Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 02.03 - 10:00
Drop of location 07.03 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Konya Araç Kiralama - Konya Oto Kiralama

 

Konya Oto Kiralama

Konya’da gezilecek yerler listemizde bulunan birbirinden güzel doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ziyaret etmek ya da iş ziyaretlerinizi daha hızlı ve prestijli bir şekilde gerçekleştirmek için, Gezgin724.com’a özel avantajlar sunan Konya oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Konya araç kiralama firmaları arasında detaylı kıyaslama yapmak ve size uygun aracı kısa sürede bulmanız için tasarlanan Konya oto kiralama sayfamız üzerinden, rahatınızdan ödün vermeden Konya rent a car firmalarına ulaşabilirsiniz. Yapacağınız kısa bir karşılaştırmayla, yüzlerce araç ve Konya oto kiralama firması arasında seçiminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Konya Ucuz Araç Kiralama

Konya oto kiralama firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara özel düzenlediği kampanyalardan yararlanarak, Konya ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Farklı dönemlerde sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara önemli avantajlar sağlayan Konya araç kiralama firmaları, en uygun Konya oto kiralama fiyatları ile hizmet vermektedir.

Konya Havalimanı Oto Kiralama

Konya"ya uçakla gelecek kişilere özel hizmet veren Konya havalimanı araç kiralama firmaları, siz daha havalimanına inmeden aracı size teslim etmek için havaalanında beklemektedir. Gezgin724 üzerinden online olarak Konya araç kiralama hizmeti alarak, daha havaalanındayken size özel tahsis edilen araçla işlerinizi daha kısa sürede yaparak Konya gezilecek yerleri gezebilirsiniz.
konya havalimanı arac kiralama

Konya Gezilecek Yerler

Sırçalı Medrese

Konya gezilecek yerler listesinde tarih kokan mekanlardan birisi olan Sırçalı Medrese, II. Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında yapılmış olup, önemli ölçülerde Selçuklu mimarisinin izlerini taşımaktadır. 

Sonraki dönemde ise medresenin Osmanlı Devleti tarafından kullanılması ve bu dönemde birtakım tadilatlar görmesi nedeniyle, Osmanlı mimarisinin izleri de medresede hâkimdir. Konya"nın Meram ilçesinde bulunan Sırçalı Medrese, Konya merkezin dışında olduğu için, medreseyi ziyaret etmek için Konya araç kiralama firmalarından hizmet alabilir ya da kendi aracınızı kullanabilirsiniz. 

İnce Minareli Medrese 

Konya"da bulunan Selçuklu eserleri arasında mimari yapısı ve görkemi ile dikkat çeken ince minareli medrese, şehre gelen turistlerin ilgi odağı olan yerlerden birisidir. 

  1. Gıyaseddin Keykavus döneminde yaptırılan medresenin yapımında, moloz ve kesme taşlar kullanılmıştır. Taş işçiliğinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz ince minareli medrese, Konya"nın en fazla rağbet gören tarihi yapıları arasındadır. 

Konya Selimiye Camii

Konya Selimiye Camii"nin mimarı tam olarak bilinmese de, Mimar Sinan tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Şehzade Selim"in burada valilik yaptığı dönemde yaptırmış olduğu Konya Selimiye Camii, şehrin en güzel Osmanlı eserleri arasında yer almaktadır.

İplikçi Camii 

  1. Yüzyılda inşa edilen İplikçi Camii, barok mimarisinin nadir eserleri arasında yer almaktadır. Caminin en ilginç özelliklerinden biri, pencerelerinin giriş kapısından daha büyük olmasıdır. 

İplikçi caminin camiden daha ilgi çekici yeri ise, cami önünde bulunan şadırvanıdır. Bu şadırvanın 8 mermer sütünü bulunmakta olup şadırvanda karşılıklı iki kişinin oturup sessizce konuşmaları halinde bile, konuşan kişilerin sesleri birbirlerine çok net bir şekilde duyulmaktadır. Bu öyle bir özellik ki sanki konuşan kişiler, bir mikrofondan konuşuyor gibi çok net ses gelmektedir. 

Bunun en önemli nedeni şadırvanın tavan bölümünün üstün bir mimari zeka ile matematiksel oranlar hesaplanarak yapılmış olmasıdır. Böyle bir mimarinin dünyada ikinci bir örneğinin olmaması da, şadırvanı yabancı turistlerin ziyaret etmesine neden olmaktadır. 

Aya Elena Kilisesi 

İsa"dan sonra 327 yılında yapılan Aya Elena Kilisesi, Konya il merkezinden 7 kilometre mesafede olması nedeniyle, fazla ulaşım sorunu yaşanmamaktadır. Ancak şehirde bulunan mekanları daha hızlı bir şekilde gezmek ve daha fazla yer görmek için özel aracınızı kullanabilir ya da Konya araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. 
konya havalimanı oto kiralama

Şemsi Tebrizi Camii Ve Türbesi 

Konya gezilecek yerler arasında, tarihi mekanların çokluğu dikkat çekmektedir. Bunlardan birisi de Şemsi Tebrizi Camii ve türbesidir. Kimin tarafından yapıldığı tam olarak bilinmese de, 13. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir. Ayrıca 1510 yılında cami ve medrese kısmen tadilat görmüştür.

Beyşehir Gölü Milli Parkı

Türkiye"nin en önemli milli parkları arasında yer alan Beyşehir Gölü Milli Parkı, ayrıca ülkemizin en büyük alana sahip milli parkı olma özelliğini taşımaktadır. 1993 senesinde devlet koruması altına alınan Beyşehir Gölü Milli Parkı içerisinde, ülkemizin en büyük 3. Gölü olma özelliğini taşıyan Beyşehir Gölü bulunmaktadır. 

Gölün içerisinde, küçük ve büyük boyutlarda farklı 33 tane ada yer almaktadır. Milli parkın içerisinde ve çevresinde karabataklar, kuğular, ördekler ve farklı kuş türlerine rastlamak mümkün olmaktadır.

Eşrefoğlu Camii 

Ahşap sütunlarıyla Selçuklu mimarisinin hakim olduğu Eşrefoğlu Camii, Anadolu Bölgesi"nde aynı özelliği taşıyan camiler arasında günümüze kadar orijinal halini koruyarak gelmiş en büyük camidir. 

1299 yılında yapımı tamamlanan caminin Eşrefoğlu Süleyman Bey"in talimatı ile yaptırıldığı bilinmektedir. Konya Beyşehir ilçesinde bulunan cami her yıl birçok turistin ziyaret ettiği mekanlardan birisi olup, şehir dışında olması nedeniyle Konya oto kiralama hizmeti alarak, daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Selçuklu Köşkü

Alaaddin Keykubat zamanında onarımı yapılan Selçuklu köşkü, 2 katlı inşa edilmiştir. Köşkün yapımı ise II. Kılıç Arslan döneminde gerçekleşmiştir. 

Konya Arkeoloji Müzesi 

Bölgede yapılan arkeolojik kazılardan çıkan birçok önemli eserin sergilendiği Konya arkeoloji müzesi, ilk olarak 1901 yılında açılmıştır. O tarihte farklı bir amaç için yapılan bina, 1927 yılında ise önce Mevlana Müzesi"ne çevrilmiş, 1962 yılında ise bugünkü kullanımıyla Konya arkeoloji müzesi halini almıştır. 

Müzenin içerisinde Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait birçok eserin yanı sıra, Roma, Orta Tunç, Bizans ve Eski Tunç dönemlerine ait binlerce eser bulunmaktadır.

Eflatun Pınarı

Konya gezilecek yerler arasında doğa ile iç içe olmak isteyenlerin sıklıkla ziyaret ettiği Eflatun Pınarı, Beyşehir ilçesinde bulunsa da, ilçe merkezine 22 kilometre mesafededir. 

Eflatun pınarında yeri ve göğü simgeleyen ve yer ve gök arasında, gizemli ilişki kurduğuna inanılan tanrıların tasviri yapılmaktadır. 14 harika taştan yapılan Eflatun Pınarı, yüklendiği anlam ve doğal güzelliği nedeniyle yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. 
konya oto kiralama

Akşehir Gölü

Şehrin en güzel doğal güzellikleri arasında bulunan Akşehir Gölü, adından da anlaşılacağı gibi Konya"nın Akşehir ilçesinde bulunmaktadır. Doğal güzellikleri görmek ve stresinizi atmak istiyorsanız, Akşehir Gölü kenarında piknik yaparak güzel bir gün geçirmenizi tavsiye ederiz.

Mevlana Camii Ve Türbesi

Konya denilince akla ilk gelen şeylerden birisi, Mevlevi tasavvufunun kurucusu Mevlana Hazretleridir. Bu nedenle şehirde en fazla ziyaret edilen yerlerin başında, Mevlana Camii ve türbesi gelmektedir.