Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kırşehir Araç Kiralama - Kırşehir Oto Kiralama

Kırşehir Oto Kiralama

Kırşehir oto kiralama ihtiyaçlarınız için kısa sürede çözüm üreten, aradığınız kiralık aracı uygun fiyata bulmanıza yardımcı olan bir yer arıyorsanız, gezgin724 arayışınız cevap verecek nadir platformlardan biridir. 

Gelişmiş alt yapısıyla Kırşehir araç kiralama firmalarıyla kiralık araba ihtiyacı olanları bir araya getiren gezgin724, sadece Kırşehir değil Türkiye"nin her şehrinde hizmet veren rent a car firmalarından rezervasyon yapacağınız bir web sitesidir.

Kırşehir Ucuz Araç Kiralama

Web sitemiz üzerinde bulunan rent a car firmaları arasında kıyaslama yapmak, tamamen sizin tercihinizde olan bir durumdur. Kırşehir ucuz araç kiralama firmaları arasında en uygun fiyatı sunan rent a car firmasından sitemiz üzerinden işlem yaparak, rahatlıkla Kırşehir ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kırşehir Hakkında Bilgiler

1924 yılında il statüsü kazanan Kırşehir, İç Anadolu Bölgesinin küçük şehirlerinden biridir.  Merkez ilçesiyle birlikte 7 ilçesi bulunan Kırşehir’in nüfusu, 225 bin 500 kişidir. 

Kırşehir Gezilecek Yerler

Mucur Yeraltı Şehri

Milattan sonra 3. Yüzyılda kurulmuş olan yeraltı şehri, Mucur ilçesinde yer almaktadır. Zeminden yaklaşık 8 metre altta kalan yeraltı şehrinde ibadet yerleri, ahırlar, dehlizler, havalandırma bacaları gibi farklı yapıların yanında, toplamda 42 oda bulunmaktadır. 

Mucur ilçesinde bulunan tarihi yeraltı şehrini gezmek ve bölgedeki farklı alanları ziyaret etmek için en iyi ulaşım özel araçlarla yapılabilmektedir. Kendi aracınız yoksa, web sitemiz üzerinden Kırşehir ucuz oto kiralama hizmeti alarak zamandan ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.
kırşehir kurumsal oto kiralama firmaları

Ahi Evran Camii

1482 senesinde tamamlanan Ahi Evran Camii, Kırşehir il merkezinde bulunmaktadır. Ahilik geleneğinin zamanında en yaygın olduğu şehirler arasında bulunan Kırşehir’de Ahiliğin kurucusu olarak bilinen Ahi Evran’ın hatıratını yaşatmak için yaptırılmıştır. Ayrıca burada, Ahi Evran’ın türbesi de yer almakta olup Kırşehir gezilecek yerler arasında, gezginlerin uğrak noktalarından biridir.

Cacabey Camii ve Medresesi

1271 senesinde yaptırılan camii, Kılıçaslan’ın oğlu olan Keyhüsrev tarafından Selçuklu zamanında yaptırılmıştır. Yapıldığı ilk yıllarda gözlem evi amacıyla yapılan medrese, daha sonra içerisine cami ve farklı eklemeler yapılarak günümüze kadar gelmiştir. Şehir merkezinde yer alan caminin avlu duvarları, kale surlarını andıran bir yapıdadır. Mavi çinilerle süslenmiş olan minaresi nedeniyle, halk arasında Cıncıklı Camii olarak da adlandırılır. 

Seyfe Gölü Kuş Cenneti

Şehir merkezinden 35 km uzakta bulunan Seyfe gölü için en ideal ulaşım, kişisel araçlarla yapılmaktadır. Kendi aracı bulunanlar ya da Kırşehir araç kiralama hizmeti alanlar, daha az ulaşım maliyetiyle ziyaret gerçekleştirmektedir. Kuş cennetinin aynı zamanda bir piknik alanı bulunması nedeniyle, aracınızla piknik malzemelerinizi de almayı unutmayın.

Birinci derece Doğal SİT statüsünde bulunan kuş cenneti üzerinde, onlarca farklı kuş türü bulunmakta olup, nesli tükenmekte olan kuşları da burada görmek mümkündür.

Kırşehir Müzesi

Geçmişi Milattan Önceki 3 binli yıllara kadar uzanan şehirde, tarihi eserlerin çokluğu dikkat çekmektedir. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde bulunmuş kalıntıların yanında, ufak tarihi eserlerde gün yüzüne çıkarılarak bu müzede sergilenmiştir. 1996 yılında açılan günümüzdeki müze, daha önce farklı alanlarda sergilenmekteydi.
kırşehir oto kiralama

Kesikköprü Kervansarayı

Kırşehir’in merkez ilçesinde bulunan tarihi kervansaray, 1206 senesinde yaptırılmıştır. Kervansarayın kitabesinde yer alan bilgilere göre, 1248 senesinde yaptırıldığı ve hamisinin Nureddin Cebrail Bin Cacabey olduğu yazmaktadır. Kitabesinde yer alan bilginin tadilat için mi yoksa kervansarayın yapılış tarihi için mi bilgi verdiği tartışılsa da, banisinin isminin yazması yapım yılına işaret etmektedir.

Karehöyük Arkeoloji Müzesi

Kaman ilçesinde bulunan Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, 2009 yılında hizmete açılmıştır. Japonya hükümetinin yardımlarıyla Kültürel Mirası Koruma kapsamında kurulan arkeoloji müzesi, höyük görünümünde olması sebebiyle bu ismi almıştır. Tarihi eserlerin sergilendiği sergi alanlarının yanı sıra içerisinde sinevizyon köşesi, kütüphane ve sosyal aktivite için farklı alanlar da bulunmaktadır. Kaman ilçesine gitmek ve hem müzeyi hem de buradaki farklı alanları ziyaret etmek için, Kırşehir araç kiralama hizmeti almanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Aşık Paşa Türbesi

Şehir merkezinde bulunan Aşık Paşa Türbesi, yüksek bir tepenin üzerinde yapılmıştır. Türbenin, Kırşehir halk şairlerinden biri olan Aşık Paşa için yaptırıldığı bilinmektedir. 14. Yüzyılda yapılan türbe, tarihi özelliklerini orijinal şekilde koruyarak günümüze kadar gelmiştir.

Aflak Baba Kümbeti

Kırşehir gezilecek yerler arasında bulunan Aflak Baba Kumbeti, Altınyazı köyü sınırları içindedir. Mucur ilçesine bağlı köye toplu taşıma araçlarıyla ulaşımın zor olması, ziyaretçi sayısını düşürmektedir. Ancak özel aracı bulunanlar tarafından, daha fazla ziyaret edilmektedir. 

Kapucu Camii

Şehir merkezinde bulunan tarihi yapılar arasındaki Kapucu Camii, şehirdeki önemli Osmanlı eserlerinden biridir. Kapucu Mehmet Paşa tarafından yaptırıldığı bilinse de hangi senede yaptırıldığı kesin bilinmeyen camii, 1960 yılında geniş bir restorasyon çalışmasından geçmiştir. Genel yapısı itibariyle, şehirde Osmanlı mimarisinin izlerini en iyi yansıtan yapılar arasındadır.
kırşehir rent a car

Yunus Emre Türbesi

Yunus Emre’nin mezarı hakkında hiçbir yerde net bilgi bulunmamakla birlikte, birçok şehirde türbesi olduğu söylenmektedir. Bunlardan biri de, Kırşehir’de bulunan Yunus Emre türbesidir. Şehrin kültürel yapısını değerlendiren uzmanlar, bu türbenin Yunus Emre’nin gerçek türbesi olduğuna dair kuvvetli işaretler bulunsa da, kesin bir bilgi verememektedir. 

Şehirde bulunan tarihi ve doğal güzellikleri daha hızlı gezmek ve kısa sürede daha fazla yer görmek için, özel aracınızla şehre gelmeniz avantajlı olacaktır. Özel aracınız yoksa, gezgin724 üzerinden, Kırşehir ucuz oto kiralama hizmeti alarak Kırşehir gezilecek yerler listesinden daha fazlasını rahatlıkla gezebilirsiniz.