Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kırıkkale Araç Kiralama - Kırıkkale Rent A Car | Gezgin 7/24

Kırıkkale Oto Kiralama

Gezgin724 olarak, kırıkkale oto kiralama ihtiyacınıza yönelik en kapsamlı online hizmeti sizlere sunuyoruz. Web sitemiz üzerinden dakikalar içinde xxx araç kiralama hizmeti sunan firmalara ulaşabileceğiniz gibi, firmalar arasında da kıyaslama yapabilirsiniz. Gelişmiş filtreleme özelliği ve diğer fonksiyonel özellikleriyle birlikte, aradığınız kiralık araç için kullanabileceğiniz en hızlı yöntemi sizlere sunmaktayız.

Kırıkkale Ucuz Araç Kiralama

Web sitemizin en önemli özellikleri arasında yer alan filtreleme ve arama seçeneği sayesinde, kırıkkale ucuz araç kiralama hizmetinden dakikalar içinde yararlanabilirsiniz. kırıkkale oto kiralama firmaları arasında, aradığınız araç için en uygun fiyatı isteyen ve ek hizmetler sunan firma için sitemiz üzerinden rezervasyon yaparak, kırıkkale ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kırıkkale Hakkında Bilgiler

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerden biri olan 200 bin nüfusu, yaklaşık olarak 300 bini bulmaktadır. Kırıkkale ilçeleri ise; Delice, Sulakyurt, Yahşihan, Merkez, Karakeçili, Balışeyh, Bahşili ve Çelebi olmak üzere toplam dokuz ilçeden oluşmaktadır.

Şehir Helenistik dönem, Roma ve Bizans dönemlerinin yanında, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine de şahitlik etmiştir. Şehrin daha geri tarihlerine baktığımızda ise, Eski Tunç Çağı ve daha öncesinde de yerleşim yeri olarak kullanıldığını görebilmekteyiz.

Kırıkkale gezilecek yerler

MKE Silah Sanayi Müzesi 

1990 senesinde açılan Makine Kimya Endüstrisi Silah Sanayi Müzesi, başta Osmanlı dönemine ait silahların yanı sıra, tarihi nitelik taşıyan silahların ve askeri malzemelerin sergilendiği bir müzedir.

Yahşihan yolu üstünde yer alan müzeyi ziyaret etmek için, Kırıkkale oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Böylelikle hem bu müzeyi, hem de müze yakınlarında bulunan tarihi ve doğal alanları, daha rahat bir şekilde gezebilirsiniz. 

Hasandede Camii ve Türbesi 

kırıkkale kurumsal arac kiralama
Kırıkkale gezilecek yerler arasında yer alan Hasan Dede Camii, şehir merkezinden 12 kilometre uzak konumdadır. 

1605 yılında yapılan tarihi cami, kesme taş işçiliğinin muazzam örnekleri arasında yer almaktadır. Ayrıca cami çevresinde geçmiş dönemlerde kendi dönemine damga vurmuş birçok İslam aliminin, mezarları yer almaktadır. Mezarlar ise ayrı bir tasarım özelliğine sahip olup, kimi mezarlarda el işlemesi süslemelere rastlamak mümkündür. 

Sulu mağara 

Keskin ilçesi sınırları içerisinde bulunan sulu mağaranın, 1996 senesinde yapılan incelemeler sonucunda, Bizans dönemine ait bir yerleşim yeri olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır. 

Mağaranın bir kısmı doğal oluşumlar sonucunda meydana gelmiş olsa da, bir kısmı ise insan gayreti ile oluşturulmuştur. İlçe merkezine gitmek ve buradaki farklı tarihi alanları da ziyaret etmek için kendi aracınız yoksa, Kırıkkale araç kiralama hizmeti alarak bölgeyi daha detaylı bir şekilde gezebilirsiniz.

Çeşnigir Köprüsü 

Selçuklu eserleri arasında bulunan tarihi köprü, şehir merkezinden 23 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Hakkında fazla bilgi bulunmayan köprünün, 13. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Geçmiş yıllarda araç trafiğine açık olan köprü, nehir üzerine yapılan baraj nedeni ile araç trafiğine kapatılmış olup, 200 metrelik bir kısmının yürünerek gidilmesi gerekir. 
kırıkkale oto kiralama

Ceritkale kaya mezarları 

Keskin ilçesi sınırlarında bulunan kaya mezarları, bu bölgenin oldukça eski bir yerleşim yeri olduğunun en iyi kanıtları arasındadır. 

Çevresinde doğal ve insan yapımı birçok mağaranın bulunduğu kaya mezarları, ilçe merkezinden 9 kilometre uzaklıktadır. Demir çağından günümüze kadar geldiği tahmin edilen bu mezarlar, Kırıkkale"de gezilecek yerler listesinde gezginlerin uğrak noktaları arasında bulunmaktadır.

Karaahmetli Tabiat Parkı

Bahşılı ilçesinde bulunan Tabiat Parkı, Kırıkkale"de bulunan tek Tabiat Parkı olma özelliğini taşımaktadır. 2009 senesinde koruma altına alınarak Tabiat Parkı ilan edilen bölge, Kırıkkale"de doğal güzellikler arayanlar için bulunmaz bir mekandır. Eşsiz bir doğa güzelliği sunan tabiat parkı, her yıl yapılan farklı düzenlemelerle daha da güzelleşip gelişmektedir.

Kırıkkale Nur Camii

Şehir merkezinde yer alan Cami, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin ortak özelliklerini taşıyarak, 2015 yılında yaptırılmıştır. 10000 kişilik kapasiteye sahip olan cami, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılmış olup, 25000 metrekare kapalı alanı bulunmaktadır.

Celal Bayar Parkı

Şehre yakın bir bölgede yeşillikler içinde zaman geçirerek stresinizi atmak ve ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız, özellikle hafta sonları bu parkta çok güzel zaman geçirebilirsiniz. Devasa bir park olmamasına rağmen, Kırıkkale’nin merkezi kısmındaki ihtiyaçlara cevap verebilecek özelliktedir.

Haydar Sultan Camii 

Roma döneminden kalmış bir manastırın üzerine yapıldığı tahmin edilen tarihi caminin, iç kısmındaki süslemeler ziyaretçilerin dikkatini çeken en önemli özelliğidir. Ayrıca yanında çeşme, türbe, kuyu ve hazire gibi, farklı yapılarda bulunmaktadır.

Kozlu Antik Kenti 

Sulakyurt ilçesinde bulunan antik kent, birçok kazı çalışmasına ev sahipliği yapmıştır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde antik kentin bulunduğu bölgede, birçok tarihi eser bulunmuştur.

Kazı çalışmaları sonrasında çıkarılan tarihi eserlerin önemli bir bölümünün Roma"ya ait olması da, antik kentin Romalılar tarafından yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermektedir.
kırıkkale rent a car

Kırıkkale tarihi evleri 

Özellikle ziyaret etmenize gerek bulunmayıp şehrin farklı bölgelerinde yer alsa da, 1500"lü yıllarda yaptırılan tarihi evlerin müze olarak sergilenen iç kısımlarını görmenizi tavsiye ederiz.

Genellikle 2 kattan oluşan tarihi evlerin iç kısımlarında, farklı birçok ahşap süslemeler bulunmaktadır.

Kırıkkale gezilecek yerler oldukça dağınık vaziyette olması nedeniyle, buraları kendi aracınızda gezmeniz zaman ve maliyet açısından önemli bir tasarruf olacaktır. Şayet kendi aracınız yoksa, Gezgin 7/24 üzerinden hemen Kırıkkale oto kiralama firmalarından rezervasyon yaparak araç kiralayabilirsiniz.