Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yahyalı Araç Kiralama - Yahyalı Rent A Car | Gezgin 7/24

Kayseri Yahyalı Tanıtım

Yahyalı Kayseri’nin en çok bilinen ilçelerinden biridir. M.Ö 2000’li yıllarda Hititlerle birlikte başlayan bölgedeki ilk insan dokunuşu sonrasında Frigler, Persler, Büyük İskender, Roma İmparatorluğu gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Oldukça köklü bir tarihi olan Yahyalı Kayseri’nin en büyük ilçelerinden biridir. Bununla birlikte bu tarihin getirmiş olduğu birçok zenginliğe de sahiptir. 

Yahyalı konumu itibariyle Kayseri ile Niğde ve Adana bağlanışını sağlamaktadır. Kuzeyinde yine Kayseri ilçesi olan Yeşilhisar ve Develi bulunan Yahyalı batıda Niğde, güney ve doğusunda ise Adana ile komşudur. 36 bin civarında nüfusu ile Kayseri’nin merkez ilçelerinden sonra yüksek nüfuslu ilçelerinden biridir. İlçede geçim kaynakları arasında elmacılık, madencilik ve halı işlemeciliği bulunmaktadır. 

Yahyalı gezi planları yapanlara oldukça farklı alternatifler sunabilmektedir. Köklü geçmişinin getirmiş olduğu birçok tarihi eser ile tarihe ilgi duyanlara hitap ederken ilçede bulunan birçok doğal alan ile de doğa severlere hitap etmektedir. Bu özelliğinden dolayı yoğun ziyaretçi akışı bulunan ilçede rahat bir ulaşım için Yahyalı araç kiralama firmalarından destek alabilirsiniz. 

Yahyalı Gezilecek Yerler

Kayseri’nin doğal güzellikleri ile önen çıkan ilçesi Yahyalı yeryüzündeki cennet olarak da nitelendirilmektedir. Olağanüstü doğal alanları ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Yahyalı gezilecek yerler listesinde birçok alternatif bulunmaktadır. Bu kapsamda Yahyalı’da görülebilecek yerler;
yahyalı-araba-kiralama.png

 • Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri
 • Elif Şelalesi
 • Yeşilköy Şelaleleri
 • Yahyalı Yedigöller
 • Ulu Camii
 • Seyyid Ali Türbesi
 • Zamantı Vadisi
 • Derebağ Şelalesi
 • Kale Höyük
 • Sultan Sazlığı
 • Akbaş Kaya Mezarları
 • İnbaşı Harabeleri
 • Hacer Ormanı
 • Meryem Ana Hamamı gibi yerleri içine almaktadır.

 

Görüleceği üzere doğal ve tarihi birçok yapıya sahip olan Yahyalı gezginler için önemli noktalardan biri olmaktadır. Gezi esnasında hem doğal güzellikleri hem tarihi eserleri hem de yöresel ürünler ve yemekleri görebilirsiniz. Bu faaliyetleri gerçekleştirebilmek için Yahyalı kiralık araç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi konumunda olan Kapuzbaşı Şelaleleri Yahyalı ilçesinde bulunmaktadır. 500 m alanda 5’i büyük toplamda 7 şelaleden oluşan bu alan muhteşem doğasıyla ziyaretçileri büyülemektedir. Yahyalı ilçe merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta bulunan Kapuzbaşı Şelalesi ziyareti için Yahyalı rent a car firmalarından destek alabilirsiniz.

yahyalı-araç-kiralama.png

Kapuzbaşı Şelaleleri Aladağ Milli Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Kapuzbaşı ziyareti ile birlikte bulunan 7 şelalenin görülmesi, doğa yürüyüşü gerçekleştirilmesi ve trekking gibi doğa faaliyetlerinin yapılması mümkün olmaktadır. Birçok doğal faaliyetin gerçekleştirilebileceği alan olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. 

Yahyalı Yedi Göller

Aladağ’ların en yükseklerinde bulunan 7 gölün karların erimesiyle birlikte sularının hiç eksilmemesi önemli bir özelliğidir. Burada bulunan farklı derinliklerdeki 7 gölden oluşması adını almasını sağlamıştır. Kayseri ve Yahyalı’nın turizm faaliyetlerinin en yoğun olduğu bölgelerinden biri Yedi Göller olmaktadır. Yedi Göller’de doğa yürüyüşü, kamp, balon etkinlikleri, yamaç paraşütü gibi birçok etkinlik gerçekleştirilebilmektedir. İlçe merkezine 70 km mesafede bulunan bu muazzam bölgeyi keşfetmek ve doğanın keyfini çıkarmak için Yahyalı oto kiralama firmalarından destek alabilirsiniz. 

Yahyalı Zamantı Vadisi

Rafting sporcularının vazgeçilmezlerinden olan Zamantı Vadisi önemli doğal güzellikleri de barındırmaktadır. 50 km uzunluğunda olan su akıntısıyla üzerinde oldukça geniş imkanlarla rafting faaliyetleri gerçekleştirilebilmektedir. Suların fazlalaştığı dönemlerde vadi üzerinde 20 kadar şelale de oluşmaktadır. Bu muazzam manzarada rafting gibi doğa sporları da amatör ve profesyonel olarak gerçekleştirilebilmektedir. Zamantı Vadisi ziyareti için Yahyalı kiralık araba hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. 

Yahyalı Hacer Ormanı

Hacer Ormanı alışılagelmiş ormanlardan birçok yönüyle ayrılmaktadır.  Ormanda yabani hayatın devam etmesinin yanında birçok doğa sporunun ve turizm faaliyetinin gerçekleştirilmesi için elverişlidir. Ayrıca Aladağlar Milli Parkı’nın önemli bölgelerinden olan Kapuzbaşı ve Yedigöller gibi yerlerin bağlantısını sağlamaktadır. 2750 hektarlık bir alanı bulunan Hacer Ormanı turizm ve doğa sporları açısından değerlendirilmektedir. Bu harika ve sıradanının dışında ormanı görmek için kayseri oto kiralama firmalarından faydalanabilirsiniz. 

yahyalı-oto-kiralama.png

Yahyalı Yöresel Yemekleri

Kayseri denildiğinde ilk akla gelen yemek olan mantı yemek için ideal yerlerden biri Yahyalı olmaktadır. Kayseri bölgesindeki kültürü canlı tutan ve halen yaşatan ilçede mantının yanı sıra arabaşı çorbası, bezdirme ve üzümlü yemekleri de bulunmaktadır. Yahyalı’ya yolunuz düştüğünde mutlaka tadılması gereken bu özel lezzetleri de unutmamalısınız. 

Yahyalı Gezi Planı

Görüleceği üzere Yahyalı birçok doğal güzelliği sınırları içerisinde bulundurmaktadır. Bunun yanı sıra köklü geçmişi ile sahip olduğu eserler ve yöresel ürünleri, lezzetleri ziyaretçileri memnun etmektedir. Doğa sporları ve doğa turizmi için oldukça önemli alanları bulunduran Yahyalı ziyareti için Kayseri Yahyalı araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Zira ilçe sınırlarının oldukça geniş olması, gezilip görülebilecek birçok alternatifin bulunması ve ilçe merkezine uzak alanlar olması nedeniyle daha verimli bir gezi böylece mümkün olacaktır. 

Yahyalı Kurumsal Araç Kiralama

Yahyalı doğa sporları ve doğa turizmi açısından ülkemizde öne çıkan bölgelerden biri olmaktadır. Bundan dolayı birçok kurumsal ziyaretçiyi de ağırlamaktadır. Bu faaliyetlerin gerçekleştirilecekleri alanların ilçe merkezine uzak olması nedeniyle Yahyalı kurumsal araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır. Bu hizmetlerden faydalanarak firmanıza fatura alabilir ve muhasebenize işletebilirsiniz.