Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bahşili Araç Kiralama - Bahşili Rent A Car | Gezgin724

Bahşili Gezilecek Yerler

Orta Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin kavuşma noktasında bulunan Kırıkkale’nin Kızılırmak kenarında kurulmuş ilçesidir. Konumu itibariyle önemli bir yerde bulunan Bahşili gezilecek yerler açısında tarihi, kültürel ve doğal alanlara sahiptir. Kızılırmak nehri kenarında kurulmuş olan ilçede doğal güzelliklere şahit olmak mümkündür. Karasal iklim şartlarının hüküm sürdüğü ilçede ailelerin rahat bir şekilde gidip piknik yapabileceği alanlar mevcuttur. Kızılırmak Nehri üzerinde kurulmuş olan Kapulukaya Baraj Gölü, ilçenin turistik alanları içerisinde yerini alır. 

Bahşili Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Kırıkkale iline bağlı 9 ilçeden biridir. İlçe, il şehir merkezine 5 km’lik bir mesafede bulunmaktadır. İl merkezine kara, demir ve havayolu ulaşımı bulunmaktadır. Ülkemizin nerdeyse her ilinden ile şehirlerarası otobüs bulunur. Ankara ile Tatvan ve Ankara ile Kars arasında ulaşım sağlayan demir yolları ilçeden geçmektedir. İle uçakla gelmek isteyenler Ankara Esenboğa Havalimanına gelip karayoluyla Kırıkkale’ye geçmelidir. İl merkezinden kalkan dolmuşlarla ilçeye geçilir. İlçe merkezinde hizmet vermekte olan Kırıkkale Bahşili araç kiralama firmaları bulunmaktadır. İlçe merkezini ve çevresindeki turistik alanları gezmek isteyenlere Bahşili araç kiralama hizmetlerinden yararlanmaları tavsiye edilir. Kuzeyde Yahşihan, batıda Ankara Elmadağ, güneyde Karakeçili, doğuda Keskin ve Kırıkkale merkezle komşudur. 
bahsili araç kiralama

BahşiliGeçim Kaynakları

İlçe halkının en temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. İlçe, diğer İç Anadolu Bölgesi ilçeleri gibi düz araziye sahiptir. Tarıma elverişli alanları bulunduğundan tarım ürünleri, ilçenin ekonomisinde önemli bir yerdedir. İlçede LPG Dolum Tesisleri ve Gaz Beton tesisleri bulunur. Bahşili araba kiralama firmalarından araç temin ederek ilçenin ekonomisine katkıda bulunan bu tesisler görülebilir. 

Bahşili Tarihi Geçmişi

İlçenin bilinen tarihi Sultan Murat ile başlamaktadır. Vatandaşlardan birine Sultan Murat bir gün; Orta Anadolu’da bir yer edinmesini ve orayı yurt belirlemesini ister. Böylece o vatandaşın neslinden gelen sülaleye Muratoğulları deneceğini söyler. Padişahın yanından ayrılan kişi günümüzde Bahşili olarak bilinen yere gelir ve yerleşir. O topraklar o zamandan itibaren o vatandaşa ve onun neslinden gelecek olan Muratoğulları sülalesine bahşedilir. Bahşili kelimesinin, bahşedilen yer anlamındaki kelimden türetildiği rivayet edilmektedir. Muratoğulları bu bölgeye yerleştikten bir süre sonra Emiroğulları ile birleşir. Emiroğulları ve Muratoğulları daha sonraları Memluk Devletinden Mısıroğulları’na katılırlar. Zamanla çevre bölgelerden bulunan diğer sülalelerin katılımıyla günümüzdeki Bahşili denilen şehir oluşmaya başlamıştır. Şehirde 1984 yılında belediye teşkilatı kurulmuş. 1990 yılında ilçe teşkilatı oluşturulmuş. 5 mahalleden oluşan ilçe 243 km2’lik yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden 700 metre yüksekliktedir. 

Bahşili Ne Yenir?

İlçenin en meşhur lezzetleri besmeç ve tuvalaktır. İlçe merkezinde ve yakın konumdaki lokantalar yöresel lezzetleri yapmaktadır. kırıkkale oto kiralama
hizmetlerinden yararlanan turistler bu lokantalara giderek yöresel lezzetleri tadabilir. 

bahsili oto kiralama

Topal Dede Türbesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Bahçeli mahallesinde bulunan Topal Dede Türbesine Bahşili oto kiralama firmalarının sunduğu hizmetlerle kolayca ulaşım sağlanır. Topal Dede’nin kim olduğu ve nereli olduğuna dair çok çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Net bir bilgi yoktur. Genel kanaate göre Ahmet Yesevi’nin öğrencisi olan kişi olduğu tahmin edilmektedir. Ahmet Yesevi’nin vefatından sonra gelip topraklara yerleştiği rivayet edilir. Topallayarak yürüdüğünden dolayı bu isimle anılmıştır. Geceleri yürüyerek Hasan Dede’ye kadar gidermiş. İnsanlara çok iyiliği dokunduğu bilinmektedir. Bahşili kiralık araç hizmetleriyle türbeyi ziyaret edenlere tavsiyemiz türbenin yanından asla bir şey almayın. Türbeden taş, çakıl, tahta gibi şeyler bile alanların zarar gördüğü hakkında çeşitli olaylar anlatılır. 

Kul Dedeoğlu Türbesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Düzgün kesme taş ve moloz taş örgüsü ile inşa edilmiştir. Kul Dedeoğlu Türbesi’ne en kolay ve en rahat Bahşili ucuz araç kiralama şirketlerinin hizmetleriyle gidilir. Dikdörtgen plana sahiptir. Örtü sistemi olarak beşik tonoz kullanılmış olan Kul Dedeoğlu Türbesi’nin iki kapısı vardır. Her iki kapının üzerinde birer tane kitabe bulunmaktadır.
bahsili rent a car

Celal Bayar Piknik Alanı Nerededir? Hakkında Bilgi

Kızılırmak Kenarında kurulmuş olan piknik alanıdır. 500 dönümlük arazi üzerinde kurulmuş olan parka Bahşili kurumsal araç kiralama hizmetleriyle rahatça gidilir. Piknik alanı içerisinde bulunan gölette sandalla tur yapılır. Ağaçları ve doğal güzellikleriyle bilinen alan içerisinde 500 araçlık otopark, mescit, WC, aydınlatma, büfe, su ve piknik masaları bulunur. Çocuklar için oyun parkı ve luna park bulunan alanda ailecek piknik keyfi yapılabilir.

Karaahmetli Tabiat Parkı Nerededir? Hakkında Bilgi

Karaahmetli köyünde bulunan doğal parka Bahşili rent a car şirketinden kiralanan araçlarla veya özel araçlarla gidilmesi tavsiye edilir. Kapulukaya Baraj gölünün sağladığı doğal kaynak değerlere sahiptir. Parka günü birlik gidilebilir. Karaahmetli Tabiat Parkı, kuş gözlemciliği, olta balıkçılığı ve doğa yürüyüşü gibi etkinliklerin yapıldığı güzel bir yerdir. 

Kızılırmak Nehri kenarında kurulmuş olan kentin sahil şeridi de çok güzeldir.  Çardaklı piknik masalarının bulunduğu sahil parkı, ilçede bulunan Aquapark kesinlikle görülmelidir.