Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Derebucak Araç Kiralama - Derebucak Rent A Car | Gezgin 7/24

Derebucak Araç Kiralama

Konya il merkezine; Gezgin 724 web sitesine girerek Derebucak araç kiralama seçeneklerinden birini seçmeniz durumunda, kiraladığınız otomobille yüz kırk kilometre uzaklıkta bulunan Derebucak mağaraları ile ünlü bir ilçemizdir. 

Dört kasabası ve buna bağlı dört tane köyü bulunan Derebucak ilçesine; nereden nasıl gelirseniz gelin ilk olarak Toros Dağlarının selamıyla karşılanırsınız. Eğer Derebucak oto kiralama hizmetlerinden yararlanmadıysanız; gezinize bu dağların arasında doğa yürüyüşleri yaparak başlayabilirsiniz. Bu otantik ilçede canınız sıkılmadan keyif alarak gezeceğiniz kesin. Derebucak ilçesine ziyarette bulunuyorsanız yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır:

 • Kamp Yapılabilir
 • Nehirlerde veya mağaraya su sağlayan derelerin serin sularında yüzülebilir
 • Sadece dinlenilebilir.
 • Dağ bisikletiyle dlaşabilir
 • Dağın zirvesinden ya da bir ağacın gölgesinden manzara seyredilebilir. 
 • Stresten ve kalabalıktan uzaklaşıp yoga ya da meditasyon yapılabilir. 
 • Tarihe tanıklık edebilme şansını yakalayacağınız sürprizlerle karşılaşabilir
 • Dünyaca adından sıklıkla söz ettiren mağaraları gezebilirsiniz.

derebucak-araba-kiralama.png
Derebucak Gezilecek Yerler

Konya İlinin Derebucak ilçesine bağlı olan Çamlık Kasabası; mağara yoğunluğu açısından Avrupa ülkeleri arasında, değerli birçok mağaranın bir araya gelmesiyle oluşan özel bir bölge olması nedeniyle adından sıklıkla söz ettirmektedir. Bu nedenle Derebucak gezilecek yerler denildiğinde ilk olarak akla mağaralar gelmektedir. Yemyeşil yayları, akarsuları, derin vadileri, yüksek dağları, dünyaca ünlü yer altı ve yer üstü mağaraları; Derebucak ilçesinin bilhassa Çamlık kasabasını gezilmeye, görülmeye değer doğal güzelliklerini oluşturmaktadır.

Derebucak gezilecek mağaralar:

 • Balatini Mağarası
 • Körükini Mağarası
 • Suluin Mağarası
 • Dedetarlası Mağarası
 • Gavur Beşiği Mağaraları 
 • Çocuk Atıkları Delik Mağarası
 • Dölükönü Mağarası 
 • Asmacini Mağarası 
 • Baraj Mağarası 
 • Devrend Mağarası 
 • Eski Düden Mağarası 
 • Mastaltı Düden Mağarası 

Balatini Mağarası 

Derebucak ilçesine bağlı olan Çamlık kasabasının önemli mağaralarından biri; Balatini Mağarasıdır. Konya Derebucak araç kiralama seçeneklerinden biriyle tutacağınız otomobilinizle; Çamlık kasabasına beş; Derebucak ilçesine altı kilometre uzaklıkta yer alan Balatini Mağarası; 1930 metre uzunluğunda olup iki girişi bulunmaktadır. 

derebucak-araç-kiralama.png

Yurdumuzda en uzun, en kapsamlı dere mağarası sıfatını alan Balatini; tarihi kalıntılarla dikkat çekmektedir. Üst üste iki farklı seviyeden oluşan mağaranın en önemli özellikleri travertenleri, mezar kalıntıları, heykel odası ve beş metreden daha derin olan devasal cadı kazanlarıdır. Heykellerin bulunduğu ayrı bir bölümle son bulan mağaranın alt kısmında bazı bölümlerde su içinde yürünerek ilerlenmektedir. 

Körükini Mağarası

Yörenin turizm zenginliklerinden birini temsil eden diğer bir mağara da Körükini Mağarasıdır.  Derebucak rent a car seçeneklerinden birini seçerek kiralayacağınız arabanızla; Çamlık beldesine beş yüz metre uzaklıkta bulunan mağarasının uzunluğu 1250 metredir.  İçinden Uzunsu deresi geçmekte olan mağarada bot kullanmak ve büyük kaya blokları arasından şelaleler yapan suyu geçmek özel deneyim istemektedir. Mağaradan çıkan suyu takip ettiğinizde Değirmen vadisine, hemen ardından da Değirmen Mağarasına ulaşırsınız. 

Etkileyici bir görünümü olan mağaranın çıkış kısmında Suluin mağarası karşınıza çıkar. İçinde bulunan havuzların üzerinde sarkıtlar ve dikitler büyüleyici güzelliktedir. 

Suluin Mağarası

Körükini mağarasının yaklaşık olarak üç yüz metre altında yer alan Suluin mağarası içinde üç adet gölet yer almaktadır. Bu göletlerde yapılan bot turları; geziye ayrı bir hava katar. Çamlık beldesinin beş yüz metre güney batısında bulunan mağaraya stabilize yollarla ulaşılabilmektedir. Körükini mağarasından çıkmakta olan Uzunsu deresi yüz metre uzunlukta bulunan değirmen vadisi boyunca kayalıklar üzerinden akarak değirmeni mağarasına ulaşıyor. İçinde on dört tane fresk yer alan mağaradaki su dev bloklar arasında şelaleler oluşturarak ilerleyerek sonunda kocaman bir göle ulaşmakta.

Dedetarlası Mağarası

Mağaralar cennetinin belki de en ayrıcalıklı, en güzel noktası; Dedetarlası Mağarasıdır. Gezgin 724 web sitesi kapsamından Derebucak kiralık araç hizmetlerinden yararlanarak sorunsuz bir şekilde ulaşabileceğiniz Dedetarlası Mağarası; Çamlık kasabasının dört kilometre güneybatısında yer almaktadır. Kayalar arasında yer alan ilk girişten ancak eğilerek girmek mümkün olabilmektedir. Yüz metre ilerde bulunan ikinci girişin ardından geçerek iki yüz metre ilerlendiğinde karşınıza su havuzları çıkacaktır. Ana kola bakıldığında yoğun bir şekilde sarkıt ve dikitlerin bulunduğunu gözlemlenir. Birçok farklı oluşumu incelemenin mümkün olduğu mağaranın son bölümüne yaklaşırken karşınıza geniş ve yüksek bir salon çıkmakta. Mağaranın tek bir girişi olduğundan çıkmak için geri dönmek gerekmektedir. 

derebucak-oto-kiralama.png

Gavur Beşiği Mağaraları 

Gizemli yolculuğun adreslerinden biri de Gavur Beşiği Mağaraları olmaktadır. Bu mağaranın çıkışının kuzey kısmında zeminden on metre yükseklikte olan uçurumun kenarı yer almaktadır. Geçmiş dönemde ibadet yeri olarak kullanıldığı düşünülen mağara yüzeyleri Bizans döneminden kalan resimlere rastlanılmaktadır. 

Çocuk Atıkları Delik Mağarası

Derebucak araba kiralama hizmetlerinden yararlanmak için Gezgin 724 web sitesini ziyaret ederek hem online hem de telefonla iletişime geçip bilgi alabilirsiniz. Çocuk Atıkları Delik Mağarasının girişi yer altına doğru ilerlemektedir. Düden şeklinde olan bu mağara eski Uzunsu dere yatağı üzerinde yer almaktadır. Tek girişi olan mağaradan çıkabilmek için geri dönmek gerekmektedir. 

Dölükönü Mağarası

Giriş bölmesinin solunda fosil bölümü mevcut olduğundan; Dölükönü mağarasının eskiden hayvan barınağı olarak değerlendirildiği düşünülmektedir. İçerisinde iri kaya parçaları ve suların sürüklediği toprağa bağlı çamur yatakları bulunan mağara Çocuk Atıkları Delik mağarası ile bağlantılı olmaktadır. 

Asmacini Mağarası 

Geçiş dönemlerde keçi barınağı olarak kullanıldığı düşünülen mağara diğer mağaralara oranla oldukça küçüktür. Dört metre genişliğe sahip olan Asmacini vadide yer alan uçurumlar arasında yer almakta olup; otuz metre uzunluğundadır. 

Baraj Mağarası 

Anadolu’nun kalbi olan Konya ilinde yer alan mağaraları en ekonomik şekilde konya oto kiralama hizmetlerinden yararlanarak tutabilirsiniz. Baraj Mağarası girişi muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Girişte yer alan kristaller ayrı bir hava vermektedir. Başlangıçta sadece su birikintileri bulunan mağarada ilerlendikçe su derinleşir. Üzerek gezmeniz gerekir. 

Devrent Mağarası 

Derebucak ilçesinin küçük mağaraları arasında yer alan Devrent Mağarası 40 metre uzunluğundadır. Diğerlerinin aksine içi tamamen kuru olan mağara ilerledikçe daralır sonlara doğru en oldukça azalır. 

Eski Düden Mağarası 

Dede tarlası mağarasına yakın olmaktadır. Giriş kısmı kayalarla komple kapatıldığından içerisini gezmek mümkün değildir. Bahar aylarında mağaradan suyun aktığını görebilirsiniz. 

Mastaltı Düden Mağarası 

Derebucak ilçesinde yer alan diğer mağaralardan farkı su girişi şeklidir. Yüksek ve dikey olan su yaz aylarında gözlemlenmez. Mağaranın etrafında uçurumlar yer almaktadır.