Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Beyşehir Araç Kiralama - Beyşehir Rent A Car | Gezgin 7/24

Beyşehir Araç Kiralama

Tarihimizde önemli bir yeri bulunan Beyşehir; özellikle yaz ayları geldiğinde turizmin yanı sıra; dağcılık gibi doğa sporlarının da canlandığı, etrafı dağlarla çevrili sevimli bir ilçemizdir. Her mevsim ayrı bir havası bulunan Beyşehir’de yer alan; Eşrefoğlu cami, Eflatun Pınarı, Beyşehir Kalesi, Hitit Anıtı, Taşköprü, Beşik Kayası, Pınargözü Mağarası, Kubad Abdal Sarayı gibi pek çok tarihi ve doğal güzellikleri, Gezgin 724 Konya Beyşehir araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak konforunuzdan ödün veremeden gezebilirsiniz. 

Yüksek rakıma sahip olan bol oksijenli tepelerde veya Beyşehir’in ünlü dağlarında dilerseniz yürüyüş yapabilir, dilerseniz kamp kurabilir, dilerseniz dağcılık yapabilirsiniz. Düzenli aralıklar oluşturulan guruplara katılıp, Anamas Dağı’na tırmanabilirsiniz.

Güney kısmında Beyşehir Gölü, güneybatı alanlarında Beyşehir ovası yer alan; Konya’nın en önemli ilçelerinden biri olan Beyşehir; etrafı çevreleyen dağlarıyla en gözde tatil mekanlarından biri olmaktadır. 
beyşehir-araba-kiralama.png
Beyşehir’de Gezilecek Yerler 

Bu sevimli ilçe; Sadece tarihi eserlerden hoşlananlar için değil; aynı zamanda doğa ve dağ sporlarını seven, günlük hayatın yoğun temposundan sıkılarak doğayla iç içe huzurlu bir tatil yapmak isteyenler, maceraya meraklı olanlar için; gerek hafta sonu gerekse kısa bir tatil hedefleyenler için oldukça popülerdir.  Beyşehir gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin tarihi ya da doğal güzelliklere sahip olmaktadır. 

Beyşehir denildiğinle akla ilk gezilecek yerlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Beyşehir Gölü
 • Kubadabat Sarayı 
 • Eşrefoğlu Cami
 • Eflatun Pınarı 
 • Körükini Mağarası
 • Fasıllar Anıtı
 • Eflatun Pınar Anıtı
 • Hitit Anıtı
 • Beyşehir Kalesi 
 • Taşköprü
 • Beşik Kayası
 • Pınargözü Mağarası 

İster hafta sonu tatili, isterseniz kısa dönem bir tatil yapın; Beyşehir’de bulunan gezilecek yerlerin tadını çıkarmak; dağlarından, göllerinden, tarihi eserlerinden doya doya faydalanmak, tatil sonunda şurayı da görseydim dememek, zamanı iyi kullanmak için bir araca ihtiyacınız olacaktır. Eğer kendi aracınız yoksa bu şirin ilçeye geldiğinizde; Gezgin 724 hizmetleri kapsamında, Ereğli Rent A Car servisinden yararlanabilirsiniz. 

Beyşehir Gölü

Beyşehir denildiğinde ilk olarak akla; ülkemizin en önemli gölleri arasında üçüncü sırada yer alan Beyşehir Gölü gelmektedir. Serin yayla havası, yeşil bitki örtüsü, kapsamındaki tatlı su gölü ve doğal güzellikleriyle Beyşehir gölü önemli bir turizm noktasıdır. Beyşehir gölü etrafında bulunan dağ ve tepelerle birleştiğinde ziyaretçilerini farklı aktiviteler de sunmaktadır:

 • Kamp Alanları 
 • Dağcılık
 • Yamaç Paraşütü
 • Botanik Aktiviteler
 • Amatör Avcılık
 • Kuş Gözlemciliği
 • Mağaracılık
 • Milli Parklarda traking 
 • Arkeolojik turlar

beyşehir-oto-kiralama.png
Türkiye’de yer alan en önemli milli parklardan biri Beyşehir Gölü etrafında yer almaktadır. Beyşehir Gölüne ayrıcalık katan bu özellik turizm amacıyla gelen ziyaretçilere, tatil esnasında avcılık ve dağ sporları yapabilme olanağı da sunar. Beyşehir araba kiralama konusunda Gezgin 724 hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Konya’nın ve özellikle Beyşehir’in sembolü olarak kabul edilen; Beyşehir gölü kapsamında yirmi iki ada, iki tanede plaj yer almaktadır. Aynı zamanda bu önemli göl ve milli parkı pek çok kuş türlerinin üremesi, barınması, konaklaması ve beslenmesi açısından uygun bir alt yapıya sahiptir.

Kubadabat Sarayı 

konya oto kiralama vasıtasıyla Gölyaka’nın kuzeyin ya da Beyşehir’in batı kısmına gittiğinizde karşınıza Kubadabat Sarayı çıkacaktır. Selçuklu sultanı; Alaaddin Keykubat tarafından; o dönemin ünlü mimarı olan Sadettin Köpek tarafından yaptırılan Kubadabat Sarayı; o döneme ait çini sanatını en güzel şekilde sergilemektedir. O dönemin mimarisinin ve çini sanatının en güzel örneklerini taşımakta olan sarayda arkeolojik kazı çalışmaları halen devam etmekte olup ulaşılan eserlerin birçoğu Karatay Müzesinde ziyaretçilerin incelemesine açılmıştır. 

 Eşrefoğlu Cami 

Beyşehir merkezinde yer alan Sultan Sancar tarafından 1134 senesinde inşa ettirilen en son olarak 1297 senesinde Eşrefoğlu Süleyman Bey tarafından en son şeklini alan Eşrefoğlu cami; tarihin en önemli yapıtlarından biridir. Dikdörtgen şeklinde olan caminin kuzey, doğu ve batı kısmında toplam üç kapısı bulunmaktadır. İç dekorasyonunda bulunan ağaç işçiliği bu caminin adını, dünya çapında önemli sanat harikalarından biri olarak lanse ettirmektedir. Ahşap sütunları, altı metre yüksekliğinde muhteşem çini mozaiklerle kaplanmış mihrabı; el emeğiyle ceviz ağacından yapılmış taç kapısı, özgün minaresi, tavandaki kalem işlemeleriyle yıllara meydan okuyan harika bir görsel şölen sunmaktadır. 

Eflatun Pınarı

Gezgin 724 sitesi kapsamında online veya telefonla yararlanabileceğiniz Beyşehir kiralık araç hizmeti; Konya seyahatiniz sırasında kolaylıkla Eflatun Pınarı ulaşımınızı da sağlayacaktır. Geçmişi Hitit zamanına kadar uzanan görsel bir ziyafet sunan Eflatun Pınarı; on dört bloktan oluşan taşlarla bir su anıtı olarak yapılmıştır. Beyşehir denildiğinde mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. 

Körikini Mağarası 

İçinde Uzunsu Deresinin de yer aldığı bin iki yüz elli metre uzunluğunda bulunan Körikini Mağarası; kelimenin tam anlamıyla doğal bir cenneti andırmaktadır. Mağarada yer alan ve ayrı bir egzotik hava katan şelaleler nedeniyle yanınıza bir rehber alarak bot ile de içinde dolaşabileceğiniz mağara Beyşehir’in en güzel mekânları arasında yer almaktadır.

Fasıllar Anıtı 

Beyşehir de bu kadar çok gezilecek yer bulunması; zamandan tasarruf sağlama açısından kiralık araç tutma gereksinimi ortaya koymaktadır. İlk başlarda araba kiralamak maliyet bakımından sizi ürkütebilir. Hemen Gezgin724 sitesine girerek; Beyşehir ucuz araç kiralama seçeneklerini incelemenizi tavsiye ederiz. 

Beyşehir araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak; aracınızı tuttuktan sonra il merkezinden yola çıkıp on sekiz kilometre giderek Fasıllar Anıtı’na ulaşabilirsiniz.  Dünyanın en büyük kayasal anıtlarından biri konumunda bulunan Fasıllar anıtı Bizans dönemi sürecinde var olduğu bilinen Misthia kent harabelerinin yer aldığı köydedir. 
beyşehir-araç-kiralama.png
Hitit Anıtı

Beyşehir merkeziyle arasında beş kilometre bulunan ve bir Açıkhava anıtı olan; Hitit Anıtı Sandıkhacı köyünde bulunmaktadır. Bu anıtın tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmese de Milattan önce on üçüncü yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Oyulmuş taşların üzerindeki figürler tarihi dokusuyla göz kamaştırmakta, önünde bulunan toplama havuzu ise izleyenleri büyülemektedir. 

Taş Köprü

Bağdat ile Anadolu arasında demiryolu kurulması esnasında yapılan Taş Köprü; Beyşehir oto kiralama hizmetiyle mutlaka görülmesi gereken görkemli bir yapıya sahiptir. Sulama amacıyla on beş gözden oluşan bir bent olarak yapılmış bulunan bu köprü; aynı zamanda baraj görevi de yapmaktadır. 

Beşik Kayası 

Beyşehir araç kiralama acenteleri tarafından servis edilen arabanız ayağınıza geldiğinde mutlaka direksiyonunuzu Hitit Tanri Heykelleri olarak da bilinen Beşik kayasına doğru kırmanızı tavsiye ederiz.   Yedi metre uzunluğundaki taş heykeller Beyşehir’in sembolleri arasında yer almaktadır. Buradan alınan Tanrı Heykellerinden bazıları Ankara Medeniyetler Müzesinde korunmaya alınarak ziyaretçilerin gösterimine açılmıştır. 

Pınargözü Mağarası 

Beyşehir araç kiralama ekonomik bedeller üzerinden yapılmaktadır. Aracınızla Gökova orman yolundan Pınargözü mağarasına mükemmel bir manzara size eşlik ederken; oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Mağaranın içinde Ağustos ayında bile yüz atmış altı kilometre hızında rüzgâr esintisi dolaşmakta olduğundan mutlaka üzerinize kalın bir şeyler almanız gerekmektedir. Ülkemizin en büyük ve en geniş mağarası olan Pınargözü Mağarası; aynı zamanda girilmesi en zor olan mağaradır.