Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Konya Havalimanı  Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Konya Havalimanı araç kiralama

Uygun fiyat ve kaliteli hizmet avantajı ile Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti almak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama platformunu kullanabilirsiniz.

Konya Havalimanı araç kiralama hizmeti veren Rent A Car firmaları arasında seçim yaparak, uygun fiyatlarla hizmet almanız mümkündür. Web sitemiz üzerinden alacağınız hizmet karşılığında sadece kiraladığınız aracın kiralama bedeli dışında, herhangi bir ücret ödemenize gerek bulunmamaktadır. Kaliteyi kiralık araç ihtiyacı olanlarla buluşturma çabasındaki Gezgin 7/24, Türkiye"nin en gelişmiş altyapısıyla sizlere kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

Konya Havalimanı 

Sivil ve askeri uçuşlar için hizmet veren Konyalı Havalimanı, daha öncesinde sadece askeri uçuşlar için kullanılırken 2000 yılından itibaren sivil uçuşlar için de hizmet vermeye başlamıştır. Selçuklu ilçesinde bulunan Konya Havalimanı, şehir merkezinin dışında olduğu için ulaşım belediye otobüsleri, ticari taksiler veya firma servisleri ile yapılabilmektedir. Bunların dışında rahat ve hızlı ulaşım için, Konya oto kiralama firmalarından araba kiralayarak da şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. 

Konya Havalimanı adresi: Vali Ahmet Kayhan Caddesi – Büyükkayacık – Selçuklu, Konya 42250

Konya Havalimanı telefon numarası: 0332 239 13 43 

Konya hakkında genel bilgiler

Konya"nın nüfusu: 2.403.053

Konya il trafik kodu: 42 

Konya il telefon kodu: 0332 

Konya"nın ilçeleri: Selçuklu, Meram, Akşehir, Ereğli, Karatay, Beyşehir, Cihanbeyli, Ilgın, Seydişehir, Çumra, Sarayönü, Kadınhanı, Karapınar, Kulu, Hüyük, Yunak, Bozkır, Doğanhisar, Akören, Derebucak, Tuzlukçu, Taşkent, Emirgazi, Güneysınır, Çeltik, Hadim, Altınekin, Yalıhüyük, Halkapınar, Derbent ve Ahırlı olmak üzere, Konya"nın Toplam 30 ilçesi bulunmaktadır. 
konya havalimanı araç kiralama
Konya"nın en küçük ilçesi olan Yalıhüyük 1785 kişilik nüfusa sahiptir. Konya"nın en büyük ilçesi olan Selçuklu ise, 648850 kişilik nüfusa sahiptir. 

İç Anadolu Bölgesinde bulunan Konya, Türkiye"nin en büyük yüzölçümüne sahip şehridir. İç Anadolu Bölgesinde bulunan büyük şehirlerden biri olan Konya, bölgenin gelişmiş şehirleri arasında yer almaktadır. Nüfus olarak ise Türkiye"nin 6. Büyük şehridir.

Türkiye"nin Tuz Gölü, Beyşehir Gölü, Akşehir Gölü ve Suğla gölü gibi önemli gölleri, Konya"da bulunmaktadır.

Yüksek Ticaret potansiyeli, tarımın gelişmiş bir şekilde yapılması ve sanayileşmenin zengin olması, Konya ekonomisine kattığı değerin yanı sıra ülke ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda üniversiteler ve turizmde Konya ekonomisinde önemli bir paya sahiptir.

Konya’da gezilebilecek yerler

Özellikle Selçuklu mimarisinin izlerini derinlemesine taşıyan Konya"daki tarihi yapılar, şehirde mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Şehirde doğal güzelliklerin bulunmasının yanında tarih ve kültür turizmi, daha fazla tercih edilmektedir. Konya"da gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları, şunlardır.

Mevlana Müzesi: Konya denildiğinde aklınıza ilk gelenlerden birisi olan Mevlana"ya ait esenlerin ve Mevlevi Tarikatı"nın önemli unsurların yer aldığı Mevlana Müzesi, aynı zamanda Mevlana Celaleddin-i Rumi"nin türbesinin bulunduğu alandır. Buradaki camide Konya"ya gelenler tarafından, sıklıkla ziyaret edilmektedir. 
konya havalimanı oto kiralama
Karatay Medresesi: Selçuklunun Konya"daki en önemli eserlerinden biri olan Karatay Medresesi, 1251 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Çini süslemeleri ile göz kamaştıran medrese, özellikle giriş kısmının muhteşem Selçuklu mimarisi nedeniyle daha fazla ilgi görmektedir. 

Tuz Gölü: Van Gölü"nün ardından Türkiye"nin en büyük ikinci gölü olan Tuz Gölü, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi"nde yer almaktadır. Türkiye"nin tuz ihtiyacının yarıdan fazlasını karşılayan Tuz Gölü, Konya"da gezilebilecek doğal güzellikler arasındadır. 

İnce Minareli Medrese: Konya şehir merkezinde bulunan ince minareli medrese, yine şehirde bulunan Selçuklu eserleri arasındadır. 1264 senesinde yapılan İnce Minareli Medrese, günümüzde cami olarak hizmet veren kısmının yanında bir kısmı da müze olarak hizmet vermektedir. 

Çatalhöyük: Çumra ilçesi sınırlarındaki Çatalhöyük, şehir merkezinden 52 kilometre uzaktadır. Birçok önemli tarihi eserin çıkarıldığı Çatalca höyükte, hala arkeolojik kazılar devam etmektedir. 

Aziziye Camii: Konya"nın olduğu gibi Türkiye"nin de en güzel tarihi camilerinden biri olan Aziziye Camii, 1867 yılında yaptırılmış Osmanlı eserleri arasındadır. Özellikle minareleri ve Kümbeti ile dikkat çeken tarihi cami, Türk Barok tarzında yapılmıştır. 

Konya Kelebekler Vadisi: Eşine az rastlanır kelebeklerin sergilendiği bu alan, birçok kelebek türü için önemli bir yaşam alanı haline gelmiştir. Buradan kelebekler hakkında canlı olarak birçok bilgiyi edinmeniz mümkündür.

Karapınar Gölü 

Eşrefoğlu Camii 

Kubadabad Sarayı 

Selçuklu Köşk Köyü 

Konya Arkeoloji Müzesi 

Eflatun Pınarı 

Hotamış Sazlığı 

Sahip Ata Külliyesi 

Eflatun Pınarı 

Sultanlar Türbesi 

Tavus Baba Türbesi 

Güvercinlik Mağarası 

Obruk Yaylası 

Obruk Gölü 

Yerköprü Mağarası 

Meke Gölü 

Sırçalı Medrese 

Tınaztepe Mağarası 

Meram Bağları 

Koyunoğlu Müzesi 

Alaaddin Camii 

Sultan Selim Camii 

Zazadin Hanı 

Valide Sultan Hamamı 

Aya Elena Kilisesi 

Şemsi Tebrizi Camii Ve Türbesi 

Pir Esat Sultan Türbesi 

Kilistra Antik Kenti 

Kilistra Kaya Mezarları 

Yerköprü Şelalesi 

Gömeç Hatun Türbesi 

Beyşehir Gölü Milli Parkı 

Nasrettin Hoca Türbesi 
konya havalimanı rent a car
Konya"da gezilecek yerler listesindeki diğer alanlardır. Gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olan Konya"yı rahat bir şekilde gezmek için, Konya oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bunun yanında uçakla şehre gelecek Misafirlerimiz, Gezgin 7/24 üzerinden en uygun fiyatlarla Konya Havalimanı oto kiralama firmalarından araç kiralayabilirler.