Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ahırlı Araç Kiralama - Ahırlı Rent A Car | Gezgin 7/24

Ahırlı Araç Kiralama

İlkbaharın son günlerini uğurlarken; eğer sizin de yolunuz Ahırlı’ya düşerse; mutlaka sizde bu sevimli ilçede yaşadığınız maceraları benim gibi başkalarına anlatma ihtiyacı duyacaksınız. Günlük hayatın yoğun, stresli temposundan uzaklaşmak, dinlenmek ve rahatlamak isterken; hele ki ilkbahar mevsimindeyseniz yakın bir yerlere tatlı bir kaçamak yapmak ihtiyacı duyarsınız. Mevlana şehri Konya’nın Ahırlı ilçesine yaklaşırken; ilkbaharın sıcağına aldanmayın. İklimi karasal olan bu sevimli belde tatlı bir sıcaklığa ait gün ışığı sırasında aniden serinleşebiliyor. İşte tam bu anda Ahırlı araba kiralama firmaları hizmetlerinden kolaylıkla yararlanabileceğiniz Gezgin 724 sitesi nline başvuru seçenekleri gündeme gelmektedir. 

Madem kendinizi ödüllendirmek istediniz, madem hayatın tam orta yerinde tatlı bir kaçamak yapmak istiyorsunuz. Şu kısa çalıntı zamanları üşüyerek,  yürüyerek hatta daha yorgun bir şekilde bitirmek istemiyorsanız; hemen gezgin 724 sitesine girip bütçenize uygun bir aracı vakit kaybeden kiralayabilirsiniz. İstediğiniz, bütçenize uygun olarak seçtiğiniz arabanız; online olarak veya telefonla yapacağınız rezervasyon sonucunda; Ahırlı araç kiralama hizmetiyle birkaç saat içinde ayağınızın altında olacaktır. Günün yirmi dört saati ulaşılabilir olan Gezgin 724 hizmeti size güven ve konforu aynı anda sunacaktır. 

Ahırlı Hakkında Bilgi 

Suğla Gölünün etrafında engebeli ve dağlık bir alanda konumlanan Ahırlı bünyesinde on beş mahalle bulunmaktadır. Konya Ahırlı araç kiralama sistemi sayesinde tutuğunuz arabayla merkezden yüz kilometre sonra bu otantik bölgeye ulaşabilirsiniz.  Mis gibi dağ ve yayla havasını bedeninizde hissedeceksiniz. 

ahırlı-araba-kiralama.png

Güney bölgesinde Toros sıradağları yer alan Ahırlı dağcılık sporlarıyla ilgilenenlerin buluştuğu noktalardan biri olmaktadır. Aracınızı Kiraladıktan sonra sırada bu küçük sevimli ilçenin gezi planını yapmak kalıyor. Hafif acıktığınızı hisseder ve kahvaltı yapmadığınızı da hatırlarsanız; Ahırlı ilçesinin kendine özgü peynirli ıspanaklı böreği veya gözleme ya da ekmeklerini mutlaka denemenizi öneririm. Hem peynirin hem de ıspanağın organik olması bu böreğe ayrı bir lezzet katmaktadır. 

Konya’nın bu otantik ilçesini gezerken akla doğal olarak ismini nasıl aldığı sorusu geliyor. Hemen araştıralım. Ahırlı ismi nasıl alındığına dair çeşitli rivayetler olsa da; iki tez üzerinde durulmaktadır:

  • Selçuklu döneminde bu bölgede yaşayan Ahu Bey’e istinaden ilk olarak Ahurlu adını almış zaman içinde ise Ahırlı olarak değişmiştir.
  • Bozkır beyinin at bakıcısının bu bölgeye yerleşmesine bağlı olarak imi Ahırlı olarak güncellenmiştir. 

Ahırlı kiralık araç hizmetlerinden yararlanarak Aracınızı kiraladınız, peynirli ıspanaklı da böreğinizi de yediniz. Şimdi Ahırlı ilçesini gezmeye başlayabilirsiniz:

Ahırlı Gezilecek Yerler

Konya ilinin en sevimli ilçelerinden biri olan Ahırlı’nın tarihi milattan önce iki binli yıllara kadar uzanmaktadır. Bölgede yer alan tarihi buluntulardan da ortaya çıktığı gibi; bu bölgede Türklerden önce Bizans İmparatorluğu hüküm sürmüş; geride birçok tarihi kanıt bırakmıştır. Pek çok tarihi sahneye şahit olan Ahırlı; insanı heyecanlandıran otantik bir havaya sahip olmaktadır. Zamanın en önemli dönüm noktalarını yaşandığı Ahırlı ilçesini şimdi; Ahırlı oto kiralama firmasından tutmuş olduğunuz konforlu aracınızla; serin havaya aldırmadan, sıcacık bir şekilde dolaşabilirsiniz. İlk başlarda Bozkır ilçesine bağlı olan bir kasaba konumunda olan Ahırlı; 1991 senesinde ayrılarak kendi başına bir ilçe olmuştur. Ahırlı ilçesinde bulunan yaylalar, ilçenin mutlaka görülmesi gerekli yerlerindendir
ahırlı-araç-kiralama.png
.İlk olarak Ahırlı gezilecek yerler listesini çıkaralım:

  • Sülek Yaylası
  • Bademli Yaylaları
  • Erdoğan Köyü Yaylası 
  • Bartı Yaylası
  • Karacakuyu Yaylası
  • Aşağı Yayla
  • Gölcük Yaylası 
  • Çiftlik Yaylası

Sülek Yaylası 

Konya Ahırlı araç kiralama seçeneklerinden birini seçip kolaylıkla ulaşabileceğiniz Ahırlı; doğal güzellikleri; dağları, ve temiz havasıyla dikkat çeken Ahırlı ilçesi yaylarıyla da oldukça gündemdedir. Kapsamında pek çok yayla bulunan bu sevimli ilçenin en önemli yaylarından biri de Sülek Yaylası olmaktadır. 

Yerli veya yabancı turistlerin çadır kampı için tercih ettiği Sülük yaylasının ortasından dere geçmektedir. Piknik alanları, mangal yapılan alanlarla farklı bir keyfi bulunan Sülük yaylası; günümüzde gelişmiş olan yayla turizmi açısından en popüler olan noktalardan biri olmaktadır. 

Bademli Yaylaları

Ahırlı rent a car aracılığıyla tutuğunuz araçlar yayla turizmi açısından oldukça uygun konfora sahip olmaktadır. Bilhassa; bahar aylarında köylülerin göç yaptığı Bademli yaylası; doğal hayatı sevenler için bambaşka hazlar sunmaktadır.  

Özellikle büyük şehir hayatlarından ve bu hayatın olumsuz etkilerinden bunalanlar; monotonlaşan düzene karşı bir değişiklik arayanlar; Bademcik yaylalarında hem kültürel değerleri incelerken hem de keyifli bir tatil yapabilir. 
ahırlı-rent-a-car.png
Erdoğan Köyü Yaylası 

Erdoğan Köyü yaylasına gitmek için ilk olarak Gezgin724 sitesine girip; konya araç kiralama seçeneklerini gözden geçiriyorsunuz. Çünkü yayla hayatını ta randımanlı yaşamak için bir araca mutlaka ihtiyacınız olacaktır.  Yerli halkın olduğu kadar turistlerin de ilgisini çeken Erdoğan köyü yaylası; tatilini doğal bir ortamda geçirmek için oldukça iyi bir alternatif oluşturmaktadır. 

Ahırlı kiralık araç keyfi; dönem dönem düzenlenen yayla şenlikleri, kış sporları gibi aktivitelerle oldukça renkli olarak çıkarılmaktadır.