesafesinde olsa da, tepede olması sizi zorlayabilir. Bunun yanında çevresinde bulunan Kayseri’de ünlü olan kafelerden birinde, Talas ve Kayseri manzarasını izleyerek biraz vakit geçirebilirsiniz.

talas-araç-kiralama.png

Talas gezilecek yerler 

Rüştiye mektebi ilçe merkezindeki Rüştiye Mektebi, 1869 senesinde yaptırılmıştır. Kare planına göre yaptırılan mektep, iki katlı olup ilçenin önemli tarihi yapılarından biridir. 

2000 senesinden beri kütüphane olarak hizmet veren tarihi yapı, birkaç kez tadilattan geçmiştir. 

Amerikan koleji 

İlçede yer alan tarihi yapılardan biri de, Amerikan kolejidir. Amerikalılar tarafından 1870 senesinde ilçe merkezine yapılmıştır. Tepelik yüksek bir konumda bulunan tarihi koleji ziyaret etmek için, Talas araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Tarihi yapı ilçe merkezinde olmasına rağmen, yürüme mesafesinde biraz uzak ve tepelik alanda olması nedeniyle, araç dışında ulaşım biraz yorucu olmaktadır. 

Atatürk köşkü 

Şahinkaya tepesinde bulunan Atatürk köşkü, 1927 senesinde yaptırılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk"ün 1934 yılında burayı ziyaret ettiğinde konakladığı yer olarak bilinen Atatürk köşkü, günümüzde Talas belediyesi tarafından, misafirhane olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

İspile hanı

Başakpınar köyü sınırları içerisinde bulunan tarihi han, ilçe merkezinden 19 kilometre uzak mesafede yer almaktadır. Kimler tarafından ne zaman yapıldığı net olarak bilinmeyen tarihi hanın, Selçuklular döneminde 13. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Günümüzde harabe konumunda olmasına rağmen, turistik ziyaretlerin yapıldığı bir yapıdır. 

Kuruköprü 

Kuruköprü Mahallesi"nde yer alan tarihi köprünün, roma döneminden kaldığı tahmin edilmektedir. 170 metre uzunluğa sahip çok kötü, 1 sivri ve 13 yuvarlak su kemerinden oluşmaktadır. 

Büyük kemerin yıkılması sebebiyle, köprü şu anda ikiye bölünmüş vaziyettedir. 
talas-oto-kiralama.png
İlçe merkezi dışındaki tarihi köprüyü, Talas oto kiralama firmalarından araç kiralayarak rahat bir şekilde görebilirsiniz. Gezgin 7/24 internetten araç kiralama platformu üzerinde, uygun fiyatlarla sizlere kaliteli hizmet sunacak Talas araç kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz. 

Endürlük kilisesi 

İlçe merkezinde bulunan kilise, 1835 senesinde burada yaşayan Ermeniler tarafından yaptırılmıştır. Yüksek bir tepede inşa edilen kilisenin etrafında, yüksek duvarlar bulunmaktadır. Kısmen tahrip olan tarihi kilisenin özellikle çan kulesi, orijinal bir şekilde bugüne kadar gelmeyi başarmıştır. 

Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri 

Yamaç paraşütü içinde oldukça elverişli olan Ali Dağı"nda bulunan yeraltı şehri, milattan sonra 3. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen bir yerdir. 

2010 senesinden beri turistik ziyaretlere açık olan yeraltı şehri, pazartesi günleri dışında her gün ziyaret edilebilmektedir. İlçe merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 9 kilometre olan yeraltı şehrini rahat bir şekilde ziyaret etmek ve hemen yakınında bulunan mesire alanında güzel bir piknik yapmak için, kayseri oto kiralama hizmeti alabileceğiniz firmalara web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Tarihi Mahalleler 

Talas"ta gezilecek yerler arasında, ilçe merkezinde bulunan ve özellikle bölgede yaşayan ermeni vatandaşların geçmişte ikamet ettikleri mahalleleri ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca tarihi mahallelerde, eski Osmanlı evlerine sıklıkla rastlamak mümkündür.

 Oldukça sosyal ve tarihi bir ilçe olan Talas ilçesini hem gezip hem de işlerinizi takip etmek için, Talas araç kiralama hizmeti alarak rahat bir ulaşıma sahip olabilirsiniz.