Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kilis Araç Kiralama - Kilis Rent A Car | Gezgin 7/24

Kilis Oto Kiralama

Kilis oto kiralama hizmetlerinden geniş avantajlarla yararlanmak için, gezgin724 üzerinden rezervasyon yapmanız yeterlidir. Kilis araç kiralama hizmeti sunan rent a car firmalarını bir araya getirerek aralarında kıyaslama yapmanızı sağlayan gezgin724 sitemize özel sunulan avantajlardan yararlanarak, kısa sürede istediğiniz aracı kiralama imkânına kavuşun.

Kilis Ucuz Araç Kiralama

Web sitemiz üzerinde bulunan Kilis oto kiralama firmaları arasında istediğiniz araçla ilgili firmalar arası kıyaslama yaparak, en uygun fiyata Kilis ucuz araç kiralama hizmeti veren firmaları görebilirsiniz. İstediğiniz firmadan araç kiralamak için, zahmetli ek uygulamalara gerek kalmadan, yine kiralama işlemlerinizi ücretsiz olarak sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kilis Gezilecek Yerler

Güneydoğu ve Akdeniz Bölgesi arasında önemli bir geçiş güzergahı olan Kilis gezilecek yerler açısından, bölgenin zengin şehirlerinden biridir. Tarihi yapısı ve doğal dokusu nedeniyle, gezginlerin önemli tercih noktalarından biri olmaktadır.
kilis kurumsal arac kiralama

Ravanda Kalesi

Polateli ilçesi sınırlarında bulunan Belenözü diğer adıyla Ravandan köyünde bulunan Ravanda Kalesi, yüksek bir tepenin üzerine inşa edilmiştir. Kalenin önemli özelliklerinden biri, sonradan yapılan yapı kısmının az olmasıdır. Bunun nedeni ise, tepenin yüksek kısmının oyularak yapılmış olmasıdır. Günümüze kadar bir kısmının yıkılması sebebiyle sadece kalıntıları kalmış olan tarihi kale, yine de ziyaretçiler tarafından ilgi gören bir alandır.

Kale çevresine ziyaretçilerin oturup dinlenmeleri için belediye tarafından banklar konulmuş ve kale hakkında bilgi levhaları yerleştirilmiştir. Şehir dışında köy sınırları içinde olması nedeniyle, ziyaretlerinizi Kilis araç kiralama hizmeti alarak yapmanız daha ideal bir seçenek olacaktır.

Oylum Höyük

Mezopotamya, Suriye ve Anadolu arasında merkezi bir konumda bulunan höyük, şehirde bulunan en büyük höyükler arasındadır. Stratejik bir konumda bulunması sebebiyle, burada hâkimiyet kuran her uygarlık tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Kalkolitik Çağdan Helenistik dönemine kadar uzanan bir tarihe sahip olan höyük, Kilis’te gezilecek yerler arasında tercih edilen noktalardan biridir.

Söğütlüdere

Şehirde bulunan stres atılabilecek doğal güzelliklerden biri olan Söğütlüdere, özellikle piknikçi ve mangalcıların tercih yerleri arasındadır. Yeşil ile birlikte muhteşem dereleriyle, ziyaretçilerini cezbeden bir alandır. 

Neşet Efendi Konağı

Şehir merkezinde bulunan tarihi konak, şehirde bulunan konak evleri arasında orijinal yapısını korumasıyla birlikte sivil mimarisinin cezbedici güzelliğiyle de ziyaretçilerini ağırlamaktadır. 1925 senesinde yaptırıldığı bilinen konağın dış görüntüsü kadar, iç mimari yapısı da görülmeye değerdir. Toplamda bodrum + iki kattan oluşan konağın, 13 odası bulunmaktadır. Mimar Halepli Hacı Ahmet’in eserlerinden biri olan konak, şehir merkezinde ziyaret için tercih edilen yerlerden biridir.
kilis oto kiralama

Kilis Ulu Camii

Şehir merkezinde yer alan tarihi camiler arasında en eski ve en büyük olan Ulu Camii, Memlüklüler tarafından 14. Yüzyılın ortalarına doğru yaptırılmıştır. Oldukça geniş bir avluya sahip olan camii, kesme taş mimarisinin de en iyi örnekleri arasında yer almaktadır.

Akpınar

Şehirdeki su kaynakları arasında yer alan Akpınar, etrafında bulunan park ve oturma alanlarıyla stres atabileceğiniz bir yerdir. Dinlenmek ve stresini atmak isteyen insanlar tarafından, sıklıkla ziyaret edilmektedir. Şehrin biraz dışında kalan ve doğası, yeşilliği ve serin havasıyla burayı daha rahat ziyaret etmek isterseniz, Kilis araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Mevlevihane

Tekke Mahallesinde şehir merkezine yakın bir konumda bulunan Mevlevihane, 1894 tarihinde inşa edilmiştir. Türkiye"de bulunan ve günümüze kadar gelmeye başaran 32 Mevlevihane’den biri olan bu yapı, aynı zamanda Ak Takke olarak da bilinir.

Akcurun Camii

1583 senesinde yaptırılan cami, sade ve yalın mimarisiyle dikkat çekmektedir. Şehir merkezinde ziyaret edilebilecek tarihi alanlardan birisi olan camii, küçük bir yapıda olmakla birlikte tarihi yapısı ve süslemeleriyle dikkat çeken bir alandır.

Aidesim Mozaikli Bazilikası

800 metrekarelik bir alana sahip bazilika, Oylum Höyüğe yakınlığı ile bilinmektedir. Erken Bizans Dönemine ait olan mozaikli bazilikası, renkli mozaiklerle yapılmış şahane bir görüntü sunmaktadır. Şehir dışında kalması sebebiyle Milattan önce 6. Yüzyılda yapılan bu tarihi görmek için, özel aracınız ya da Kilis oto kiralama imkanlarından yararlanarak ziyaret edip, Oylum höyükle birlikte daha rahat gezebilirsiniz.

Eski Hamam

Kilis merkezde bulunan tarihi hamam, 1562 senesinde yaptırılmıştır. Daha öncesinde sel suları altında kalıp sonradan gün yüzüne çıkarılması sebebiyle, bu ismi almıştır. Kilis’te kesme taş işçiliğini rahatlıkla görebileceğiniz yapılardan biri olan Eski hamam, günümüzde hala aktif olarak hamam olarak hizmet vermektedir.

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı

Kilis merkezden 40 km mesafede bulunan çamlık, doğal güzellikleri sevenlerin ve doğayla iç içe olmak isteyenlerin tercih ettikleri bir alandır. 2011 yılında devlet koruması altına alınarak Tabiat Parkı ilan edilen alanı daha rahat ziyaret etmek için, Kilis ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

İpşir Paşa Kasteli

Kilis’te fazlaca görebileceğiniz tarihi yapılardan biri de, kastellerdir. Bunlardan biri olan İpşir Paşa Kasteli, Sadrazam Mustafa Paşa’nın yaptırdığı bu Kastel olup 1654 yılında yapılmıştır. El işçiliği ile süslenmiş mermer blokuyla göz dolduran kastel, şehir merkezinde bulunmaktadır.
kilis rent a car

Salih Ağa Kasteli

Salih Ağa tarafından 1855 senesinde yaptırılan kastel, Kilis şehir merkezinde konumludur. Şuan suyu akmayan ancak tarihinde şehirdeki 5 farklı su kaynağından su alarak hizmet veren tarihi yapı, şehir merkezini ziyaret eden turistlerin ilgisini çekmektedir. El işçiliği süslemeleri, kastelin dikkat çekici özellikleri arasındadır.