Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çeltik Araç Kiralama - Çeltik Rent A Car | Gezgin 7/24

 
Çeltik Araç Kiralama

Konya iline bağlı olan Çeltik ilçesi; il merkezine Gezgin 724 web sitesi kapsamında yer alan Çeltik araç kiralama hizmetleri aracılığıyla bir araba kiraladığınız takdirde iki yüz yirmi kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu ilçe Konya iline Anamur’un ardından en uzak mesafede yer alan ikinci ilçe konumundadır. Eski zamanlarda halk pirinç üretimi ile uğraştığı için Konya iline bağlı olan bu ilçeye Çeltik ismini vermiştir. 

Köy yaşantısı ile şehir yaşantısı arasında; kelimenin tam anlamıyla bir geçiş noktası olan Çeltik; modern bir kasaba havasındadır. İlk Yörük kasabası olarak kabul edilen Gökpınar da sınırları dâhilinde bulunan Çeltik; tarihi kalıntılarını sergilerken doğal bir yaşamı da bünyesinde barındırmaktadır. Tarihte önemli bir yeri olan Çeltik 1958 senesine kadar köy olarak kabul edilse de 1969 senesinde kasaba 1990 senesinde ise ilçe olarak oluşumunu devam ettirmiştir.

Yaz kış ayrım yapmaksızın yerli yabancı birçok kişinin ilgisini Çeltik; karasal iklime anlamını vermektedir. Eğer yolunuz Konya iline düşerse; otantik bir ortamın tadını çıkarmak için; Çeltik oto kirama firmaları aracılığıyla mutlaka bir araç kiralayarak; üzerinize tatil yorgunluğu sinmeden bu sevimli ilçeye de uğramalısınız. İç batı Anadolu rüzgârının hâkim olduğu ilçe bünyesinde dört mahalle yer almaktadır:
çeltik-araba-kiralama.png

 • Bahçelievler Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi 
 • Selçuk Mahallesi 
 • Yeni Mahalle 

Çeltik Gezilecek Yerler

Konya denildiği zaman ilk olarak akla Mevlana ve huzur, daha sonra etli ekmek, arkasından en büyük yüzölçümüne sahip olan il gelmektedir. Fakat bunun yanında bu güzel ilimiz; tarihi, doğal ve kültürel yapısı ile de ön plana çıkar. 

Çeltik kiralık araç tarafından teslim aldığınız arabanızla doya doya tadını çıkaracağınız keyifli bir tatile ne dersiniz? Konya iline bağlı bulunan Çeltik; diğer ilçeleri gibi bu önemli ilimiz açısından ayrı bir değere sahiptir. Kültür parkları, oyma mağaraları ve otantik yapısıyla görsel bir şölen sunmaktadır.

Çeltik Gezilecek yerler arasında ilk olarak önerebileceğimiz:

 • Merkez Cami 
 • Celtik Beş göz Mevki 
 • Tahir Akyürek Parkı 

Merkez Cami 

Konya Celtik araç kiralama; size sadece ekonomik bir seyahat keyfi yaşatmayacak; bu hizmet karşılığında aynı zamanda hem zamandan tasarruf edecek, hem yıpranmadan keyifli bir seyahat yaşayacak hem de her yeri özgürce, atlamadan gezebileceksiniz. 

çeltik-araç-kiralama.png

Celtık Gezilecek yerler arasında Merkez Cami ilk sıralarda yerini almıştır. Muhteşem bir taş işçiliğine sahip olan bu eski caminin inşa tarihi 1815 senelerine dayanmaktadır.  Kurşun kaplamalı bir kubbesi bulunan Merkez Cami hala ibadete açık olmaktadır.

Tarihi bir değeri bulunan Merkez Cami; ilk olarak külliye olarak tasarlanmış olup, gerek işçilik olsun gerekse tasarım olsun; Konya ilinin en nemli tarihi yapıtlarından biri olmaktadır.  Dokuz kubbesi bulunan camide yapılan restorasyon sırasında minber kaldırılarak; aydınlatma düzenleniş ve kalorifer eklenmiştir.

Çeltik Beşgöz Mevki 

Konya ilinin en göz alıcı ve en anlamlı gezilecek yerleri arasında şüphesiz Çeltik Beşgöz Mevkii bulunmaktadır. Çeltik araba kiralama bu otantik ilçenin bütün güzelliklerinden kısa bir süre içinde olsa; en keyifli bir biçimde yararlanmanıza zemin hazırlar. Kelimenin tam anlamıyla göz alıcı olan Beşgöz mevki; tam bir doğa harikasıdır. Sınırları içinde yer alan Sakarya Nehrinin üzerine dökülen akarsu hayret uyandırmaktadır. Üzerinde Arapça Allah yazısı bulunan akarsu Çeltik gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. 

Çeltik Beşgöz mevki içinde; şehrin yoğun temposundan bunalıp stres atmak isteyenlerin rahatlıkla mangal keyfi yapabileceği piknik alanları yer almaktadır. Eğer yaz aylarında ise sıcak havadan bunalıp akarsu veya nehirde yüzerek serinleme olanağınız da bulunmaktadır. 

Çeltik rent a car aracılığıyla bir otomobil kiralayıp bu harika beldenin tadını çıkarabilirsiniz. Çeltik Beşgöz Mevki kapsamında yer alan mesire yerleri ve piknik alanlarının bulunduğu bölgenin kuzey kısmında oyma mağaralar yer almaktadır. Polat hisar ya da Sarıkaya ismi verilen bu mağaraların tepesinden bakıldığında muhteşem bir manzara karşınıza çıkacaktır. 

çeltik-oto-kiralama.png

Çeltik Beşgöz Mevki denildiğinde akarsuları ve oyma mağaraları kadar Göksu Nehri de gündeme gelmektedir. İç Anadolu Bölgesinde tamamen doğal bir ortamda; mükemmel bir manzara eşliğinde yüzme deneyimini mutlaka edinmenizi tavsiye ederiz. 

Çeltik Tahir Akyürek Parkı 

Tarih ve doğa kokan; olağan üstü güzellikleri bulunan Çeltik ilçesi; aynı zamanda Mevlana diyarı olarak bilinen Konya ilinin ve bu bölgenin en büyük kültür parkına ev sahipliği yapmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda açılan Tahir Akyürek Parkı

konya araç kiralama olanakları bulunan Gezgin 724 sitesi; her bütçeye ve her zevke hitap eden otomobillerle düşlerinizdeki tatili en ekonomik şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır. Bu araçlarla çok rahat bir şekilde gezebileceğiniz; Çeltik Tahir Akyürek Parkı kapsamında yer alan sosyal tesisler:

 • Yürüyüş Parkurları 
 • Bisiklet Parkurları 
 • Çocuklar için oynama parkları 
 • Mini göletler
 • Çay bahçeleri
 • Mini göletler
 • Piknik Alanları 
 • Sosyal Tesisler