ARTVİN - KEMALPAŞA Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

ARTVİN - KEMALPAŞA En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

ARTVİN - KEMALPAŞA Tanıtımı

Kemalpaşa araç kiralama

Artvin’in en küçük ikinci ilçesi olan Kemalpaşa araç kiralama hizmeti alıp, ilçede bulunan işlenmesi ulaşım sıkıntısı yaşamadan gerçekleştirmek istiyorsanız, Gezgin 7/24 platformu üzerinden, Kemalpaşa araç kiralama hizmeti veren firmaları listeleyebilirsiniz. 

Gerek gezilecek yerler bakımından ve gerekse tarihi ve doğal güzellikler açısından oldukça zayıf olan Kemalpaşa ilçesi, genellikle iş ziyaretleri için şehir dışından insanların geldiği bir yerdir. Bu nedenle birçok insan ilçenin gelişmemiş olması nedeniyle ulaşım sıkıntısı yaşamamak adına, Kemalpaşa araç kiralama hizmeti almaktadır. İlçede yapılacak işleriniz varsa ya da farklı ziyaretler için ilçeye seyahat düzenliyorsanız, mutlaka Kemalpaşa oto kiralama hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz. 

Kemalpaşa hakkında bilgiler 

Artvin Kemalpaşa ilçesi, 9537 kişilik nüfusa sahiptir. Artvin’in sanayi, turizm, tarım ve hayvancılık bakımından birçok alanda gelişmemiş ilçesidir. Verimli ve tarıma elverişli toprakların az olması, kısıtlı imkânlarla tarım yapılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ilçe halkı geçimini sağlamak için hayvancılık ve arıcılıkla uğraşmaktadır. 

Halkın bir diğer geçim kaynağı ise ormancılık ve orman sanayine dayalı küçük işletmelerdir. Ancak bu işletmeler oldukça küçük çaplı olup, her işletme sadece birkaç kişiyi istihdam edebilmektedir. Bu durumda ilçe halkının istihdam kaynağında önemli sıkıntılar mevcut olup, işsizlik oldukça fazladır. Gürcistan sınırına yakın olması nedeniyle, ilçede sınır ticareti biraz daha canlıdır. Bu sebeple şehir dışından ilçeye gelen insanların önemli bir kısmı, sınır ticareti ile ilgilenmektedir. 

Bu tarz bir ticaret için Artvin Kemalpaşa ilçesini ziyaret edeceksiniz, işlerinizi sağlıklı bir şekilde tamamlamak için Kemalpaşa araç kiralama hizmeti veren firmalar a111 Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Artvin ilinin en yeni ilçesi konumunda olan Kemalpaşa ilçesi, Karadeniz bölgemizin en doğu kısmında yer almaktadır. Gürcistan’a sınır olan Kemalpaşa ilçesi, aynı zamanda Karadeniz’e sınır olan bir yerleşim yeridir. 

Tarih boyunca farklı medeniyetlerin yerleşim yeri olarak kullanmasına rağmen, maalesef ki ilçe genelinde günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş tarihi yapılar yok denecek kadar azdır. İlk kez İskitler tarafından yerleşim yeri olarak kullanıldığı bilinen ülkenin bilinen tarihi, milattan önce 680 yılına dayanmaktadır. 

Cumhuriyet ilan edildikten sonra, Mustafa Kemal Atatürk’ün ismine gösterilen saygı nedeniyle, Kemalpaşa ismini almıştır. Geçmişinde Artvin’in Hopa ilçesine bağlı bir nahiye olan Kemalpaşa, daha sonrasında ise Hopa ilçesinden ayrılarak ilçe statüsü kazanmıştır.

Zindane kayalıkları

Dağcılık ve doğa sporları ile ilgilenenlerin ilgisini çeken kayalıklar, özellikle tırmanış için oldukça elverişli özelliklere sahiptir. Bu nedenle bu kayalıklar dağcıların, bölgeyi ziyaret neye sebep olmaktadır. 

Oldukça kısıtlı imkanlara sahip olan ilçe için, çevre illerden gelen dağcılar küçük çaplı da olsa ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. Hopa gençlik merkezi tarafından her sene bazı aktivitelerin düzenlendiği zindane kayalıkları, doğal güzelliği ile birlikte inceleyen ziyaret edilebilecek yerlerden biridir. 

Kayalıkların ilçe merkezinden biraz uzak olması nedeniyle, Kemalpaşa araç kiralama hizmeti alarak ziyaret etmeniz daha uygun olacaktır. Gerek sınır ticareti ve gerekse Kemalpaşa ilçesindeki farklı işleriniz için, Artvin araç kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz. İlçenin tam anlamıyla gelişme gösterememesi nedeniyle, ilçe belediyesi tarafından toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlansa da, ulaşım imkanları kısıtlı olup sizin işinize uygun olmayabilir.