Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yeşilhisar Araç Kiralama - Yeşilhisar Rent A Car | Gezgin 7/24

Yeşilhisar İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin nadide şehirlerinden biri olan Kayseri, bölgenin güney tarafında yer almaktadır. Şehir özellikle bir sıralı dağlar türü olan Toros Dağları’na yakınlığı ile bilinmektedir. Yine İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Niğde gibi şehirlerle komşu olan Kayseri’nin bir diğer ucu da Akdeniz Bölgesi’ne bağlanmaktadır. Sahip olduğu elverişli konumu ile hem Kahramanmaraş şehrine hem de Adana’ya komşu olan Kayseri, diğer bir dağ olan Erciyes Dağı’nın da eteklerinde yer almaktadır. Şehrin önemli ilçeleri arasında Hacılar, Develi, Pınarbaşı ve Kocasinan ilk sıralarda gelmektedir. Bunların yanı sıra Yeşilhisar adında bir de ilçeye sahiptir. İlçeye Yeşilhisar kurumsal araç kiralama seçenekleri ile de kurumsal geziler düzenlenmektedir.

Kent genel anlamıyla medeniyetler şehri olarak da bilinmektedir. Çünkü sahip olduğu topraklarda, birçok medeniyet yaşamış, göçmüş, kimisinin izleri kalmış kimisi ise silinip gitmiştir. Neredeyse tüm ilçelerinde hem tarihi kalıntılar hem de doğal güzellikler bulunmaktadır. Bu anlamda diğer ilçelere nazaran daha az olsa da Yeşilhisar isimli ilçesi de birtakım kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilhisar araç kiralama firmalarından sizin için uygun olanı seçerek, bu anlamda hem ilçeyi hem de şehri gezme fırsatını edinebilirsiniz. 

Yeşilhisar Nüfusu Kaç Kişidir ve Geçim Kaynakları Arasında Neler Yer Alır?

Şehrin, diğer ilçelerine nazaran, daha az bir nüfusa sahip Yeşilhisar’da yaşayan kişi sayısı 17.525 olmaktadır. Buradaki halk, büyük çapta neredeyse %80’e yakın bir oranda, tarım işleriyle ve beraberinde hayvancılık yaparak geçimini sürdürmektedir. Tarım ve hayvancılığın ilçeden bu kadar sık rastlanmasının sebebi ise, yer yer hayvancılık yapılacak dağlık bölgeler olması, yer yer de tarımın yapılacağı düz arazilerin ve Anadolu’nun verimli topraklarına ev sahipliği yapması şeklinde sıralanabilir. Dilerseniz siz de ailenizi veya arkadaşlarınızı yanınıza alarak, Yeşilhisar oto kiralama firmalarından kendinize uygun boyut ve fiyatta araba seçebilir ve ilçe yöresinin ne şekilde geçindiğine dair anlamlı bir gezi düzenleyebilirsiniz. Bu sayede hem çocuklarınıza, tarım ve hayvancılık şartlarını gösterebilir hem de kendiniz adına büyük dersler edinebilirsiniz.

yeşilhisar-araba-kiralama.png

Yeşilhisar İklim Koşulları Nasıldır?

İç Anadolu Bölgesi’nin Kayseri kentinde yer alan Yeşilhisar ilçesi, sahip olduğu coğrafi konum sebebiyle karasal iklimi yaşamaktadır. Bu sebeple de ilçede kış ayları çok soğuk, ayaz ve yer yer yağmur olsa da sıklıkla kar yağışlı geçmektedir. Ve karasal iklim sebebiyle ilçenin yaz ayları ise kuru ve çok sıcak bir havaya sahip olmaktadır. Bu tip iklimin yaşanmasının sebebi, Kayseri’nin bozkırlardan oluşmasının yanı sıra Orta Anadolu Kuşağında yer alması şeklinde de açıklanabilir. Bu sebeple Kayseri Yeşilhisar araç kiralama ile şehre özellikle kış mevsiminde gelenlerin, olası don olaylarına karşı tedbirli olması gerekmektedir. 

Kayseri Gezilecek Yerler 

Kayseri şehrinin ‘medeniyetler şehri’ olarak adlandırıldığını yazımızın başında belirtmiştik. Fakat şehir, o kadar derin bir geçmişe sahiptir ve Mimar Sinan tarafından da o kadar sevilen bir yerdir ki bu sebeple ‘Mimar Sinan Memleketi’ olarak da bilinmektedir. Bunun yanı sıra şehirde Roma İmparatorluğu’ndan günümüze değin kendisini koruyan bir de Kayseri Kalesi yer almaktadır. Ve bunun beraberinde Selçuklu Devleti’ne de geçmiş zamanda ev sahipliği yapan şehirde, o dönemden kalmış olan bir de Döner Kümbet bulunmaktadır. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradığı bu kümbete Yeşilhisar kiralık araç seçenekleri ile gelebilir ve şehri dilediğiniz gibi gezme fırsatını da edinebilirsiniz. Mimari eserlere ayrıca önem veren kişilerin de şehre geldiklerinde mutlaka gelip görmesi, incelemesi ve fotoğraflarını çekmesi gereken yer ise şehrin merkezinde yer alan Kurşunlu Cami olacaktır. 

yeşilhisar-araç-kiralama.png

Tarihi geçmişinin ve kalıntılarının yanı sıra, bir taraftan da eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan şehirde hem Erciyes Dağları görülebilir, hem de Seyhan Irmağı’nın yanında bir süreliğine dinlenme fırsatı edinilebilir. Özellikle de sessizliğe ihtiyaç duyanların mutlaka gelmesi gereken bu ırmağın yanı sıra gezilecek doğal güzellikler arasında Yay Gölü ve Sarı Göl isimli göller de bulunmaktadır. Doğal güzelliklerde hem kendinize, hem ailenize hem de sevdiklerinize eşsiz bir gün yaşatmak istiyorsanız mutlaka kayseri araç kiralama firmalarına başvurmalı ve kendinize en uygun olan aracı seçerek yolculuğa koyulabilirsiniz.

Yeşilhisar Gezilecek Yerler

Kentin merkezine yaklaşık olarak 65 kilometre uzaklıkta yer alan Yeşilhisar gezilecek yerler bakımından pek zengin olmamaktadır. Fakat ilçeye özellikle gelip, ziyaret etmek isteyenler için de tarihi yerler elbette ki mevcuttur. İlçenin hem yerli turist açısından hem de yabancı turist açısından ziyarete uğramış olduğu yer ise Soğanlı Köyü ismiyle bilinmektedir. Köy hem tarihi kalıntılar açısından hem de doğal bir güzelliğe sahip olması sebebiyle adını sıkça duyuran yerleşim yerlerinden biri haline de gelmiştir. Yeşilhisar araba kiralama firmaları aracılığıyla ulaşım sağlayabileceğiniz köyün tarihi anlamda geçmişe sahip izler barındıran gezilecek yeri ise Soğanlı Ören Yeri olmaktadır. 

yeşilhisar-oto-kiralama.png

Soğanlı Ören Yeri

Soğanlı Köyü, ilçenin merkezine yaklaşık olarak 15 kilometre uzaklıkta yer almakta ve içerisinde Soğanlı Ören Yeri’ne ev sahipliği yapmaktadır. Son derece önemli tarihi izler barındıran bu yer içerisinde hem kaya kiliseleri hem de mağaralar yer alıyor. Yapılan araştırmalar ve incelemeler sonucunda ise Roma İmparatorluğu zamanından bu yana kullanılan bir yerleşim yeri olduğu da bilinmektedir. Yeşilhisar rent a car ile kolay ve son derece konforlu bir yolculuk ile ulaşım sağlayabileceğiniz bu tarihi ören yerinin kalıntıları ise 12. Yüzyıla kadar dayanmaktadır.