Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Delice Araç Kiralama - Delice Oto Kiralama | Gezgin724

Delice Gezilecek Yerler

Uzun çalışmalar neticesinde sessiz ve sakin bir yerde dinlenmek ister. Delice gezilecek yerler ve genel anlamda sakinliğiyle tatilcilere hitap etmektedir. Kırıkkale veya yakın illerde yaşayanlar sık sık ilçeye gelerek sessizliğin ve sakinliğin verdiği huzuru hissederler. İlçenin adı hareketliliği anımsatsa da tersi bir durum söz konusudur. Kentte, her ilçede bulunması gereken marke, berber, hastane, kuaför, pastane, kasap gibi yerler bulunmaktadır. Küçük olmasına rağmen bu şirin ilçede aranılan her şey bulunabilir. Kırıkkale Delice araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak ilçenin köylerinden kış ayında kullanmak için kışlık malzemeler alınabilir. Yapılan alışveriş ilçe halkının ne kadar cana yakın ve iyi insanlar olduğunu görmeyi sağlayacaktır. 

Delice Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Kırıkkale iline bağlı 9 ilçeden biri olan Delice’nin merkezi il merkezine yaklaşık olarak 50 km’lik mesafededir. Kırıkkale’ye ulaşım kara ve demir yollarıyla sağlanır. Havayoluyla gelmek isteyenler en yakın mesafedeki Ankara Esenboğa Havalimanı’nı kullanabilir. Esenboğa’dan Kırıkkale’ye karayoluyla gelmek gerekir. Kırıkkale merkezden ilçeye dolmuşlar var. Dolmuşlar kullanılarak ilçeye geçilir. Ülkemizin bazı noktalarından direkt ilçeye kara ulaşımı vardır. İlçenin farklı yerlerinde bulunan Delice araç kiralama firmaları kente gelen misafirlerin ulaşımlarını kolaylaştıracak hizmetler sunarlar.

Delice Geçim Kaynakları

İlçe halkının geçim kaynakları tarım, hayvancılık ve küçük işletmelerdir. Tarım alanında genellikle tahıl ürünleri ve hububat üretilir. Hayvancılık alanında ise küçük ve büyükbaş besiciliği yapılır. Süt ineklerinin de beslendiği ilçede besicilik ön plandadır. Delice araba kiralama ve bazı esnaf hizmetleri ilçenin ekonomisine katkı sağlar. 
delice araba kiralama

Delice Tarihi Geçmişi

Çömelek Kaya adıyla bilinen bölgedeki kazıdan çıkan kalıntılar, topraklara ilk yerleşenlerin Hititliler olduğunu göstermektedir. Kesin bilgi olmamasına rağmen bu tahmin üzerinde durulur. 1760 ile 1780 yıllarında Osmanlı Devleti’nin Yörük ve Türkmen boylarını mecburi iskana tabi tutmuştur. Çorum ayanı Mahmut Bey tarafından Demirci Karabekir ve Karaduman adlı kişiler obalarını toplayarak       yeni iskanlarına yerleşmeleri konusunda görevlendirilmiştir. Karabekir ve Karaduman adlı kişiler şimdilerde Karabekir Mahallesi olarak bilinen bölgeye gelip köy kurmuşlar. Mahalleye zamanında topraklara köyü kuran kişinin adı verilmiştir. 

İlk adı Piran olan ilçe şimdiki adını sınırlarında bulunan Delice Irmağı’ndan almıştır. İlçenin doğusunda bulunan sınırı Delice Irmağı çizer. kırıkkale oto kiralama
firmalarından kiralanan araçla ırmak ve doğu sınırı görmeye gidilebilir. Keskin ilçesine bağlı bir köy olan bölge 1928 yılında bucak olmuştur. 1946 yılında ilçe olmuştur. İlçe olunca Kırıkkale’ye bağlanmıştır. İlçeye bağlı toplam 36 köy bulunmaktadır. 

delice araç kiralama

DeliceNe Yenir?

Tarım alanında üretilen ürünlerle birlikte daha çok unlu ve etli yemekler tercih edilir. Bulgur, et ve salçayla hazırlanan madımak yemeği, etlerin küçük küçük doğranıp kurutulmasından yapılan sızgıt gibi yemekleri meşhurdur. İlçe merkezinde ve çevresinde yöresel lezzetler yapan lokantalar vardır. Delice oto kiralama hizmetleri kullanılarak lokantalara gidip yöresel lezzetler tadılabilir. 

Acıkuyu Tümülüsü Nerededir? Hakkında Bilgi

Kuzeyyurt Köyü’nün kuzeybatısında yer alan tümülüse Delice kiralık araç şirketinden temin edilen araçla 8 km yol kat ettikten sonra ulaşılır. Acıkuyu yolunun kuzeybatısında bulunan Acıkuyu Tümülüs’ü Cuma Kocak adlı kişinin arazisindedir. 60 metre çapında olan tümülüsün yüksekliği 3 metredir. 

Asma Köprü (Karabekir Köprüsü) Nerededir? Hakkında Bilgi

Ankara ile Samsun yolu üzerinde bulunan Çoğul Köyü güzergahındadır. Yolun 13.km’sinde bulunan Karabekir mevkiindeki alanda Kızılırmak’ın bir kolu olan Delice Çayı’nın üzerinde kurulmuştur. Çoğul Köyü ve birkaç köyün ulaşımını sağlamada kullanılmış. Karabekir veya Asma Köprü, mimaride Bowstring olarak isimlendirilen ters ay şeklinde yapılmıştır. Demir aksamları yukarıdan gelir. Asma şeklindedir. 

Yay şeklinde bükülen, kemer şeklinde düzenlenen demir halatların üzerine beton dökülerek yapılmıştır. Her iki kıyıda da yaklaşık 2 metre içerideki büyük beton bloklar üzerine oturtulan ayaklar üzerindedir. Delice ucuz araç kiralama hizmetleri veya özel araçla gelinip görülmesi gereken köprünün üzerinde kitabe vardır. Kitabede Karabekir Köprüsü yazılıdır. Yapım tarihi kitabede 1935 olarak geçer. Uzunluğu 31 metre, genişliği 4,5 metre olan köprü araç ve yaya trafiğine kapalıdır.  
delice oto kiralama

Şahçalı Köyü Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 25 km uzaklıkta bulunan Şahçalı Köyü’ne Delice kurumsal araç kiralama hizmetleriyle kolayca ulaşılır. Köyün güneybatısındaki alanda eski Tunç Çağı’na dair çanak çömlek ve pitos parçaları bulunmuştur. Kara Tepe’nin kuzeydoğu yamacındaki alanda ağaçlandırma yapmak için açılan kanallarda pitos parçaları bulunmuştur. Eskiden harman yeri olarak kullanılan alanda az miktarda da olsa Eski Tunç Çağı’na ait seramik parçaları bulunmaktadır. 

Bozhöyük Tümülüsü Nerededir? Hakkında Bilgi

Kuzeyyurt Köyü’ne yaklaşık olarak 8 km uzaklıkta bulunan Acıkuyu Tümülüsüne 250 metre kadarlık bir mesafededir. Acıkuyu mevkiinin kuzeybatısında yer alan tümülüse Delice rent a car hizmetleriyle daha rahat gidilir. Vatandaşa ait arazide bulunan Tümülüs 100 metre çapındadır. Yüksekliği 8 metre kadardır. Kuzeyyurt Köyü yakınlarındaki Tepe üzeri yerleşimi de ziyaret edilebilir.