Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Karamürsel Araç Kiralama - Karamürsel Rent A Car | Gezgin 7/24

Karamürsel Araç Kiralama

Kuzu Yaylası, Eskihisar Kalesi, Tahtalı Gölet’i gibi pek çok güzelliği bulunan Kocaeli ilinin önemli ilçelerinden biri de tarihi mekânları ve doğal güzellikleriyle Karamürsel ilçesidir.  Bu bölgeye yapacağınız yolcuğu Gezgin 724 web sitesi avantajları arasında yer alan Karamürsel araç kiralama ile daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. 

Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Karamürsel ilçesi; milattan önce dokuz yüzlü bir tarihe uzanan bir sürece sahiptir. Fenikeliler, Persler, Lidyalılar, Frigyalılar, Bizanslılar ve Romalılar gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Karamürsel ilçesi; kapsamlı bir tarihi bünyesinde barındırmış özel ilçelerden biri olmaktadır. 1921 senesinde Kocaeli iline bağlı bir ilçe olan ve tarihi boyunca Pronectus, Helena Polis gibi isimler alan Karamürsel 1921 senesinden itibaren ülkemiz topraklarının bir parçasıdır. 

Kocaeli ili kapsamında yer alan Karamürsel ilçesi adını; Osmanlı devrinde önemli faaliyetlerde bulunan, herkes tarafından adından saygı ve sevgiyle bahsedilen ve döneme ait olan ilk kaptan- derya olan Karamürsel Bey’den esinlenerek onun anısına almıştır. 

Karamürsel Gezilecek Yerler

Konum itibariyle İzmit körfezinin güney bölümünde bulunan Karamürsel ilçesi; eşsiz, mükemmel bir tabiata sahip olmaktadır. Piknik alanları ve mesire yerleri ile oldukça eğlenceli, dinlendirici ortamları bulunan bu özel ilçe; tarihi güzellikleriyle de yerli yabancı pek çok insanın ilgisini çeken beldelerden biri olmaktadır. 

Karamürsel gezilecek yerler konusunda oldukça farklı alternatiflere sahiptir. Doğa dokusu, tarihi güzellikleri, eğlenceli hayatı, otantik tarzıyla oldukça renkli bir ilçe olan Karamürsel; il merkezine otuz beş kilometre mesafede bulunmaktadır.

karamürsel-araba-kiralama.png

Mükemmel bir sahile sahip olan Karamürsel seyahatiniz sırasında uçsuz bucaksız tertemiz sahilinin etrafında bulunan parklar, çay bahçeleri ve restoranlarda mutlaka mola verip doğanın tadını çıkarmalısınız. Karamürsel ilçesine gittiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Karamürsel Bey Anıt Mezarı
 • Akpınar Suyu 
 • Oluklu Tepesi ( Aşıklar Tepesi) 
 • Beşdeğirmen Mesire Yeri

Karamürsel Bey Anıt Mezarı 

Bir Türk denizcisi olan Mürsel Bey; bu bölgeye adını vermiş namı yayılmış değerlerimizden biri olmaktadır. Osmanlı donanması kurulurken önemli, göz ardı edilemeyecek faaliyetlerde bulunan Karamürsel Bey; İznik fethi sırasında oldukça aktif performanslar göstermektedir. 

Karamürsel oto kiralama tarafından kiraladığınız aracınız ile yapacağınız ilçe geziniz sırasında ilk durağınız Mürsel Bey Anıt Mezarı olmalıdır. Karamürsel Bey’in kabri ve yattığı türbe; bu ilçenin gezilecek yerleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. 

Karamürsel araba kiralama oldukça yaygınlaşmış bir Gezgin 724 hizmetidir. Osmanlı donanmasını geliştirmek için gösterdiği yüksek performansla dikkat çeken Kaptan-ı derya Karamürsel Bey; gözü pek, tutuğunu koparan, mücadeleci, pes etmeyen bir kişiliğe sahiptir. Bu özelliklerine bağlı olarak Orhan gazi tarafından Kara lakabı verilen Mürsel Bey 1329 senesinde vefat etmiştir. 

Ölmeden önceki vasiyeti olan “ Ölünce beni öyle bir yere gömün ki; kucağıma denizi verin, sırtım da dağlara dayansın, Gözümün önünde her zaman donanmam olsun”  sözleri üzerine kahramanlık hikâyeleri dillerde dolaşan Kara Mürsel Bey Anıt Mezarı; Karamürsel ilçesinin tepesine tam istediği şekilde düzenlenmiştir. 

Akpınar Suyu 

Kocaeli Karamürsel araç kiralama keyfini yaşamak ciddi bir ayrıcalıktır. Kiraladığınız araçla Kocaeli ilinde gezerken Karamürsel ilçesinin merkeziyle arasında on beş kilometre bulunan Akpınar köyüne de uğramanızı tavsiye ederiz. 

karamürsel-araç-kiralama.png

Akpınar köyünün içinde yer alan Akpınar suyu Orman Bakanlığı Genel Müdürlüğü kararınca milli park alanı olarak kabul edilerek tescillenmiş bulunmaktadır. Yumuşak tadıyla aranan bir marka olan Akpınar Kaynak suyu bu bölgede bulunan kaynaklardan elde edilmektedir. 

Akpınar köyü kaynak suyu kadar mesire ve piknik alanlarıyla gözde olan beldelerden biridir. Tabiatın ortasında, yanında kaynaktan akan buz gibi memba suyu eşliğinde piknik yapmak pek çok insan için vazgeçilmez, olmazsa olmaz bir gelenek haline gelmektedir. Akpınar köyüne geldiğinizde mutlaka serin kaynak suyunun içip, doğal bir ortamda piknik yapma zevkini yaşamalısınız. 

Oluklu Tepesi 

Karamürsel rent a car avantajlarından yararlanıp bir araba kiraladığınız zaman yerinizde duramayacaksınız. Kendinizi yollara vurup arabanızın radyosundan yükselen tatlı bir müzik eşliğinde dolaşırken yolunuzun üzerine çıkacak Oluklu Tepesinde frene basın. Kontağı kapatıp aracınızdan indiğinizde Karamürsel ilçesiyle arasında yedi kilometre mesafe bulunan Marmara Denizi ve İzmit Körfezinin dinlendirici manzarasını keyifle seyredebileceğiniz Oluklu Tepesi olağanüstü manzaraya sahip olmaktadır. 

Halk arasında aşıklar tepesi olarak da isimlendirilen bu tepe; pozitif bir coşku yayar etrafına. Temiz havası, insanı kendinden geçiren harikulade manzarasıyla büyüler insanı.  Burada mola verip demli çayınızı içerken muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. 

Başdeğirmen Mesire Yeri

Araba kiralama denildiğinde akla büyük rakamlar gelse de; kocaeli oto kiralama sanıldığının aksine ne elinizi ne de cebinizi yakan rakamları kapsamaktadır. Gezgin 724 tarafından sunulan bu hizmetin avantajlarından yararlanabilmek web sitesini ziyaret ederek kayıtlı olan irtibat numaralarından iletişime geçmeniz yeterlidir. 

Ekonomik bir şekilde arabanızı kiraladıktan sonra; aracınızın navigasyon sistemine Başdeğirmen mesire yeri yazmanız durumunda; Karamürsel ilçe merkezinden sekiz kilometre mesafede bulunan Karapınar köyüne ulaşacaksınız.

Karamürsel kiralık araba aracılığıyla edineceğiniz konfor pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir. Etrafı ormanlarla çevrilmiş bulunan Karapınar köyü sınırları içinde yemyeşil bir örtüyle kaplanmış, huzur verici bir ortama sahip bulunan Başdeğirmen Mesire yeri; pek çok dinlendirici, eğlendirici ve doyurucu aktivitelerin bulunduğu bir alandır.

karamürsel-oto-kiralama.png

Başdeğirmen mesire yeri kapsamında yer alan bölümleri:

 • Geniş bir otopark
 • Alabalık Tesisleri
 • Piknik alanları 
 • Çocuklar için oyun alanları 
 • Yürüyüş alanları 
 • Dinlenme alanları 
 • Bisiklet alanları 
 • İki katlı ahşaptan yapılmış dağ evleri konaklama tesisleri 
 • Restoranlar

Başdeğirmen mesire yerine geldiğinizde adından sıklıkla söz ettiren pek büyük olmasa da iç kapasitesi oldukça fazla olan Karamürsel sepeti ve yerli halk tarafından satılan organik besinlerden satın almanızı tavsiye ederiz.