Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
İskele Araç Kiralama - İskele Oto Kiralama | Gezgin724

Kıbrıs İskele

Üzerinde farklı uygarlıkların kurulduğu önemli bir geçmişe sahip olan Kıbrıs adası, bu uygarlıklardan kalan tarihi ve mimari zenginliğiyle öne çıkmaktadır. Adeta görsel şölen olan bu yeri en rahat şekilde gezebilmek için Kıbrıs İskele araç kiralama hizmeti en büyük yardımcınız olacaktır. Bu şekilde istenilen yerlere kısıtlama olmaksızın en kısa zamanda gitmek ve az zamanda daha çok yer görmek mümkün olmaktadır.

Buraya gelen ilk insanların Avrupa’dan mı yoksa Asya’dan mı geldikleri konusunda kimi anlaşmazlıklar bulunmaktadır. Asur İmparatorluğunun bir parçası olarak geçen ada, ardından Babil, Mısır ve Perslerin boyunduruğunda bulunmuştur. 9000 yıllık uygarlıkların izlerini görebilmek için firmamızın sunduğu Kıbrıs İskele oto kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. İhtiyaca uygun arabalarımız ve kaliteli hizmet anlayışımızla sizlere hizmet sunuyoruz.

Kıbrıs İskele’de Gezilecek Yerler Nerelerdir

Büyük bir ada olan Kıbrıs, Rum ve Türk kesiminin yaşadığı anlamazlık sebebiyle çıkan 1974 senesindeki savaşın ardından ikiye ayrılmıştır. Diğer şehirlerine göre daha küçük olan İskele ilçesi gezilecek yerler bakımından zenginlik gösterir. Özellikle Helenistik ve Roma dönemlerinden kalan yapılar görenleri büyüler.
iskele araba kiralama
Agios Philon Kilisesi

Eski bir yapı olan bu kilise, üç yarım daire biçiminde ve sütunlarla çevrelenmiş bir bahçeden oluşur. Bu yapı Arap korsanlar tarafından yıkılmış ancak 12. yüzyılda yıkıntının üzerine Bizans kilisesi inşa edilmiş. Kubbeli ve tabanında renkli taşlı mozaiklerin bulunduğu bu yapıda sarnıç ve vaftiz odası bulunmaktadır. Bu tarihi yapıya en kolay şekilde ulaşabilmek için Kıbrıs İskele rent a car işlemi yaparak sorunsuzca geziyi tamamlayabilirsiniz.

İskele İkon Müzesi (Panayia Thedokou Kilisesi)

Bölgenin ana kilisesi olup kubbeli ve tek sahınlıdır. Yan duvarları kemerli girintilerle doludur. Orijinal bir yapı olup kilise 1804 senesinde detaylı bir restorasyondan geçmiştir. Kilisenin içinde bulunan ve XII. yüzyıldan kalma duvar resimlerinin pek çoğu korunmuştur. Bu resimlerin temizlenmesi ise 1966 yılında gerçekleşmiştir. Kilise, 1991 senesinde geçirdiği onarımlardan sonra müze olarak açılmıştır.

 

İskele Belediyesi Anavatan Parkı

Yeşil alanları sevenlerin muhakkak birkaç saatlerini geçirmeleri gereken bu yer, limon selvileri, palmiyeleri, sarmaşık gülleri, salkım söğütleri, dut ağaçları ile doğa şölenidir. Ayrıca parkta çocuk oyun alanları ve havuzlar da bulunur. Yaş farkı aranmaksızın herkese hitap eden bu parkı en konforlu şekilde dolaşabilmek için Kıbrıs İskele ucuz araç kiralama ve kıbrıs araç kiralama hizmeti alınabilir. Firmamız müşterilerinin konforundan ödün vermeden seyahat etmesi için her şeyi düşünmektedir.
iskele araç kiralama
Buluşma Manastırı

Ağıllar köyünün yaklaşık 3 kilometre doğusunda yer alan 18 metre boyunda ve 400-500 yıllık olduğu düşünülen bir selvi ağacı vardır. Bu ağaç koruma altında olup yanı başında akan bir pınar bulunur. Manastıra gidilmesi için asfalt yol yapılmıştır. Manastıra yüzlerce yerli ve yabancı turist gelmektedir.

Doğal Hayat Bilgi Merkezi

Merkez, 2000 yılında kurulmuş olup 2 binadan ibarettir. Bunlar, sergi salonu ve danışmadır. Ofis binasının arkasında dünya 1 ya da 2 benzeri olduğu söylenen Kireç Anataşı Florası olarak adlandırılan bir kayalık vardır. İskele Haraydi mevkisinde bulunan bu kayalıktaki nesli tükenmek üzeri olan Kıbrıs"a özgü bazı bitkileri muhafaza etmek için merkez kurulmuştur. Kolay ve iyi bir gezi yapmak için Kıbrıs İskele ucuz rent a car hizmetimizi değerlendirerek seyahatinizi daha da unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.
iskele oto kiralama
Aziz James Kilisesi (Ayios Yakavos Şapeli Kilisesi)

İskele ilçesinin merkezinde bulunan bu kilise, Bizans döneminden kalmıştır. İç duvarları için porselen tabaklar kullanılarak dekorun güzel olması amaçlanmıştır. 1974 yılı öncesi burada iki önemli ikon vardı. Bunlar XVII. yüzyıl olarak tarihlenmiş İsa Peygambere ve Meryem Ana’ya ait iki ikonaydı.

2009 yılında restore edilip turizme kazandırılan bu kilise bölgenin görülmesi gereken alanları içerisinde yer alır. Tüm bu önemli ve güzel yerleri konfordan ödün vermeden gezmek için Kıbrıs İskele havalimalı araç kiralama hizmeti alınabilir. Firmamız bu bağlamda büyük kolaylıklar sunmaktadır.