Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Hüyük Araç Kiralama - Hüyük Rent A Car | Gezgin 7/24

 

Hüyük Araç Kiralama

Konya ilinin en önemli ilçelerinden biri olan Hüyük ilçesi; festivalleri, termalleri, tarihin izlerini taşıyan anıtları, sakin ve sessiz ortamı, doğal güzellikleriyle son zamanlarda yerli yabancı turistler kadar; sanatçıların da buluşma noktası haline gelmektedir. Hüyük araç kiralama bu ilçeye yapacağınız seyahati en zevkli ve en rahat getirmeniz konusunda sizlere sayısız alternatifler sunmaktadır. 

Konya iline doksan kilometre mesafede yer alan Hüyük ilçesi; sadece doğa ve tarih tutkunlarını değil aynı zamanda termal tesisleriyle sağlık turizmi ile ilgilenenleri, Şükran köyüyle de sanatçıların da ilgi odağı olmaktadır. 

Eğer pekmez seviyorsanız; Pekmezi ve üzümü ile meşhur olan Hüyük ilçesinden mutlaka pekmez almanızı öneririm. Bunun yanı sıra mevsimine denk gelirseniz çileklerini tatmalı, turşularını yemelisiniz. Her sene yapılan çilek ve turşu festivalleri bu bölgenin bu konuda ne kadar iddialı olduğunu ortaya koymaktadır. 

Hüyük Gezilecek Yerler

İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerin beton yapısı, trafiği; hayatın olağan akışını oldukça zorlaştırmaktadır. Şehrin kalabalığından, egzoz kokusundan, günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyen insanlar fırsat buldukça kendini doğaya atmak istemektedir. Konya Hüyük araç kiralama bu konuda sizlere bir telefon kadar yakın olmakta. Uzun yol stresini çekmek istemeyerek uçak, otobüs ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenlerin en önemli sorunu vardıkları bölgede araba kiralama olanaklarıdır. Gezgin 724 Hüyük rent a car bu sorununuza çözüm bularak, her bütçeye ve her zevke uygun otomobilinizi size ulaştırmaktadır. 

hüyük-araba-kiralama.png

Hüyük ilçesinin merkezinde tarihin izlerini taşıyan şirin kerpiç evler devlet tarafından koruma altına alınmıştır. Hüyük ucuz araç kiralama sizlere bu güzel evleri, termalleri, anıtları ve doğasal güzellikleri keyifli bir şekilde üstelik en ekonomik yolla gezmenize zemin hazırlamaktadır. 

Hüyük gezilecek yerler konusunda ziyaretçilerine keyifli alternatifler sunmaktadır:

  • Sonsuz Şükran Köyü
  • Eflatun Pınarı Anıtı
  • Köşk Termal Tesisleri
  • Çavuş Kasabası Termal Tesisleri
  • Kafa Dağı

Sonsuz Şükran Köyü

Gezgin 724 sitesi; Hüyük oto kiralama bu sımsıcak halkı bulunan ilçeye en keyifli seyahati sağlamanız açısından tüm olanaklarını önünüze sermektedir. Özellikle Gezgin 724 hizmetlerinden; Sonsuz Şükran Köyü yolculuğunuz sırasında oldukça memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Köylülerle sanatçıların buluşma noktası olan Sonsuz Şükran Köyü; Konya ilinde bulunan Hüyük ilçesinde yer almaktadır. On ene önce oluşturulan bu köy; Beyşehir gölü kıyılarında yer alan Çavuş Mahallesinde bulunmaktadır. Mimari yapısı ve etkinlikleri ile son zamanlarda adından oldukça sık söz ettiren Sonsuz Şükran Köyü; otuz kerpiç evden oluşmaktadır. 

hüyük-araç-kiralama.png

Her sene düzenlenen “Anadolu’ya Şükran Buluşmaları Festivalleri” gibi çok çeşitli aktivite ve etkinlikler bu köyü sürekli gündemde tutmakta, birçok ünlü sanatçının uğramasına olanak vermektedir. “Anadolu’ya Şükran Buluşmaları Festivalleri”; her sene gelen sanatçılara sanatsal etkinlikleri stresten uzak bir şekilde paylaşabilme imkânı yaratmaktadır. Film gösterimleri, heykel, resim ve fotoğraf sergileri, atölye çalışmaları, sohbetler, edebiyat konusunda yapılan tartışmalar, düzenlenen konserler bu köyde bulunulan zamanı verimli bir hale getirmektedir. 

Eflatun Pınarı Anıtı

Konya iline bağlı olan Hüyük ilçesinin gezilecek yerler konusunda en önemli ayrıcalıklarından biri de Eflatun Pınarı anıtı olmaktadır. 1849 senesinde 1. Hamilton tarafından çıkarılan bu anıtın Milattan önce on ikinci yüzyılda Hititler tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. Tarihi miraslarımızdan biri olan Eflatun Pınarı Anıtı etrafında bulunan yassı bir tepe içinde kaynayan suyu ile de göz kamaştırmaktadır.

İvriz Kaya Kabartma Anıtını da andırmakta olan Eflatun Pınarı Anıtı; Hititliler devrinin kayaya işlenen ilk sanat örneklerinden biri olmaktadır. konya araç kiralama ve   Hüyük kiralık araç hizmetlerinden yararlanmanız durumunda doyasıya aman kısıtlamanız da olmadan gezebileceğiniz Eflatun Pınarı Anıtı’nın yer aldığı bölgede oldukça fazla ilgi çeken ayrıntı bulunmaktadır.

Eflatun Pınar Anıtı kuzey kısmında; on dört muntazam özenle seçilmiş taştan yapılan bir abide yer almaktadır. Yedi metre eninde olan bu abide yerden dört metre yüksekliktedir. Bulunduğu bölgeyi su baskınlarından korumak amacıyla yapıldığı anlaşılan bu abidenin batı kesiminden çıkan kaynak Eflatun Pınar Anıtının önünde bir gölet oluşmasına olanak sağlamıştır. 

Köşk Terminal Tesisleri

Hüyük ilçesine bağlı bulunan Köşk kasabasında yer alan bu tesis sularının; nörolojik rahatsızlıklar, romatizma, ortopedik sağlık sorunları gibi birçok rahatsızlığa iyi geldiği düşünülmektedir. Sağlık turizmi açısından oldukça ilgi gören Köşk Termal Tesisleri kapsamında; konaklama yeri dışında havuz ve restoranlar da yer almaktadır. Yoğun bir şekilde florür içeren kaynak suyunun cilt rahatsızlıkları konusunda da tedavi edici özellikleri bulunan Köşk Termal Tesisleri; arzu edenler için devre mülk hizmeti de vermektedir. 

hüyük-oto-kiralama.png

Çavuş Kasabası Termal Tesisleri

Hüyük araba kiralama; sağlık turizmi konusunda adınsan sık olarak söz ettiren Çavuş Kasabası Termal Tesisleri seyahatiniz sırasında size oldukça destek olmaktadır. Hüyük ile arasında ortalama olarak üç kilometre bulunan bu tesisler; bin yılı aşkın bir tarihe sahip olmaktadır. 

Şifalı sularının; egzama, yara, kaşıntı gibi deri hastalıklarına iyi geldiği düşünülen Çavuş Kasabası Termal Tesisleri; kadınlar ve erkeklere özel hamamlara da sahip olmaktadır. Dinlendirici ve rahatlatıcı özellikleri sayesinde psikolojik sorunlar için de önerilen Çavuş Kasabası Termal Tesisleri ziyaretiniz sırasında konaklama yerlerinden yararlanabileceğiniz gibi dilediğiniz takdirde çadır kampı yapabilme olanağınız da bulunmaktadır.