Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Seydişehir Araç Kiralama - Seydişehir Rent A Car | Gezgin 7/24

Seydişehir Araç Kiralama

Konya il merkezine Gezgin 724 web sitesinden seçtiğiniz; bütçenize uygun istediğiniz model araçla Seydişehir araç kiralama hizmetinden faydalanarak Ankara- Konya-Antalya karayolundan giderek doksan kilometre sonunda varabilirsiniz. Küpe dağının eteklerinde yer alan Seydişehir; Konya’nın en sevimli, en şirin ilçelerinden biridir. 

Seydişehir Gezilecek Yerler

Deniz seviyesinden 1134 metre yüksekte bulunan Seydişehir; Küpe dağının eteklerinde bulunmaktadır. Parkları, mağaraları, yayları, antik kentleri, türbeleri, kaplıcaları gibi birçok özellikleriyle öne çıkan Seydişehir; son zamanlarda yerli yabancı pek çok turistin ilgi odağı olmuştur. Leblebisi, nohutu ve hububatı meşhur olan bu ilçemiz; antik çağlardan günümüze değin; pek çok uygarlığının yaşam merkezi olarak gündemde yerini korumuştur. 

 

Turizm açısından oldukça çekici nitelikleri bulunan Seydişehir gezilecek yerler arasında en önemlilerini maddem madde şu şekilde sıralayabiliriz: 

 

 • Antik Roma Tiyatrosu 
 • Tınaztepe Mağarası 
 • Seydişehir Kaplıcaları 
 • Seydişehir Ilıcası 
 • Kuğulupark
 • Sakaltutan Mağarası 
 • Seyyid Harun Camii
 • Seyyid Harun Türbesi
 • Susuz Güvercinlik Mağarası 
 • Şeyh Hacı Abdullah Efendi Türbesi
 • Memiş Efendi Türbesi 
 • Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi
 • Boynozcu Mağarası
 • Küpe Çukuru
 • Koca Koru Ormanı Tabiat Parkı 
 • Suğla Gölü
 • Vasada Antik Kenti 
 • Amblada ( Asar Antik Kenti) 
 • Seydişehir Yaylaları 

 

seydişehir-araba-kiralama.png

Antik Roma Tiyatrosu 

Bostandere Belediyesi tarafından organize edilen su deposu inşası sırasında tesadüfen ortaya çıkan Antik Roma Tiyatrosu yapılan arkeolojik çalışmalarda gün ışığına çıkarılmıştır. Üç bin kişilik bir kapasiteye sahip olan tiyatronun çalışmaları Konya Müzeler Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.  

 

Tınaztepe Mağarası 

Seydişehir’e gelip ilçe sakinlerine “ nereyi gezebilirim?” diye sorduğunuzda ilk olarak size Tınaztepe Mağarası diyeceklerdir. Seydişehir oto kiralama hizmetlerinden Gezgin 724 sitesi aracılığıyla online olarak yararlandığınız takdirde; merkezden tam olarak yirmi altı kilometre sonra geze geze Tınaztepe Mağarasına varabilirsiniz. 

 

Seydişehir Keçili köyünde yer almakta olan Tınaztepe Mağarası; Manavgat’a giden karayolunun yanında bulunmaktadır. İki kısımdan oluşan bu mağara doğal ve etkileyici bir güzelliğe sahiptir. Yirmi iki kilometre uzunluğunda olan mağaranın ilk bir buçuk metresi yürümeye müsaittir. 

Astım hastaları için tuhaf bir iyileştirici güze sahip olan Tınaztepe Mağarasının etrafında birçok dinlenme tesisi yer almaktadır. 

Mağara üzerinde yapılan çalışmalar; iki yüz otuz milyon sene gibi akıl almaz bir süreç içinde oluşmuştur. Tınaztepe mağarasının girişinde iki ayrı mağara bulunmaktadır. İlk mağara, diğer mağaradan daha uzun yürüme alanına sahiptir. Bu mağaralar tahta iskeleleri ve aydınlatmasıyla egzotik bir yapıya sahiptir. Tınaztepe mağaralarının etrafında çay bahçeleri, lokantalar ve dinlenme tesisleri yer almaktadır. 

Seydişehir Kaplıcaları 

Sağlık turizmi açısından oldukça revaçta olan bu kaplıcalara Gezgin 724 web sitesine girerek Konya Seydişehir araç kiralama kapsamında, bütçenize veya zevkinize göre seçeceğiniz bir aracı kiralayarak rahatlıkla gidebilirsiniz. Geçmişi oldukça uzun bir döneme kadar uzanan; Ilıca tepesinde bulunan Seydişehir kaplıcaları; otuz iki derece sıcak suya sahip olmaktadır. Kapsamında bir kapalı, üç de açık havuz bulunan bu kaplıcalar; doktor tarafından verilen tedaviye destek olan bu kaplıcalar sağlık açısından bazı konularda şifalı olmaktadır:

 • Deri Hastalıkları
 • Açık Yaralar
 • Kemik Hastalıklar 
 • Kadın hastalıkları 
 • Romatizmalar
 • Eklem Rahatsızlıkları

 

Seydişehir Ilıcası 

Seydişehir Ilıcasının da Seydişehir kaplıcasında olduğu gibi oluşum tarihi oldukça eski döneme dayandığı düşünülmektedir. Kaynayan suyunun sıcaklığı otuz iki derece olan bu ılıca kadın hastalıkları ve cilt rahatsızlıkları konusunda oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Seydişehir Ilıcalarının suyu bromür, kalsiyum ve hidrokarbonat içermektedir. Konya ilinin gezilecek yerler kapsamında ilk sıralarda yer alan bu ılıcalar sağlık turizmi açısından oldukça popüler bir yapıya sahip olmaktadır.

Kuğulu Park 

Konu Seydişehir ve mesire yeri olduğunda; hemen, zaman kaybetmeden Seydişehir rent a car hizmetlerinden yararlanarak bir araç kiralamanızı tavsiye ederiz.  İçinde yapay gölet yer alan Kuğulu Park; sadece bu sevimli ilçenin değil aynı zamanda Konya’nın da en gözde mesire yerlerinden biri olmaktadır. 

 

Kapsamında piknik alanları ve restoranlar da yer alan Kuğulu Park; yeşillikler içinde saklı bir cennet havasındadır. 

 

seydişehir-araç-kiralama.png

Sakaltutan Mağarası 

 Kartal başı ile katran başı tepesi arasında yer alan Sakaltutan Mağarasına en kolay konya araç kiralamahizmeti veren Gezgin 724 sitesi yardımıyla ulaşabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden araçlarımız; sizlere keyifli bir tatil imkânı sunmaktadır. 

 

Sakaltutan mağarasına kiralamış olduğunuz aranızla, Süleymaniye- Mortaş yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.  Mağara üç yüz metre civarında iki kuyuda meydana gelen dikey bir mağara konumundadır. 

 

Seyyit Harun Camii ve Türbesi

İlçenin güney kesiminde yer alan Seyit Harun Camii;1310 senesinde Seyyid Harun tarafından yapılmış olup; adını alan Seyyid Harun Veli Külliyesi içinde yer almaktadır. Caminin kuzey bölümünde üç adet kümbet yer almaktadır:

 • Seyyid Harun Veli Kümbeti
 • Rüstem Bey Kümbeti
 • Halife Sultan Kümbeti
Seyyid Harun Veli kümbetinin sağ kesiminde ölümüyle aynı sene yapılan Seyyid Harun Türbesi yer almaktadır. 

Şeyh Hacı Abdullah Efendi Türbesi

Seydişehir ilçesine geldiğinizde; manevi duygulara hitap eden türbeleri ziyaret etmeden olmaz. Gezilecek yerler arasında önemli bir sırada yer alan türbeleri gezerken Seydişehir kiralık araç konforundan yararlanabilirsiniz. 

Şeyh Hacı Abdullah Efendi Türbesi; 1903 senesinde Sultan Abdulhamit tarafından inşa ettirilmiştir. Dikdörtgen şeklinde olan türbede; sıvalı taş veya ahşap sandıklı yedi veya sekiz tane kitabesiz mezar bulunmaktadır. 

Memiş Efendi Türbesi 

Soyunda birçok şeyh ve alim bulunan Hacı Memiş Efendi; bir sözünde” Vücudunu çürüten er olamaz “ demişti. Ölümünden on üç sene türbesi açıldığında cesedi ilk günkü gibi hiçbir şekilde deforme olmadan duruyordu. Memiş Efendi Türbesi; Seydişehir’e otuz kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi 

Ziyaretçilere kültür ve gelenekleri tanıtmak amacıyla faaliyet gösteren Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi; Seydişehir araba kiralama hizmetinden yararlanarak; vakitten kazanç sağlayıp doyumsuz bir tatil yaşamanıza vesile olacaktır. 

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi kapsamında; Seydişehir ilçesinde yaşayan ev hanımlarının el emekleri yanında, yöresel kültürü yansıtan; halılar, dokuma tezgâhları, kilimlerden Osmanlı devrinde kullanılan kazanlar, sahanlar, silahlar ve ev eşyalarına kadar ürünler sergilenmektedir. 

Boynozcu Mağarası 

Uzunluğu 200 metre olan Boynozcu Mağarası; Küpe dağı üzerinde yer almaktadır. Seydişehir ilçesine; Gezgin 724 sitesi kapsamında yer alan Konya Seydişehir araç kiralama hizmet kapsamındaki ekonomik araçlarla dokuz kilometre uzaklıkta bulunan mağara; sağ ve sol olarak ikiye ayrılmaktadır. 

Susuz Güvercinlik Mağarası 

Susuz mahallesinde yer alan mağara; merkeze on beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Adu susuz olmasına karşılık, aktivitesi oldukça fazla olan sulu bir mağara olan Susuz Güvercin Mağarası; 1351 metre uzunluğundadır. İki girişi bulunan mağaranın ikinci girişinden yetmiş metre aşağıda bir çağlayan oluşmaktadır. Oldukça büyük olan bu mağarada oluşan sarkıtlar ve dikitler; yer yer ortaya çıkan göller çekici ve otantik bir hava vermektedir. 

Küpe Çukuru

Seydişehir’e geldiniz. Altınızda Gezgin 724 web sitesinden Seydişehir rent a car bölümünden kiraladığınız arabanız da var. O halde Küpe Çukurunu mutlaka ziyaret etmeniz gerekmektedir. 

Taraşçı Mahallesinde yer alan bu bölge dağlık bir alan üzerinde kurulmuştur. Bu nedenle dağ turizm ve dağcılık konusunda merakı olanlar için de oldukça ideal bir turizm merkezidir. 

seydişehir-rent-a-car.png

Kocakoru Orman Tabiat Parkı 

1998 senesinde resmen faaliyetlerine başlayan Kocakoru Tabiat Parkı; Küpe çukuru gibi Taraşçı Mahallesi sınırları içinde kalmaktadır.   Üç yüz yirmi dokuz hektar olan park; aynı zamanda harika bir manzara bütünlüğüne sahip olmaktadır. 

Kocakoru tabıat parkı kapsamında yer alanlar:

 • Yağmur barınakları 
 • Su deposu 
 • Çeşme 
 • Su deposu 
 • Küçük oluk 
 • Hacı hasan Oluğu 
 • Güdal oluğu 
 • Piknik alanları 
 • Yürüyüş ve bisiklet parkurları 

Suğla Gölü

İlçe merkezine Seydişehir kiralık araç yardımıyla on sekiz kilometre uzaklıkta olan Suğla Gölü; kırk kilometre karelik bir alana yayılmaktadır. Balıkçılık yapmaktan hoşlananlar için; verimli, sakin, huzur verici bir güzelliği olan göl; aynı zamanda tarımsal yönde su sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır. 

 Amblad Antik Kenti

Asar Tepe diye de adlandırılan Ambada Antik Kenti; Yenice, Kızılca ve Kavak mahallerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. Roma devrinin kalıntılarını taşıyan Asar tepe Seydişehir araba kiralama servisleri tarafından verilen destekle ayağınızın altında. Merkeze on altı kilometre uzaklıkta olan Amblad Antik kent geziniz hafızanıza unutamayacağınız kareler yerleştirecek.