Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Pehlivanköy Araç Kiralama - Pehlivanköy Rent A Car | Gezgin 7/24

Pehlivanköy Gezilecek Yerler

Anadolu ve Avrupa’nın bağlantı kısmında yer alan Trakya Bölgesi, tarih ve kültür bakımından önemli bir yere sahiptir. Bu bölgede bulunan iller, geçmiş yıllardan beri farklı devletler tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmıştır. Bu bölgelerde hüküm süren devletler, kendilerine özgü yapılar inşa etmiştir. İnşa edilen bu yapılardan günümüze kadar kalan ve turistik amaçlı gezilen yerler bulunmaktadır. Bölgenin bu konuda önemli yerleri arasında bulunan Pehlivanköy ilçesinde de çeşitli tarihi yapılar bulunmaktadır. Pehlivanköy gezilecek yerler açısından önemli ilçeler arasında yer almaktadır.

İlçenin tarihi çok eski dönemlere kadar dayanmaktadır. Geçmişten günümüze farklı isimler ile adlandırılmıştır. İlçenin en bilinen ismi Pavli şeklindedir. İlçede öne çıkan tarihi yapılar olduğu gibi doğal güzellikleri ile ünlü olan alanlar da bulunmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak için tercih edilebilecek ulaşım yolları ve ulaşım saraçları bulunmaktadır. Gelişmiş bölgeler arasında yer alması sebebiyle karayolları ile ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Çevre illerde bulunan havaalanlarına giderek, Pehlivanköy ilçesine ulaşım sağlanabilir. Bölgeye ulaşım sağlamak için tercih edilebilecek seçenekler arasında Pehlivanköy araç kiralama hizmetleri de bulunmaktadır.

Pehlivanköy Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Pehlivanköy ilçesi, Kırklareli iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, il merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 60 kilometre civarındadır. İl merkezinden bölgeye seyahat etmek isteyen kişiler, 60 ve 90 dakika süresi arasında ilçeye ulaşabilmektedir. İlçeye bağlı olan çeşitli mahalleler bulunmaktadır. İlçe unvanını 1964 senesinde alan ilçe, tarih ve kültür açısından önemlidir.

pehlivanköy-araç-kiralama.png

İlçenin kuzeyinde Babaeski ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Lüleburgaz ilçesi bulunan Pehlivanköy, Edirne iline de yakın konumda bulunmaktadır. Yapılan nüfus sayımlarında ilçe nüfus miktarı yaklaşık olarak 5 bin olarak belirlenmiştir. İlçeye farklı yollar üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşım için tercih edilebilecek seçenekler arasında Pehlivanköy araba kiralama önemli bir yer tutmaktadır.

Pehlivanköy Geçim Kaynakları

Pehlivanköy ilçesi, Kırklareli’nin gelişmiş ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçede yaşayan yerel halk geçimini farklı sektörlerde çalışarak sağlamaktadır. İlçede yapılan kültürel etkinlikler sayesinde ilçeye çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Düzenlenen panayır ve etkinliklere gelen turistler, ilçe ekonomisine katkı sağlamaktadır. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler arasında tarım ve hayvancılık da bulunmaktadır. Çeşitli meyve ürünlerinin üretimi ve ticareti de yapılmaktadır. İlçe merkezinde gerçekleştirilen faaliyetler arasında Pehlivanköy oto kiralama faaliyetleri de bulunmaktadır.

Pehlivanköy Akarca Köprüsü

Edirne ilçesine bağlı olan ilçeler arasında yer alan Uzunköprü ilçesi tarafında bulunan köprünün tarihi olarak önemli bir yere sahip olduğu söylenebilmektedir. Köprü, Ergene Nehri üzerinde bulunmaktadır. Akarca Köprüsü’nün inşa ediliş tarihinin 16. ve 17.yüzyıl tarihleri arasında olduğu hakkında bilgiler mevcuttur. Mimari olarak 7 tane kemere sahip olan köprünün halk arasında bilinen çeşitli hikayeleri de vardır.

pehlivanköy-araba-kiralama.png

Halk arasında en çok bilinen hikayeye göre köprünün inşa edilişi yıllarında yaşanan bir olay dikkat çekmektedir. Köprünün inşasında kullanılan kemerlerden birinin düzgün bir şekilde durması için seçilecek bir kişinin kurban edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kura çekilir ve kurada çıkan hamile bir kadın köprüye gömülür. Kültürel açıdan önemli olan bu hikayeyi merak eden kişiler de yapıyı görmek amacıyla seyahat etmektedir. kırklareli oto kiralama
ile araba kiralayarak köprüyü gezmek mümkündür.

Pehlivanköy Camii Tarihi

Ergene Mahallesi, Pehlivanköy merkezine bağlı mahalleler arasında yer almaktadır. İlçenin tarihi yapıları arasında bulunan cami de bu mahalle sınırları içerisindedir. Caminin tarihi ve mimari özelliği oldukça önemlidir. Caminin mimari yapısının kare olması ve inşa malzemelerinin taş olması dikkat çekmektedir. Günümüzde de ziyarete ve ibadete açık olan cami, bölgenin en fazla ziyaret edilen yerleri arasında yer almaktadır. Camiyi ziyaret etmek isteyen kişiler, Pehlivanköy ucuz araç kiralama faaliyetlerinden yararlanabilir.

Pehlivanköy Asırlık Meşe Ağacı

İlçenin doğal güzelliklerinden olan Asırlık Ağaç, 100 seneyi aşkın süredir bölgede bulunmaktadır. Yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından bölgenin uğrak noktaları arasında bulunan ağaç, dizilerde yer alması ile de ünlü olmuştur. Ağacın yer aldığı bölge, Edirne iline de yakın konumda bulunmaktadır. Doğaya ve manzaraya meraklı olan kişiler tarafından ziyaret edilen ağaç çevresinde fotoğraflar çekilmektedir. Meşe ağacının bulunduğu alana araba ile gitmek isteyen kişiler, Pehlivanköy rent a car ile araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.

pehlivanköy-oto-kiralama.png

Pehlivanköy Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Trakya’nın sık sık gezilen ilçelerinden olan Pehlivanköy, gezip görülecek yerler bakımından zengindir. İlçeye gez amacıyla gelen kişilerin yararlanabileceği konaklama seçenekleri bulunmaktadır. İlçe merkezinde bulunan oteller ve pansiyonlar ilçeye ziyaret amaçlı gelen kişilerin konaklama ihtiyacını karşılamaktadır. İlçeye gezi turu düzenlemek için yararlanılabilecek Kırklareli Pehlivanköy araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Pehlivanköy ilçesi ulaşım ağı olarak da gelişmiştir. Edirne ve Tekirdağ illerine yakın bir konumda olması sebebiyle kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. İlçeye gezi amaçlı giden kişilerin vakit geçirebileceği sosyal alanlar ve lokantalar da bulunmaktadır. Bu lokantalara gidilerek bölgeye özgün lezzetler tadılabilmektedir. İlçeye iş sebebi ile gelen kişiler için verilen Pehlivanköy kurumsal araç kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.