Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kocaeli Araç Kiralama - Kocaeli Oto Kiralama

Kocaeli Oto Kiralama

Hızlı bir şekilde Kocaeli oto kiralama ihtiyacınızı karşılamak için gezgin724 platformunun sizlere sunduğu özel avantajlardan yararlanabilirsiniz. Kocaeli araç kiralama hizmeti sunan firmalara ulaşmanın en rahat ve kolay yolu olan gezgin724 sitemiz, firmalar arasında kıyaslama yapmanıza olanak tanıyan eşsiz platformlardan biridir. 

Kocaeli Ucuz Araç Kiralama

Kocaeli ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için, filtre özellikleriyle arama panelimizden Kocaeli araç kiralama firmalarını arayabilirsiniz. Kiralamak istediğiniz aracın sınıfı ve markasına göre yapacağınız aramada, en uygun fiyatı veren Kocaeli ucuz oto kiralama firmalarını dakikalar için de ekranınızda görerek, hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Kocaeli rent a car firmaları, sitemize özel uyguladıkları indirimin yanı sıra, bazı dönemlerde farklı avantajları da gezgin724 üzerinden rezervasyon yapan müşterilerine sunmaktadır. Böylelikle başka yerde bulamayacağınız özel avantajlara da, sitemiz üzerinden yapacağınız kiralama işlemleriyle sahip olmanız mümkündür.

Kocaeli Havalimanı Araç Kiralama

Şehre uçakla gelecekseniz, araba kiralama hizmeti almanız için şehir merkezine gitmenize ya da internetten bulacağınız Kocaeli rent a car firmalarını tek tek aramanıza gerek bulunmuyor. 

Yine sitemiz üzerinden hizmet veren onlarca Kocaeli havalimanı oto kiralama firmasından, hemen rezervasyon yaparak siz havaalanına indiğiniz de kiraladığınız aracın sizi hazır bir şekilde bekliyor olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle havaalanından aracı teslim alarak, gitmek istediğiniz yere vakit kaybetmeden gidebilirsiniz.

Kocaeli Hakkında Bilgiler

Kocaeli, Marmara Bölgesinin 3. Kalabalık ili olduğu gibi, Türkiye"nin de en büyük şehirleri arasındadır. Sanayi sektörünün en fazla gelişmiş olduğu şehirlerimizden biri olan Kocaeli’nin nüfusu, 1 milyon 900 bini aşmış durumdadır.
kocaeli kurumsal arac kiralama
Kentin en önemli geçim kaynağı sanayi olmakla birlikte, burada bulunan üniversiteler, tarım ve hayvancılıkta diğer geçim kaynaklarıdır.

Osman Hamdi Bey Müzesi

Osmanlı Döneminin en ünlü ressamları arasında bulunan Osman Hamdi Bey’e ait olan köşk, günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Ressama ait eşya ve eserlerin bulunduğu müze, ressamın 26 yıl boyunca yaz aylarında kullanmış olduğu bir binadır. 

Eskihisar’da bulunan köşk, harika deniz manzarasının yanında yeşil dokusuyla Kocaeli gezilecek yerler arasındadır. Ressamın müze içerisinde bulunan balmumu heykeli de, görülmeye değer bir sanat eseri niteliğindedir.

İzmit Saat Kulesi

Adını aldığı İzmit ilçesinde bulunan saat kulesi, 1902 yılında Sultan Abdulhamit’in tahta çıkışı anısına 25. Yıl döneminde yaptırılmıştır. Orta kısmında Sultanın tuğrasının bulunduğu saat kulesi 4 katlı olup, İzmit ve Kocaeli’nin simgeleri arasındadır.

İzmit Sarayı

Kocaeli gezilecek yerler listesindeki saray, Sultan Abdülaziz tarafından av köşkü olarak kullanılmaktaymış. İki katlı olan sarayın dış cephesi mermer kaplı olup, muhteşem bir görüntüye sahiptir. Sarayın tavan süslemeleri ise, gerçekten görülmeye değer özellikler katmaktadır. Abdülaziz tuğrasının bulunduğu sarayın farklı bölümlerinde, Fransa’nın ünlü ressamlarından olan Sason’un el işçiliğiyle yapılmış Osmanlı motifleri, saraya ayrı bir zenginlik katmaktadır.

Müze statüsünde olan sarayı küçük bir giriş ücreti karşılığında ziyaret edebilir ya da Müze kart sahibiyseniz ücretsiz girerek gezebilirsiniz.

Kocaeli Müzesi

Kocaeli Müzesi, bahçe kısmında muhteşem heykel ve sütunların bulunduğu ve içerisindeki sergi alanlarında binlerce tarihi eserin sergilendiği bir alandır. 2007 senesinden beri hizmet veren müze, Zeus ve tanrı heykelleriyle yapılan birçok betimleme ile dikkat çekmektedir. Bizans ve Roma eserlerinin yanında, Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait birçok eserlerin de sergilendiği yerlerden biridir.
kocaeli oto kiralama

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Doğanın ziyaretçilerini kucakladığı alanlardan biri olan tabiat parkı, Kocaeli gezilecek yerler listesinde olması gereken güzellikte bir yerdir. 1995 yılında Milli park statüsü kazanan bölge, şehrin stresinden kendini huzurun kollarına bırakmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. 

Trekking için elverişli olan tabiat parkı, akarsuları, yemyeşil ormanı ve huzurun kapılarını ziyaretçilerine açan yapısıyla, şehirde ziyaret edilen doğa güzelliklerinin başında gelmektedir. Tabiat parkını ve çevresindeki alanları daha hızlı gezmek için, gezgin724 üzerinden Kocaeli araç kiralama hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Kefken

Kandıra ilçesi sınırlarında bulunan Kefken, şehrin önemli doğa güzelliklerinden biridir. Yeşil ormanı ve temiz deniziyle şehirde bulunan sahil kasabalarından biri olan Kefken, huzur içinde tatil yapmak ve stres atmak isteyenlerin uğrak yerleri arasındadır. Sahil kasabası sınırlarında, Karadeniz plajları dalgasız denizi ve temizliğiyle denize girmek isteyenlerin de sıklıkla ilgi gösterdiği yerlerden biridir.

Kartepe

Hiç şüphesiz ki Marmara bölgesinin olduğu gibi ülkemizin kış turizmine de büyük katkıları olan Kartepe, özellikle İstanbul"dan kış aylarının hafta sonlarında gelen yerli turistlerle doludur. 

Modern kayak tesislerinin yanı sıra farklı kış sporları için de elverişli olan Kartepe, Kocaeli gezilecek yerler arasında özellikle kış turizmi için önemli yer tutmaktadır. Yolda fazla zaman kaybetmemek ve rahat ulaşım için kendi aracınızla ya da Kocaeli oto kiralama hizmeti alarak, bölgeye kısa bir ziyaret düzenleyebilirsiniz.

Maşukiye Aygır Deresi

Kartepe’nin zirve kısımlarından başlayan ve şehirde uzun bir hat oluşturan dere, şehirde gezip görmek isteyeceğiniz doğa güzellikleri arasındadır. Yeşille iç içe bir yapıya sahip olan derenin oluşturduğu şelale de, bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Muhteşem bir görsel şovla ziyaretçilerine kucak açan dere, doğanın kalbinde huzur bulmak isteyenler için ideal yerler arasındadır.
kocaeli rent a car
Tahtalı göleti, Vidinli Sırrı Paşa Konağı, İzmit Atatürk Müzesi, İzmit Orhan Camii, Seyrek Kalesi, Ayazma Ilıcası, Saatçi Ali Efendi Konağı ve Menekşe yaylası gibi, şehirde daha onlarca tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Birbirinden farklı konumlarda yer alan bu alanları hem hızlı ve hem de daha ucuza gezebilmek için, Kocaeli ucuz araç kiralama hizmeti almak yararınıza olacaktır.