Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yunak Araç Kiralama - Yunak Rent A Car | Gezgin 7/24

 

Yunak Araç Kiralama

Konya iline bağlı Yunak ilçesi; Gezgin 724 web sitesine girip Yunak Araç Kiralama hizmetlerinden yararlanmanız durumunda il merkezine yüz elli yedi kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Çevresinde birçok ilçe yer alan Yunak Türk örf ve adetlerimizi koruyarak bütünüyle yansıtan sevimli bir ilçedir. 

Piribeyli kasabası Yunak ilçesinin kapsamında yer alan en büyük kasabadır. Yunak sınırlar kapsamında yer almakta olan antik kalıntılar, mağaralar ve sığınaklar bu ilçenin zamanında ne kadar büyük öneme sahip olduğunun bir göstergesidir. 

Tarih boyunca birçok medeniyetin geçtiği Yunak ilçesi; muhteşem bir doğaya sahip olmaktadır.  1912 senesine kadar Çeltik kasabası köylerinden biri olan Yunak; Hatırlı ve Akşehir’e bağlanmış 1953 senesinde de Konya ilinin ilçesi olmuştur. 

Yunak Gezilecek Yerler

Kapsamında bulunan altı mahalleyi ( Karataş, Esentepe Yeni, Esme, Fatih, Selçuk Mahalleleri) Gezgin 724 web sitesine girerek; Yunak oto kiralama alternatifleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Keyifli bir yolculuk için kiralık araba konforunu aşamanızı öneririz. 

Konya iline bağlı olan Yunak ilçesinin bünyesinde beş kasaba, beş mezra, yirmi iki yayla ve otuz bir köy yer almaktadır.  Kardeşliğin dostluğun simgesi haline gelen Yunak ilçesine, Yunak rent a car aracılığıyla kiraladığınız arabanızla girdiğinizle sımsıcak bir dostluk havasıyla karşılaşacağınız kesin. Kapısından geçmekte olduğunuz her evin sıcakkanlı karşılaması ve samimi yöresel ikramlarıyla karşılaşmanız başta sizi şaşırtsa da; bu sevimli ilçenin dostluk rüzgârında kaybolacaksınız. 

yunak-araba-kiralama.png

 • Gözpınar Deresi 
 • Miskamit Şehir Harabeleri
 • Mağaralar
 • Sığınaklar
 • Sur Kalıntıları
 • Taşkınlar Yaylası ve şehir harabeleri
 • Pissiya Şehri Kalıntıları 
 • Hüyük ve Lahid Kalıntıları
 • Kiliseler

Yunak ilçesinin ismiyle ilgili halk arasında dolaşan iki farklı rivayet bulunmaktadır. 

 • Eskiden Turgutlu Kasaba halkı Yunak’ta dereye iner ve kuzuların koyunlarını ve yünlerini yıkamaktaymış. Yün kökünden üretilmiş olan Yunak kelimesi yün yıkamaktan gelmektedir. 
 • Karataş Deresinde yıkanmakta olan yünler bembeyaz olduğundan dolayı yünü ak ifadesiyle bağlantılı olarak bu derenin bulunduğu ilçeye Yunak ismi verilmiştir. 

Tarih akışı boyunca pek çok kavime ev sahipliği yapmakta olan Yunak ilçesi; elde edilen arkeolojik buluntulardan da anlaşıldığı üzere tarih boyunca önemli bir yere sahip olmuştur. 

Her taşının altı sürprizlerle dolu olan Yunak gezilecek yerler konusunda doğal ve tarihi bir yelpazeye sahip olmaktadır. Tarihi kalıntıları, mağaraları, sığınakları ve serin yayları ile amacı ister tarih olsun, ister turizm olsun isterse doğa veya fotoğrafçılık her seyahat türüne hitap edebilmektedir. 

yunak-araç-kiralama.png

Taşkıran Yaylası ve Şehir Harabeleri

Yunak ilçesinin sevimli kasabalarından birinin kapsamında yer alan Taşkıran yaylası; serin havas, yeşil bitki örtüsü, oksijen bakımından zenginliğiyle; günümüzde oldukça yaygınlaşan yayla turizmi konusunda adından sıklıkla söz ettirmeye başlamıştır. Kamp hayatını sevenler için; Taşkıran yaylasından ayrılmış olan çadır kamp alanları her türlü ihtiyaç ve konfor düşünülerek planlanmıştır. konya araç kiralama hesaplı bir bütçeyle bu yaylaların tadını çıkarmanıza, anılarınızda unutulmayacak bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır. 

Yayla turizmi şehir hayatından bunalanlar, günlük hayatının stresinden kaçanlar, kafasını dinlemek isteyenler için oldukça ilk tercih edilen tatil şeklini alarak son zamanlarda büyük popülerlik kazanmıştır. Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Yayla turizmi konusunda Yunak Taşkıran yaylası hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler için ilgi odağı haline gelmektedir. 

Taşkıran yaylasına yapacağınız seyahat sırasında Konya Yunak araç kiralama yöntemiyle tuttuğunuz otomobilinizin rotasında mutlaka uzun bir tarihin izlerinin taşımakta olan şehir harabelerine de yolunuz düşecektir. Taşkıran yaylasının kapsamında yer alan şehir harabelerinin henüz arkeoloji çalışmaları tam anlamıyla tamamlanmasa da elde edilen buluntulardan anlaşıldığı üzere; uzun bir tarihin izlerini taşıdığı, pek çok uygarlığı bünyesinde barındırdığı tartışılmaz bir gerçektir. 

Gözpınar Deresi

Konu Yunak ilçesini gezmek olduğunda Gezgin 724 tarafından size sunulmakta Yunak kiralık araç keyfi; bu ilçeye yapacağınız keyifli seyahati tamamlayan bir bütün olacaktır.  Kiralamış olduğunuz arabanızla Yunak mahallelerinde, köylerinde, yaylarında gezinirken yolunuz mutlaka bu sevimli ilçenin en önemli deresi olan; Gözpınar deresine de düşecektir. 

Gözpınar deresi; Yunak ilçe sınırları kapsamında yer almaktadır. Etrafı harika bir bitki örtüsüyle kaplanmış olan dere; içilebilir bir su potansiyeline sahiptir. Köylülerin sulama da yararlanmış olduğu bu dere; oldukça eski bir tarihe sahip olmaktadır. 

yunak-oto-kiralama.png

Pissiya Şehri Kalıntıları 

Yunak ilçesinin merkezinde yer almakta olan birçok sığınak, mağara ve kale kalıntılarını; Yunak araba kiralama tarafından elde ettiğiniz aracınızla zamandan tasarruf yaparak, tüm ayrıntılarıyla inceleyebilmeniz mümkün olmaktadır. 

Kapaklı Mevkiine yolunuz düştüğünde karşınıza; elde edilen buluntulardan anlaşıldığı üzere Hitit, Bizans ve Roma dönemlerine kadar tarihinin uzandığı düşünülen Pissiya Şehri Kalıntıları çıkacaktır. Kalıntılar bir zamanlar bu bölgenin bağ ve bahçe konusunda oldukça zengin ve verimli topraklara sahip olduğunu göstermektedir. Buluntular arasında evleri özenli bir taş işçiliği kullanılarak yapılması, sığınak ve mağaraların büyüleyici havası, ilkel mimarisinin ne kadar yaratıcı olduğunu kanıtlamaktadır.