Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karakeçili Araç Kiralama - Karakeçili Oto Kiralama Gezgin724

KarakeçiliGezilecek Yerler

İç Anadolu Bölgesinin şirin ilçelerinden biridir. Mevsim şartları tipik karasal iklime tabidir. Denizden yüksekliği yaklaşık olarak 1100 metre olan ilçenin kışları çok soğuktur. Yaz ayları ise sıcak geçer. Yağışlar genellikle sonbahar ve kış aylarında yağar. Sıfırın altındaki soğuklardan ve sıcaklardan dolayı ilçenin bitki örtüsü bozkırdır. Karakeçili gezilecek yerler ve mekanlarını daha rahat gezebilmek için en uygun vakit ilkbahardır. İlkbahar aylarında gelemeyenler yaz aylarındaki tatil zamanlarını ilçede geçirebilir. 

KarakeçiliNerededir? Nerenin İlçesidir? 

Kırıkkale iline bağlı ilçedir. Kırıkkale’ye, ilçe merkezinin uzaklığı yaklaşık 35 km’dir. Doğuda Çelebi ve Keskin, güneyde Ankara Bala ile komşudur. Kırıkkale merkeze kara veya demir yoluyla gelen misafirler belli saatlerde kalkan dolmuşlarla ilçeye geçebilir. İlçe merkezinde Karakeçili araç kiralama şirketlerinin ofisleri vardır. Kırıkkale Karakeçili araç kiralama ofisleri, ilçeyi ve turistik alanlarını gezmek isteyen misafirlere ulaşım hizmeti sunmaktadır. 

Karakeçili Geçim Kaynakları

İlçe halkının temel geçim kaynağı tarımdır. Modern ve sulu tarımın kısmen yapıldığı ilçede tarıma elverişli 225 bin dekar arazi vardır. Bu arazinin 127 bin dekardan fazlası ekilebilmektedir. Kalan kısmını çayır, mera ve fundalık alanlar oluşturur. Son yıllarda meyve tarımı teşvik edilmektedir. Ceviz ve kapari fidanı dağıtılarak meyvecilik teşvik edilmiştir. Ailelere sera verilerek sera tarımı yaptırılmıştır. Genel olarak ilçe arazilerinde nohut, mercimek, arpa, buğday, kimyon, fasulye, mısır ve pancar gibi ürünler ekilir ve üretilir. Az miktarda da olsa bağcılık alanında üretimler yapılmaktadır. Karakeçili araba kiralama hizmetleri kullanılarak kentin tarım arazileri gezilebilir. Tarım yanında ilçede küçük ve büyükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. Küçük ve büyükbaş hayvan besiciliği yapılmaktadır. Küçük işletmeler ve kırıkkale oto kiralama
gibi hizmetleri ilçenin ekonomisine fayda sağlamaktadır. 

karakeçili araba kiralama

Karakeçili Tarihi Geçmişi

Karakeçili aşireti, Oğuzların 24 kolundan biri olan Kayı boyunun en büyük aşiretlerinden biridir. Karakeçili aşireti, Ertuğrul Gazi yönetiminde Orta Asya’dan göç etmiştir. Öncelikle Gaziantep’in Karacadağ eteklerinden Fırat’ı geçmiştir. Zamanla batıya ve kuzeye doğru ilerlemişlerdir. Böylece Orta Anadolu, Ege ve Batı Anadolu’ya geçmişlerdir. Bilecik Söğüt ilçesine gelerek göçebelikten yerleşik hayata geçmişlerdir. 15. yy ’da bir kısım Karakeçili, Söğüt’ten ayrılarak şimdiki topraklara yerleşmiştir. Burada köy kurarak yaşamlarına başlamışlardır. Bölgede, 1957 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. 1990’da yayınlanan kanunla ilçe statüsünü elde etmiştir. 

Karakeçili Ne Yenir?

İlçenin yemeklerinin ana malzemesini, et, un, bulgur ve çeşitli sebzeler oluşturur. Yöresel lezzetler ilçenin lokantalarında ikram edilmektedir. Karakeçili oto kiralama hizmetlerini kullanan misafirler yöresel lezzet hazırlayan lokantalara giderek yemeklerin tadına bakabilir. 
karakeçili araç kiralama

Çeşnigir Köprüsü Nerededir? Hakkında Bilgi

Kızılırmak Nehri üzerine kurulmuş olan Çeşnigir Köprüsü tarihi bir yapıdır. İnşa tarihi net olarak bilinmez. Tahminlere göre 13. yy’ da yapıldığı söylenir. Selçuklu Devleti de dahil olmak üzere birkaç medeniyet tarafından kullanılmıştır. 1402 yılında gerçekleşen Ankara Savaşı sırasında Timur ve ordularının Çeşnigir Köprüsü üzerinden geçtiği rivayet edilir. Yıllar içerisinde zarar gören köprü bakım ve onarımdan geçmiştir. Doğu Seferine çıkarken Yavuz Sultan Selim bölgeye uğramıştır. Mimar Sinan’dan köprüyü yeniden imar etmesini istemiştir. Kapulukaya Barajı kurulmasıyla köprünün ayaklarının bir kısmı sular altında kalmıştır. Barajdan önce köprü yol güzergahında bulunmaktaydı. Karakeçili kiralık araç şirketlerinden kiralanan araç kullanılarak tarihi köprü ziyaret edilmelidir. 58

Kargalı Yerleşim Nerededir? Hakkında Bilgi

Ankara ile Bala karayolundan 100 m kadar içerideki Kargalı mevkiinde bulunan yerleşim yeri ilçe merkezine yaklaşık olarak 3 km uzaklıktadır. Karakeçili ucuz araç kiralamaşirketinden araç temin edilerek gidilirse daha kolay bulunur. Kuzeybatıdan güneye doğru dere yatağı ile sınırlandırılmıştır. Yerleşim bölgesinden toplanan malzemeler dikkate alındığında Roma ve Bizans Döneminde iskan gördüğü anlaşılmaktadır.  

Tarihi Yunak (Çamaşırhane) Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçenin merkezinde bulunan tescilsiz çamaşırhane, yasalar gereğince korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı arasına alınarak tescil edilmiştir. Çamaşırhane kırsal mimari özelliklerini taşımaktadır. Geleneği yansıtan çamaşırhane kültür varlığı özelliği de göstermektedir. Karakeçili kurumsal araç kiralama firmasının hizmetleri kullanılarak çamaşırhane görülebilir. 
karakeçili oto kiralama

Büklükale Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçenin Büklükale Ören yerinde kazı çalışmaları yapılmıştır. Kazı çalışmaları Dr. KimiyoshiMatsumura başkanlığında yapılmıştır. Çalışmalara 2010 yılında başlanmıştır. Kültür Bakanlığı’nın görevlendirdiği arkeologların nezaretinde yapılan çalışmalar 2011 ve 2012 yıllarında da devam etmiştir. 2013 yılında kazı kaldığı yerden devam etmiştir. Kazı çalışmaları öncesinde Japon heyeti 1990 ile 1991 yıllarında yüzey araştırması yapmıştır. Yüzey araştırmasında düz ve höyük yerleşim yerleri tespit etmiştir. Kırıkkale ve çevresinin tarihini aydınlatmak için yapılan kazı çalışmalarında birçok veriye ulaşılmıştır. Yerleşmenin tabakalaşması hakkında açıklamalar yapılmıştır. Buna göre birinci katta Osmanlı Dönemi, ikinci katta Demir Çağ dönemi, üçüncü katta Geç Tunç Çağ dönemi özellikleri bulunmuştur. 2000 yılının ikinci yarısında bölgenin Hitit Şehri olduğu yorumları yapılmıştır. Üçüncü katta Hitit dönemine ait şehir kalıntıları bulunmasıyla yorumlar desteklenmiştir. Karakeçili rent a car hizmetleri kullanılarak Büklükale’nin çevresi de gezilebilir.