Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Akören Araç Kiralama - Akören Rent A Car | Gezgin 7/24

Akören Araç Kiralama

Sabah saatlerinde tatlı bir rüzgâr eşliğinde Akören’e vardınız. Aç olduğunuzu hissedip kahvaltı yapmak isteyeceksiniz. Sabahın o büyülü havasında; Akören’in eşsiz manzarası eşliğinde, kahvaltı yapmayı kim istemez? Gezgin724 servisini aradınız. Akören araç kiralama şirketleri arasından birini seçip talepte bulundunuz. Kiraladığınız aracınız ayağınıza geldi. İşte; sizin için muhteşem bir tatil tam şu anda başlamış oldu. 

Eski adı Akviran olan Akören ilçesinin muhteşem ormanlık alanlarını, höyüklerini; gezgin724 aracılığıyla Akören oto kiralama listesinde yer alan araçlarınızın konforuyla gezebilirsiniz. Bu sevimli ilçenin; il merkeziyle arasındaki mesafe elli dört kilometredir.

Akören Gezilecek Yerler

Ülkemizin; yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi Konya iline bağlı; sevimli bir ilçe olan Akören; zengin bir tarihin izlerini taşıyan höyük alanında bulunmaktadır. Etrafında Seydişehir, Bozkır, Ahırlı, Çumra olan; ilçesi Meram’ın kuzey kesiminde yer almaktadır. 

İlk yerleşimin M.Ö 7000’li senelere dayandığı Akviran; antikçağlardan günümüze kadar gelen Çatalhöyük bu sevimli, harika ilçeye bir saat uzaklıkta olup; dünya genelinde, en eski yerleşimin izlerini taşımaktadır. 
akören-araba-kiralama.png
Konya ilinin en güzel ilçelerinden biri olan Akören ilçesinin harika güzelliklerini gezgin 724 Akören kiralık araç servisinin araçlarıyla gezmeye ne dersiniz. Akören gezilecek yerler listesi:

 • May Barajı
 • Cat Deresi
 • May Gölü
 • Koca Cami 
 • Viraneler
 • Avdan Tekkesi
 • Mavi Boğaz Kalyonu
 • Alibey Höyüğü
 • Tarihi Osmanlı Köprüsü
 • Akören Gölet’i
 • Orhaniye köyü

gibi turizme imzasını basmış olan muhteşem doğa güzelliklerini; tadını vara vara gezmeniz, Akören oto kiralama hizmetimizle mümkün olmaktadır. 

Mavi Boğaz Kanyonu 

Online olarak Akören ucuz araç kiralama da yapabileceğiniz; Gezgin724 kiralık araçlarıyla; gezebileceğiniz yerlerin başında Otuz altı kilometre uzunluğunda, gizli bir mabedi andıran Mavi Boğaz Kanyonu gelmektedir. Mükemmel bir manzarası olan bu kanyonun albenisi; bilhassa Mayıs aylarıyla Eylül ayları arasında artmaktadır. Rengârenk çiçeklerin yaydığı koku, kelebekler, kuş sesleri birde su sesiyle buluştuğunda doğaya ayrı bir anlam kazandırmaktadır. Yer yer daralan kanyonun genişleyen kesimlerimde sevimli, sıcakkanlı insanlarla dolu köyler yer almaktadır. Avdan kasabasında yer alan bu gizli cennette; mükemmel bir manzara eşliğinde piknik yaparken, misafirperver, dost canlısı köylüler tarafından yapılan ikramlar size ayrı mutluluk verecektir. 

 
akören-araç-kiralama.png

Koca Cami

Konya’da otobüsten veya trenden indiğinizde ilk olarak Gezgin724 ün sitesine girip online olarak bir araç kiralıyorsunuz. Aracınıza bindikten on üç kilometre sonra Akören ilçesi gezilecek mekânları arasında ilk sıralarda yer alan Koca Cami’yi görüyorsunuz. 1850 senesinde hizmete açılan bu cami bir takım tadilatlar geçirse de günümüzde hala tüm ihtişamıyla ibadet erme olanağı sunmaktadır. Evet bu camiyi sadece gezmekle kalmıyorsunuz, her taşı tarih kokan bu caminin önüne Kiraladığınız Akören rent a car arabanızı park edip ibadet de yapabiliyorsunuz.

İsim sanırım dikkatinizi çekmiştir. Ayasofya Cami, Sultan Ahmet Cami, Süleymaniye Cami gibi cami isimleri mutlaka o an aklınız gelmiş ve kendi kendinize neden Koca Cami ismi verilmiş acaba diye sormuşsunuzdur. Kocaman bir kubbeye sahip olan bu cami; merkezi kubbe tekniği kullanılarak inşa edilmiştir. 

Alibey Höyüğü

Akören konu olduğunda zengin höyükleri akla gelmektedir. Osmanbey zamanına dayanan; bir tarihi içinde barındıran bu höyüğü Konya’nın ekonomik fiyat aralıklarında Konya Akören araç kiralama kiralaması yapan Gezgin724 şirketleri üzerinden kiralamış olduğunuz araçlarla tadına vara vara gezebilirsiniz. Konya karaman yolundan gidildiğinde kırk üç kilometrede ulaşabileceğiniz Alibey höyüğü; kayaların üzerindeki eski medeniyetlerden kalma kabartmalarla canlı bir tarih belgeselini yaşamanıza olanak tanıyacaktır. 

Viraneler 

Yıllar boyu Akviran olarak bilinen Akören; eski adından da anlaşıldığı gibi geniş tarihsel yapısı göz önüne alındığında adından sıklıkla öz edilen viranelerle doludur. Henüz gün yüzüne çıkarılmamış tarihi eserlere ulaşmak için belediye tarafından öncülük edilen arkeolojik kazıların çalışmasına devam edilmektedir. Akören viraneleri arasında adına en çok rastlanılanlar;

 • Akçeşme viranesi 
 • Kayı Viranesi
 • Bayındır viranesi 

farklı alanlara dağılmış olduğundan; Akören araç kiralama şirketleriyle web sitesi üzerinden Gezgin 724 sitesi üzerinden iletişime geçebilir, hatta online olarak ya da telefonla irtibat kurarak ekonomik fiyat aralıklarında bulunan aracınızı seçip kiralayabilirsiniz. 
akören-oto-kiralama.png
Akören Yöresel Yemekleri 

Konu kültürümüzü tanımaksa; yöresel yemeklere değinmeden geçilmez. Akören ilçesine Gezgin 727 kiralık araçlarından zevkinize uygun herhangi birini kiralayıp gittiğinizde iç Anadolu’nun yemek kültürünü mutlaka denemelisiniz. Akören zengin yöresel yemekleri;

 • Etli ekmek
 • Etli topalak 
 • Batırık
 • Papara böreği
 • Arabası çorbası 
 • Mevlana böreği
 • Dilberdudağı baklavası

Akören’e Nasıl Gidilir?

Akören’e Konya üzerinden gidebilirsiniz. Otobüs ve uçakla Konya’ya vardıktan sonra; dilerseniz Gezgin724 kapsamında navigasyonlu lüks araçlarla dilerseniz bütçenize uygun ekonomik bir konya oto kiralama hizmetinden yararlanarak sorunsuz bir seyahat sonucu, strese girmeden veya kısıtlı tatil süresini yollarda sürüklenerek geçirmeden ulaşabilirsiniz. 

Eğer aracınızda navigasyon bulunmuyorsa; merkezden Hatip caddesine girecek ardından Hatunsay Caddesini takip edip Konya- Akören yoluna çıkacaksınız. Konya – Akören yolu üzerinden ortalama bir saatte yakın bir sürede ulaşmanız mümkün olmaktadır. Eğer aracınız yoksa Akören’e otogardan düzenlenen seferlerle de ulaşabilirsiniz.