Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Taşkent Araç Kiralama - Taşkent Rent A Car | Gezgin 7/24

Taşkent Araç Kiralama

Konya iline bağlı bulunan Taşkent ilçesi; yeşillik farklı tonların buluştuğu huzur veren sevimli bir bölgede yer almaktadır. Taşkent araç kiralama ile Konya’ya yüz otuz beş kilometre uzaklıkta yer alan bu ilçe doğal güzellikleri, tabiatı yanında, aynı zamanda tarihi bir mirasa da sahip olmaktadır. 

Tarih boyunca Piri, Pirikondu, Pirilkondu, Pirlevkanda, Pirlonda gibi isimler alan Taşkent bugünkü adını 1930 senesinde İzzet Bey aracılığıyla almıştır. Yerden bin altı yüz yirmi metre yükseklikte konumlanan Taşkent; Taşkent Platosunun karşısında heybetli bir kaya üzerinde bulunmaktadır. El emeği olan halı dokumalarıyla ün salmış olan bu ilçe aynı zamanda arıcılık konusunda da adından sıklıkla söz ettirmektedir. 

Bıçakları konusunda oldukça iddialı olan Taşkent ilçesine yapacağınız sırasında kendinize alabileceğiniz gibi yakın çevrenize de hediye edebileceğiniz bıçakları oldukça kaliteli bir işçiliğe sahiptir.  Ayran Çorbası veya tarhana çorbası ile yörenin geleneksel yemeklerini tatmaya başlayabilirsiniz. Tamamıyla otantik bir ortama sahip olan Taşkent ilçesi, doğa, tarih ve kanyonuyla cennetten bir kesittir. 

Taşkent Gezilecek Yerler

Günün her saatinde Gezgin 724 web sitesine girerek konya oto kiralama listesine göz atabilirsiniz. Kiralamış olduğunuz arabanızla Taşkent ilçesinin her bölgesine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. İl merkezine yüz otuz beş kilometre mesafede yer alan Taşkent gezilecek yerler konusunda her kesime hitap eden farklı alternatifler sunmaktadır.

taşkent-araba-kiralama.png

Taşkent araba kiralama Sultan suyundan, Çetmi Kanyonuna kadar yapacağınız yolculuğunuzun büyük bir keyifle sürmesine destek olmaktadır. Kiralamış olduğunuz aracınızla gezerken istediğiniz yerde park edebilirsiniz, bıçaklarından, balına kadar istediğiniz kadar alışverişinizi yapabilir, istediğiniz yerde aracınızı park ederek, sımsıcak demli çayınızı içerken cennetten bir kesit olan manzarasının tadını çıkarabilir, çektiğiniz fotoğraflarınızla hayatınıza yeni anılar katabilirsiniz. 

Doğa güzellikleri, e değmemiş bakir alanlarıyla yurt içinden olduğu kadar yurt dışından dan pek çok turistin ilgisini çeken Taşkent ilçesine yolunuz düştüğünde keyif alarak büyük bir zevkle gezebileceğiniz yerler arasında en önemliliklerini şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır. 

  • Sultan Suyu 
  • Uzun Şıh Cami
  • Çetmi Şelalesi
  • Çetmi Kanyonu 

Sultan Suyu 

Erenler Tepesinin eteklerinde yer alan Sultan suyu; Selçuklu dönemine kadar uzanan bir tarihe sahip olmaktadır. Gezgin 724 web sitesine girdiğinizde Taşkent oto kiralama, Sultan suyu seyahatinizi oldukça keyifli bir hale getirecektir. Tarihlere konu olan her alanda olduğu gibi Sultan Suyu’nun da ilginç bir hikâyesi bulunmaktadır. 

taşkent-araç-kiralama.png

Anadolu Selçuklu Beylerinden Alaeddin Keykubat bir gün atıyla seyahat ederken; bügünkü adıyla Sultan suyuna yolu düşer. Susadığını fark eden Alaeddin Keykubat Sultan Suyuna yaklaştığında yaşlı bir kadınla karşılaşır. Kadıncağız içi  su dolu bir tas uzatırken, sultana vermeden önce birkaç tane çam dalını da suyun içine atmayı ihmal etmez. Suyun içinde yüzen çam dallarının nedenini soran sultana da atmış olduğu dallar nedeniyle suyu ağır ve dikkatli içeceğinden terlemiş olan sultanın rahatsızlanmayacağını söyler. Sultan suyu yanında bir park ve Alaeddin Keykubat’ın at üzerinde anıtı bulunmaktadır. 

Uzun Şıh Camisi

Yavuz Sultan Süleyman zamanında yaşamış olan Uzun Şıh; eğitim veren bir din adamıdır. Oldukça bilgili olan Uzun Şıh; Yavuz Sultan Selim tarafından kazanılacak zaferleri de önceden müjdelemesiyle ün salmıştır. Şıh Uzun’un dediği gerçekleştiğinde Yavuz Sultan Selim Şıh’ı ziyaret ederek dileğini sorar. 

Bunun üzere Uzun Şıh; kendi adını alan tek minaresi olan bir camiyi belirlediği yere yaptırır. 2001 senesinde yeniden restore edilen Uzun Şıh Cami; Konya Taşkent araç kiralama ile keyif alarak ziyaret edeceğiniz, tarihin izlerini taşıyan bir camidir. 

Çetmi Şelalesi

Konya ilinin Taşkent ilçesinde yer alan bir başka güzellik de kuşkusuz Çetmi Şelalesi olmaktadır. Çetmi Kanyonunun içinden göle dökülen Çetmi Şelalesi; Taşkent rent a car üzerinden kiralamış olduğunuz arabanızla; Çetmi bölgesine iki kilometre mesafede bulunmaktadır. Olağan üstü bir güzelliğe sahip olan şelale çevresinde mesire ve piknik alanları da yer almaktadır. 

taşkent-oto-kiralama.png

Toros Dağlarının yabani doğasının içinde saklı bir cennet konumunda olan elli metre yüksekliğinde bulunan Çetmi Şelalesi; Akboğazi olarak da anılmaktadır. EL değmemiş muhteşem güzelliğe sahip olan bu bölge doğa ve fotoğraf tutkunları için bulunmaz bir nimettir. 

Çetmi Kanyonu 

Taşkent bölgesinde bulunan Çetmi Kanyonun etrafı; bölüm bölüm uçurumların da olduğu dağlarla çevrilmektedir. Kanyon trekkingi sevenler Taşkent ucuz araç kiralama ile bu kanyona geldikleri zaman kendilerine ayrılan alanda çadır kurup kamp yapabilme olanağına sahip olmaktadır. 

Çetmi Kanyonu ortasında geçmekte olan çay sayesinde birçok irili ufaklı şelale oluşmuştur. Bu şelalelerden akan sular; Çetmi Kanyonu ortasında yer alan bir gölette dökülmektedir. Çayın ortasında doğal görünümle bütünleşmiş olan kütüklerden yapılan bir köprü yer almaktadır. Kanyon içinde bulunan mesire alanları ve tesislerde çalışmakta olan kadınlar tarafından yapılan gözleme ve benzeri yöresel yemeklerle bu bölge göze olduğu kadar damağa da hitap eden lezzetler sunar.