Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Akpınar Araç Kiralama - Akpınar Rent A Car | Gezgin 7/24

Kırşehir Kenti Hakkında

Tarihiyle ve doğal güzellikleri ile herkesi büyüleyen şehirlerden birisi olan Kırşehir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. 245 bine yaklaşan nüfusu ile her geçen gün kendisini geliştirmeyi sürdürmektedir. Başkente de oldukça yakın konumda yer alan şehir 7 farklı ilçeye de ev sahipliği yapmaktadır. Akpınar oto kiralama firmaları ile kolaylıkla gelebileceğiniz şehrin ilçeleri ise şu şekildedir:

Kırşehir’in İlçeleri Nelerdir?

  • Akçakent
  • Akpınar
  • Boztepe
  • Çiçekdağı
  • Kaman
  • Merkez
  • Mucur

Kırşehir İklim Koşulları Nasıldır?

Kırşehir, bölge olarak İç Anadolu’da yer aldığı için, bölgede yoğun olarak karasal iklim görülmektedir. Bu da sabah ve akşam saatleri arasındaki derece farkını bir hayli artırmaktadır. Kış mevsiminde çok kar yağışlı, kuru ayaz ve soğuk geçen aylar, yaz mevsiminde ise bir o kadar sıcak ve kuru olmaktadır. Akpınar araç kiralama ile yapacağınız kış yolculuklarında ise özellikle don olaylarına yönelik tedbirli olmanız gerekecektir. 

akpınar-araba-kiralama.png

Kırşehir Geçim Kaynakları Nelerdir?

Coğrafi konumu sebebiyle hem dağlık hem de düzlük alanlara sahip olan Kırşehir’de, hayvancılık ve tarım başlıca geçim kaynakları arasında yer almaktadır. Ağırlıklı olarak küçükbaş hayvancılığın yapıldığı bölgede, buğday ekimi de gelir kaynaklarının önemli kısmını oluşturmaktadır. Verimli topraklara sahip olan şehre Kırşehir Akpınar araç kiralama ile ulaşım ise çok kolay ve konforlu olmaktadır. 

Akpınar Gezilecek Yerler

Kırşehir’in 7 ilçesinden birisi olan Akpınar gezilecek yerler bakımından şehrin kendine göre pek de zengin sayılmamaktadır. Bu sebeple de şehre gelip de tarihi ve turistik geziler düzenlemek isteyenlerin, şehir merkezinde iyice gezdikten sonra, hava almak ve sıcacık olan Akpınar Köyü halkıyla tanışmak için gelebilecekleri bir statüsünde bulunmaktadır. Kentin merkezine 42 km uzaklıkta bulunan Akpınar ilçesine dilerseniz merkezden kalkmakta olan dolmuşlarla gelebilir dilerseniz de kırşehir araç kiralama firmalarından kendinize uygun olanını seçerek ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Akpınar İlçe Tarihi

İç Anadolu, Anadolu kültürünün tam olarak temelinde yer alan bir bölge olduğu için, bölgede yer alan şehirler de tarihi bir o kadar derin bir şekilde içerisinde barındırmaktadırlar. Bu şehirlerden biri olan Kırşehir de tıpkı diğer Anadolu illeri gibi, büyük bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin ilçelerinden birisi olan Akpınar da, tıpkı şehrin kendisi kadar eski bir zamana dayanmaktadır. Bölgede yapılan araştırmalar, arkeolojik kazılar ve çalışmalar neticesinde, ilçenin 600 yıl kadar eskilere dayanan bir tarihi bulunduğu ortaya çıkmıştır. 

akpınar-araç-kiralama.png

Akpınar İlçesinin Meşhur Hikayesi

İlçe hakkında kulaktan kulağa gelen hikayelerden biri ise, göç hikayesi olan Yörükoğulları ve İmamoğulları’na aittir. Hikayeye göre Antalya’nın yörükleri ve Yozgat’ın yörükleri Akpınar’a gelmişler ve hem Yörükoğulları hem de İmamoğulları üyeleri, Akpınar’ın farklı köylerine yerleşme kararı alarak hayatlarını bu ilçede devam ettirmişlerdir. İki aile arasında zaman içerisinde kurulan akrabalık ilişkilerinin yanı sıra ticari ilişkiler de, beraber hareket etme kararı almalarında son derece etkili olmuştur. Böylece Yörükoğulları ve İmamoğulları bir araya gelerek Akpınar isimli ilçeyi kurmuşlardır. 

Deprem İle Yerle Bir Olan Ve Sonrasında Dimdik Ayağa Kalkan Akpınar

Fakat bu tarihi ilçe 1938 senesinde meydana gelen deprem ile çok ciddi derece tahrip olmuş ve kendine gelmesi de epey vakit almıştır. Bu toparlanma sürecinin ardından 1959 senesinde belediye haline gelen Akpınar, 1988 senesinde de ilçe olarak Kırşehir kayıtlarına geçmiştir. Yaklaşık olarak 8 bine yakın nüfusa ev sahipliği yapan Akpınar, 6 mahalleye, 26 köye ve 5 adet de kırsal yerleşime sahiptir. İlçeyi ziyaret etmek için de Akpınar ucuz araç kiralama firmalarından, kendinize uygun olanını seçmeniz ve sonrasında konforlu bir yolculuğa çıkmanız yeterli olacaktır. Hem kendinize ve ailenize, hem de tüm sevdiklerinize iyi gelecek bir havaya, bunun beraberinde de doğaya sahip olan ilçeyi mutlaka ziyaret etmeli ve yaşanmışlıklarına şahit olmalısınız. Kurumsal geziler düzenleme imkanınızın bulunduğu ilçeye ayrıca Akpınar kurumsal araç kiralama firmaları ile de gelmeniz mümkün olacaktır. 

akpınar-oto-kiralama.png

Temiz Hava Almak İsteyenlere Birebir Akpınar Gezisi 

Kırşehir’in bol yeşili ile meşhur olan Akpınar ilçesi, temiz havaya ihtiyaç duyanların, doğaya aşık insanların, fotoğrafçılık için hayatını adayarak sürekli gezi halinde olanların mutlaka gelmesi gereken yerlerden birisidir. İlkbahar mevsimindeki yeşil tonları ve mavi tonlarıyla renklenen Akpınar, her mevsimde ayrı bir güzelliğe sahip olan ender yerleşim yerlerinden de birisi olmaktadır. Doğallığını yüzyıllar boyu korumayı başaran bölgeye Akpınar araba kiralama firmaları gelerek, şehir hayatının kalabalık ve bir o kadar da gürültülü yaşamına ara verebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Özellikle de buraya geldiğinizde mutlaka ama mutlaka yörenin yemişi olan cevizinin tadına da bakmayı ihmal etmeyin. Buz gibi suyu, tertemiz havası ve yörenin tertemiz ve sıcacık insanları ile kendinize tarif edemeyeceğiniz bir dinlenme imkanı yaratacağınız ilçeye Akpınar rent a car seçenekleri ile gelebilir, şehrin tarihi yerlerini gezdikten sonra doğasıyla da baş başa kalmanın tadını çıkarabilirsiniz.