Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Darıca Araç Kiralama - Darıca Rent A Car | Gezgin 7/24

Darıca Araç Kiralama

Kocaeli iline bağlı bulunan ilçelerden biri de Darıca ilçesidir. Darıca araç kiralama tarafında elde ettiğiniz arabanızla Kocaeli iline elli bir kilometre mesafede bulunan Darıca ilçesi; İzmit körfezi’ne de oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. 

Oldukça eski bir tarih yolculuğundan geçmiş lan Kocaeli ilinin bu önemli ilçesi; Bitinya Krallığına kadar uzanan bir geçmişe sahip olmaktadır. 1329 senesinde Türkler tarafından alınan bu ilçe uzun bir süre boyunca Bizans ve Osmanlılar arasında sürekli el değiştirmiştir. Cumhuriyet dönemine kadar Dar uca denilen bölgeye; Cumhuriyet döneminden sonra Darıca ismi verilmiştir. 

Darıca Gezilecek Yerler 

Kocaeli ilçeleri arasında tarih boyunca da bir türlü paylaşılamayan sürekli el değiştiren Darıca ilçesi; gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir yelpaze dilimine sahip olmaktadır. Koyun yoğurdu ve çiroz balığı meşhur olan bölgeye özellikle Kasım aylarında gelirseniz mutlaka balıklarının tadına bakmalısınız. 

Yolunuz Darıca oto kiralama ile bu ilçeye düşerse; mutlaka görmeden geçmemeniz yerlere şu şekilde örnekler verebiliriz:

  • Darıca Kalesi
  • Bayramoğlu 
  • Sancaktepe
  • Darıca Sahili
  • Dudayev Parkı 
  • Darıca Hayvanat Bahçesi 
  • Darıca Kuş Cenneti ve Termali Parkı

darıca-araba-kiralama.png

Darıca Kelesi

O kadar işgal yaşamasına, zamanla o kadar tahribat görmesine, yıpranmasına karşı geride kalan te burcuyla hala ayakta duran Darıca Kalesi; bu bölgeye aynı zamanda ismini oluşturma konusunda ilham vermiştir. İsmini Darıca kalesinden alan bu bölgenin en önemli tarihi eserlerinden biridir.

Bizans dönemi sırasında bu bölgede yer olan iskelenin korunabilmesi amacıyla inşa ettirilen Darıca Kalesi;  yeniden düzenlenerek elde kalan bir suru ve bir burcu ile ziyarete açılmıştır. Kaleye yapacağınız gezi sırasında tam ortasında yer alan kafeteryaya oturarak tarih sürecinde kısa bir yolculuk yapmanız mümkün olmakta. 

Tarih boyunca Tararıon. Daritsion gibi isimler alan Darıca Kalesi’nin adına Evliya Çelebi tarafından yazılan seyahatname isimli eserinde sıklıkla rastlamak mümkün. Darıca gezilecek yerler arasında önemli bir konuma sahip olan bu kaleye yapacağınız yolculuk sırasında;  sahile doğru yöneldiğinizde gizli bir yer altı geçidi de bulunmaktadır. 

Bayramoğlu 

İstanbul ve çevresinde yer alan iller için oldukça popüler bir tatil beldesi konumunda olan Bayramoğlu; Marmara Denizi kıyılarında yer almaktadır. Yazlık müstakil konutların yoğun olarak bulunduğu Bayramoğlu çeşitli dinlenme tesislerine de ev sahipliği yapmaktadır 

Çevresinde bulunan büyük şehirlerde yaşayanların yoğun bir şekılde ilgi gösterdiği Bayramoğlu bölgesinde konaklamak için oteller de yer almaktadır. Küçük modern bir kasaba görünümünde olan bu bölgeden keyif alacaksınız

Sancaktepe

Oldukça kapsamlı gezilecek yerlere sahip olan bu ilçeyi rahat bir şekilde, hakkını vere vere gezmek için mutlaka Gezgin 724 web sitesine girerek onlıne olarak veya irtibat numaralarını aramak suretiyle Kocaeli Darıca araç kiralama hizmetlerinde yararlanınız. 

Aracınız kiralayıp keyifli bir yolculuğa başladığınız sırada yol sizi bu bölgenin en yüksek tepesi konumunda olan Sancaktepe’ ye götürecektir. En yüksek tepe olması yanında yerli halk ve civardan gelenler için oldukça ilgi çeken bir mesire yeri de bulunan Sancaktepe; büfe ve kafeteryaları, ağaçlarla bezeniş yemyeşil yolları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, piknik alanlarıyla dinlendirici, huzur verici nitelik taşımaktadır. 

darıca-oto-kiralama.png

Darıca Sahili

Marmara bölgesinde bulunan en güzel yerlerden biri olan Darıca sahili yaklaşık olarak on altı kilometre uzunluğunda, alabildiğine güzel bir sahile sahip olmaktadır. Olağan üstü bir manzarası olan bu sahilde; balık tutabilir, denize girebilir, yürüyüş yapabilir, bisikletle gezebilirsiniz. 

Darıca sahili kapsamında yürürken acıkmanız durumunda karnınızı doyurabileceğiniz restoranlar ve Kafeteryalar da yer almaktadır.  

Dudayev Parkı 

Hem kültürel bir tatil yapabilme hem de eğlenebilme fırsatını aynı anda yakalayabileceğiniz Kocaeli iline bağlı ilçelerden biri de Darıca ilçesidir. Darıca rent a car; sizlere bu seyahatiniz sırasında konforlu araçlar da sunmaktadır. 

Durdayev Parkı; Darıca ilçesi kapsamında yer alan parklar arasında mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Park kapsamında; yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, amfi ve tiyatro, oyun alanlarının bulunduğu bölümler ve çay bahçeleri yer almaktadır. 

Her sene düzenli olarak Şehirler ve Kültürler Kaynaşma Festivali yapılan Dudayev Parkı; harika bir manzara ya da sahip olmaktadır. 

Darıca Hayvanat Bahçesi

Ekonomik bir tatil planı yapmak pek çok kişi için önemli bir ayrıcalıktır. Konumu itibariyle normal tatil süreçlerinde olduğu kadar hafta sonları da oldukça fazla insanın akımına uğrayan Darıca ilçesine sizde Gezgin 724 kapsamında yer almakta olan; kocaeli oto kiralama seçenekleri aracılığıyla tutmuş olduğunuz arabanızla hesaplı bir şekilde; dinlendirici kısa seyahatler yapabilirsiniz. 

Pek çok gezilebilecek yeri bulunan Darıca ilçesinin en popüler alanlarından biri de; Darıca Hayvanat Bahçesi olmaktadır. Bayramoğlu sınırları içinde yer alan Darıca Hayvanat Bahçesi; İstanbul iline Darıca kiralık araç yardımıyla yapacağınız yolculukta otuz sekiz kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 1991 senesinde kurulan bu alan ilk olarak kuş cenneti ve botanik bahçesi olarak kullanılırken;  1995 senesinden sonra bünyesine eklenen üç yüz ellinin üzerinde hayvan çeşidiyle Darıca Hayvanat Bahçesi olarak yeniden düzenlenmiştir. 2010 senesinde ise farklı bir gösterim çizerek çocuklar üzerine yoğunlaşmıştır. 

darıca-rent-a-car.png

Darıca Hayvanat Bahçesi veya diğer bilinen adıyla Darıca Kuş Cenneti; geleceğimizin anlamı olan çocukların, doğayla kaynaşması, hayvanları sevmesi ve eğlenceli vakit geçirmesi hedeflenerek yeni yapı çizmiştir. Darıca Hayvanat Bahçesine girdiğinizde beş yüzden fazla bitki çeşidiyle karşılaşmanız mümkün. 

Gezgin 724 web sitesi; her türlü araç ihtiyacını anında ayağınıza getiren; huzurlu ve ekonomik bir alt yapıya sahip olmaktadır. Günün yirmi dört saatinde kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Gezgin 724 Darıca araba kiralama hizmeti ile de dikkat çekmektedir.